jarzabek3

C 385 WOM cały czas kręci.

Polecane posty

Kobra66    5

Aby dostać się do rozdzielacza musisz zdjąć siedzenie i podłogę a na końcu pokrywę skrzyni do której przykręcony jest rozdzielacz 

Aby dostać się do rozdzielacza musisz zdjąć siedzenie i podłogę a na końcu pokrywę skrzyni do której przykręcony jest rozdzielacz 

Jeżeli na wyłączonym leci olej pod ciśnieniem to znaczy że tłoczki hamulca stoją i trzeba rozbierać sprzęgło wom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2
14 minut temu, Kobra66 napisał:

Aby dostać się do rozdzielacza musisz zdjąć siedzenie i podłogę a na końcu pokrywę skrzyni do której przykręcony jest rozdzielacz 

Aby dostać się do rozdzielacza musisz zdjąć siedzenie i podłogę a na końcu pokrywę skrzyni do której przykręcony jest rozdzielacz 

Jeżeli na wyłączonym leci olej pod ciśnieniem to znaczy że tłoczki hamulca stoją i trzeba rozbierać sprzęgło wom 

Ale tak dźwignia WOM idzie pod kierownice wiec jak jest połączona z rozdzielaczem.Wiec bardziej tłoczki czy rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2
14 minut temu, Kobra66 napisał:

Screenshot_20190419-214134.png

Screenshot_20190419-214145.png

Screenshot_20190419-214213.png

Dźwignia może i idzie ale czy rozdzielacz przełącza, najpierw to sprawdź 

ok ale jak sprawdzić czy przełącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobra66    5

Najlepiej z tyłu na rurach jeżeli przełącza to olej powinien lecieć raz z jednej ruki a jak przełaczysz dźwignię to z drugiej rurki, jeżeli tak się nie dzieje to raczej usterka tkwi w rozdzielacz albo w dźwigni rozdzielacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jozeph
      Witam. Mam problem z moim ursusem. Gdy jest minusowa temperatura nie chce palić i dymi białym dymem. Jaka jest tego przyczyna?
    • Przez poszkodowany
      Witam !
      Co sądzicie o o tym że niektórzy ludzie domagają się zmniejszenia ceny za traktor bo handlarze wystawiają w ogłoszeniach maszyny które są przez cały rok lub dłużej trzymane poza garażem ? Czy to może jakoś uszkodzić albo zniszczyć ciągnik jeżeli jest spuszczona woda i niema otarć to mi się wydaje że to nie jest argument do zmniejszenia ceny...
    • Przez lordrolnik
      witam wszystkich mam problem z zetorem 5718. Problem jest taki wszystko było dobrze palił na dotyk po przywiezieniu go na lawecie zaczęły się problemy kiedy zjechałem to poszedł olej przez kolektor i teraz długo kręci i nie może odpalić proszę o pomoc .
    • Przez pronarek82
      Witam,po remoncie rozrządu, oczywiście wszystkie koła poustawiane na znaki, przy próbie odpalenia silnik ciężko się kręci. Co może być tego przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Ist
      Zmieniłem prześwit ze zmniejszonego na normalny. Przełożyłem zwolnice na 45°, wszystko wg instrukcji. Koła jeszcze nie założone ale po skręceniu wszystkiego pojawił się dziwny objaw - piasty się nie kręcą tzn nie można ich przekręcić ręką, wcześniej wydaje mi się ze chodziły bardzo lekko. Zakreciłem trochę na rozruszniku, na włączonym biegu i jedna piasta się obraca druga stoi. Po ruszeniu (z czuciem) przez rure zaczyna się kręcić a druga staje (zatrzymuje się tak że przy zakreceniu na rozruszniku już kreci się ta druga). Czy to jest normalne? Czy coś źle złożyłem? Zwolnice wróciły do pochwy względnie lekko co prawdopodobie oznacza że frez dobrze trafił w skrzynie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj