Zaloguj się, aby obserwować  
matus2609

Same tiger six 105 problem z wom

Polecane posty

matus2609    72

Witam, od niedawna posiadam ciągnik same tiger 105 i niestety od samego początku są problemy z wałkiem, tzn bez obciążenia kręci a pod obciążeniem staje, mechanik stwierdził że trzeba wymienić tarczki, i tu zaczynają się schody bo nie wiem jak się do nich dostać? Odkręciłem cały plecak od podnośnika aby dostać się do wałka jednak on nawet nie ruszy się na milimetr. Wiecie panowie może jak w tym ciągniku lub też podobnych (wiem że były identyczne lambo tylko że nie znam symbolu) dostać się do tarczek od wom? rocznik ciągnika to 85.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldini24    20

jeśli jest tak samo jak w tiger 100 to trzeba zdjąć podłogę i tą pokrywę przed podnośnikiem (z napędem pompy) u nas jak zaczął się ślizgać wałek to zaspawaliśmy ten kosz z tarczkami i jest od tamtej pory spokój, a załączanie jest tym przełącznikiem od zmiany prędkości wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Dzięki wielkie, też tak już zacząłem kombinować że musi to być ta klapa od tylnego mostu, teraz jeszcze tylko czy tą pokrywę ściągnąć razem z pompą czy pompę należy odkręcić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldini24    20
Napisano (edytowany)

razem z pompą przynajmniej u nas tak jest

Edytowano przez waldini24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Swoją drogą dlaczego zaspawaliście ten koszyk z tarczkami? nie potrafiliście go wyjąć? powiem szczerze że wyjęcie tego korpusu z tarczkami zajęło mi ok 3 godzin i nie wiem jak go tam włożę z powrotem, myślałem że już będę musiał zrzucić kabinę i rozpołowić ciągnik, przy wkładaniu pewnie będą niezłe jaja i ciągłe bluzgi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldini24    20

my zaspawaliśmy ten kosz ponieważ było to najszybsze i najtańsze rozwiązanie żeby wałek chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 
       
    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj