Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filipiakkrzysiek

problem z mieszadłem i z pianą

Polecane posty

Witaam mam pytanie mam opryskiwcz 300l .Jest w nim mieszadło ale nie wiem jak je włączyc .I nie wiem dlaczego robi sie bardzo dużo piany .Do górne zamknięcia idzie wężyk i przy włączonym opryskiwaczu leci z niego woda z duzym ciśnieniem.

Proszę o odpowiedź

asasinator666    106

Daj zdjęcie tego opryskiwacza albo chociaż podaj model. Woda lecąca w górnym zamknięciu jest do rozpuszczania, np nawozu. W opryskiwaczu masz kilka zaworów: jedne dają przepływ albo go zamykają a inne przełączają przepływ z jednego miejsca do drugiego, więc sprawdź matodą prób i błędów a się dowiesz.

Napisano (edytowany)

ciezko powiedzieć bez widoku opryskiwacza ale mieszadło masz podłaczone raczej napwno pod rozdzielacz i ono ma byc właczone i mieszać bo taka jest jego rola. Jak nie wiesz który segmet rozdzielacza to mieszadło to lec po przewodach podejrzewam że masz 3 sekcje albo maks 4 w tym 2 lub 3 na lance a jedna na mieszadło. A ten węzyk co daje cisnienie przez góre do zbironika to rozwadniacz najpredzej Jeżeli chodzi o piane to ona jest normalana daltego wiekszość opryskiwaczy ma miejsce na piane w zniorniku tzn. jak masz zbiornik 1000 l to w rzeczywistoąsci wejdzi Ci tam 1100 l wody te 100 l na piane. Przyczyna nadmiernej piany może tkwic w nieodpowiednim wlewaniu srodków jak robisz mieszanki bo o takich przypadkach słyszałem. Tak jak kolega wyzej napisał spróbuj metodą prób i błędów i na początek poprostu zmień kolejnośc środków może to pomoże. pozdro

Edytowano przez Przemek15_03

Wiadomość z agroFakt.pl

bo przy rozdzielaczu jest taka zielona rączka i jak sie przekreci ją w prawo ,to jest duzo większe ciśnienie ,i w górnej klapce tez jest wieksze ciśnienie i na koniec pryskania jest cały zbiornik piany

Mam opryskiwacz pilmet 412 lm i nie wiem jak mam ustawić żeby mi wymieszało wodę i oprysk w zbiorniku jak mam poustawiać wszystkie te zaworki dźwigniowe i czy wtedy wszystkie one mają być włączone czy wyłączone i co z dźwignią sterującą. Proszę mi krok po kroku opisać co mam zrobić. Dlugo trzeba tak mieszać oprysk żeby był dobry?

bocecek087    14

jak by odbył obowiaskowe szkolenie t by wszystko wiedział

Edytowano przez bocecek087

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować