Gość Profil usunięty

Cieknąca zasuwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam czy zna jakiś sposób na cieknącą zasuwę w starym beczkowozie zasuwa jest żeliwna i ogólnie jest w dobrym stanie tylko w jednym miejscu ma wżery i cieknie. A może ktoś się zajmuje regeneracją zasuw tak samo jak pomp bo koszt nowej to około 500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na rynku jest też sporo różnych klei epoksydowych i mas wypełniających. Proponuję kupić klej epoksydowy z drobinami metalu, nałożyć na wżery i wyszlifować. Nie jest to tak twarde, jak żeliwo, ale daje się szlifować i jako wypełnienie powinno wytrzymać. Spawanie żeliwa jak i napawanie wżerów jakoś do mnie nie przemawia, bo koszty elektrod do żeliwa dość wysokie i trudniej to później obrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

zapytaj tokarza o materiał: poliamid.... taki plastik. mi zasuwe zrobił za 50zł i mysle że to niezniszczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLNIK500    67

Witam. Mam problem z zasuwą w beczkowozie ponieważ cieknie. Zauważyłem luz około 1-2mm przód tył i pytanie czy to cieknie przez to i jak to da się w jakiś sposób naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mf255fan
      witam
      Ostatnio zauważyłem że oleju przybywa. podejrzenia padły na świece płomieniową lecz ona nie puszcza więc pompka zasilająca (która jakimś cudem ciekła paliwem na zewnątrz).Kupiłem zestaw naprawczy do pomki
      włożyłem nową membranę i skręciłem ( nie dawałem silikonu Bo nie pisało to w książce) po zakręceniu pompka cieknie rzadkim czarnym płynem , czy na membranę trzeba było dawać silikon??
      Zależy mi na szybką odp, Jutro po południu muszę jechać prasować.
    • Przez klo444
      Witam
      Problem w ciągniku jest taki po rozgrzaniu bardzo wolno podnosi, na wolnych obrotach słabiej dział wspomaganie. Przy zimnym wszystko jest ok. Na początek bardzo niski stan oleju. Mam go od niedawna zamierzam go wymienić na nowy lecz na początek chce pozbyć sie wycieków, a jest ich parę. Na poczatek pod kabina znajduje sie pokrętło

      do czego służy i z niego cieknie olej jak sie pozbyć tego ? Następnie na rozdzielaczu

      to samo pytanie. Znajduje sie tam jakaś uszczelka podkładka która moża wymienić ? Kolejny wyciek do siłownik wspomagania i czy ktos wymieniał uszczelniacza w nim. Czy da sie dopasować cos z polski ? Jaki olej zastosować słyszałem ze ktoś zalewał hydraulikę hydrolem 46 czy bedzie to dobry wybór ? Nie bede ukrywał cena jest bardzo dobra ale czy nie zaszkodzi ona maszynie. Co z filtrami czy udało sie komuś dopasowac zamienniki ?
    • Przez Mf255fan
      Witam
      Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.
      link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e
    • Przez m11031993
      jak w temacie jaką zasuwę wybrać do beczki meprozet 4300l w standardzie jest na siłowniku na dwa węzę za dopłatą jest mosiężna na sprężynie pytanie do użytkowników który system jest lepszy pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj