Filipek66-F

Renault Temis 630Z Problem !

Polecane posty

Filipek66-F    0

Witam wszystkich...

Kupiłem jakiś czas temu ciągnik podony w temacie i mam problem taki że słabo podnosi tzn. Do póki ciągnik jest zimny to podnosi przykładowo pług i obraca powiecmy dopuszczalnie ale w miare kiedy się coraz bardziej rozgrzewa to nie chce podnosić i o obróceniu pługa też nie ma mowy chyba że gaz do dechy i wtedy jakoś to działa, kierownicą również ciężko się kręci. Wszystko co związane z hydrauliką działa bardzo słabo. Proszę o pomoc lub może ktoś zna mechanika który podoła temu zadaniu... Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić pompę, w twoim ciągniku pompa jest podwójna tzn. 2w1 jedna część odpowiada za hydraulikę podnośnika druga za wspomaganie układu kierowniczego, najprawdopodobniej wina uszczelniaczy, jeżeli są "wżery" w pompie wymiana na nową, jak chcesz namiar na pompę w dobrej cenie kontakt przez pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipek66-F    0

Filtry wszystkie wymienione na nowe i olej również wymieniony.

a co do pompy to właśnie jest taka sprawa że tam jest jedna pompa podwójna ta właśnie 2w1 i jest za taką obudową w stronę chłodnicy hjeszcze jedna mniejsza pompa i teraz która od czego jest odpowiedzialna żeby nie wymienić nie tej pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak juz pisali: pompa

jaka masz skrzynie i rewers?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipek66-F    0
Napisano (edytowany)

pompe sprawdziłem w taki sposób że podłączyłem zegar manometryczny pod złącze hydrauliczne i przy zimnym ciągniku ciśnienie wynosi 180 około a im bardziej się rozgrzewa to ciśnienie spada nawet do 90.

Skrzynia i rewers wszystko mechaniczne. Tylko ciągle zostaje kwestia tego która pompa jest nie sprawna.

Edytowano przez Filipek66-F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to pompa 2w1, przerabiałem ten sam temat u mojego kolegi w zeszłym tygodniu w 110,54 a te ciągniki za wiele się nie różnią jeśli chodzi o hydraulikę, wymiana uszczelniaczy pomogła na 2 godziny pracy, trzeba było kupić nową pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipek66-F    0

rozumiem wszystko tylko że w modelu 110,54 jest tylko ta jedna pompa 2w1,a umnie w temisie jest właśnie ta pompa podwójna 2w1 i jeszcze jedna pompa pojedyńcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cygber    0

Panowie potrzebuję pomocy nie wiem jaki olej jest w silniku w moim Temisie, a koniecznie chciałbym go wymienić.

Silnik 6 iveco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C385Owner    5

pompe sprawdziłem w taki sposób że podłączyłem zegar manometryczny pod złącze hydrauliczne i przy zimnym ciągniku ciśnienie wynosi 180 około a im bardziej się rozgrzewa to ciśnienie spada nawet do 90.

Skrzynia i rewers wszystko mechaniczne. Tylko ciągle zostaje kwestia tego która pompa jest nie sprawna.

Panowie potrzebuję pomocy nie wiem jaki olej jest w silniku w moim Temisie, a koniecznie chciałbym go wymienić.

Silnik 6 iveco.

Panowie

Moglibyscie zrobic zdjecie schematu biegow w Temisie?

Ogladalem ostatnio 1 egzemplarz ktory nie mial schematu i wychodzilo ze mial tylko 12 biegow do przodu i 12 do tylu. 4 biegi na lewej dzwignie i 3 zakresy na prawej. Czy to mozliwe? Na prawej dwigni nie bylo schematu.Sprzedawca twierdzil ze nie ma polbiegow.

To normalne ze biegi chodza w nim dosc ciezko?

Warto kupic ten sprzet?

Silnik troche kopcil na bialo po odpaleniu. Po zagrzaniu nie kopcil, choc przy przygazowkach rzucal ciemnym dymem dosc dlugo. To model 610 bez turbo.

Edytowano przez C385Owner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

temis skrzynia 16 lub 24/8

renault-temis-550,a1018424_3.jpg

renault-temis-550,a1018424_6.jpg

 

renault-temis-650-z-renault-temis-650-z-

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C385Owner    5

Dziekuje kolego!

Czyli sprzedawca chyba sciemnial o 3 zakresach.
Skoro sa 2 zakresy i 4 biegi to skad 16 przelozen?
Nie widze mechanicznej dzwigni od polbiegow.

post-23077-0-02879900-1508068120_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze ktos mi powiedziec jak sie spisuja silniki iveco w rwnault temis 630 czy warto kupowac ciagnik z tym silnikiem. Mam mozliwosc kupienia temisa 630 z mechaniczna skrzynia i rewersem na silniku iveco i zastanawiam sie czy warto cos takiego kupowac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek8817    0
Dnia 15.10.2017 o 13:49, C385Owner napisał:

Dziekuje kolego!

Czyli sprzedawca chyba sciemnial o 3 zakresach.
Skoro sa 2 zakresy i 4 biegi to skad 16 przelozen?
Nie widze mechanicznej dzwigni od polbiegow.

w tym temisie bez polbiegów moze byc skrzynia z czterema zakresami na prawej dzwigni

witam czy podpowie mi ktos posiadajacy temisa 550 lub ogolnie posiadajacy temisa jak jest u was z podswietleniem zegarów? u mnie mianowicie jest tak ze po odpaleniu od razu podswietlaja a jak zapale pozycje to przygasa cale podswietlenie i niewiem wlasnie czy to tak powinno byc czy u mnie cos jest nie tak ?

jeszcze jedno pytanko mam bo od przystawki napedu z prawej strony  wychodzi kabel wyrwany jest on moze ktos podesle jakas fote gdzie on powinien byc wpiety kablel jest prawdopodobnie od  predkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm_xx    0

To że przygasa podświetlenie zegarow po włączeniu świateł to normalnie. Jak zmieniłem podświetlenie na LED efekt przyglądania nie występuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto320    0

Dzień dobry kupiłem renault temis 630 Rz i świeci sie kontrolka. Od czego jest? I co może być przyczyną 

IMG_20210304_171146.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj