Polecane posty

Raczo    20

Witam! Jako, że nie wiadomo jak to będzie z dofinansowaniem można się zastanowić nad używanymi maszynami. Interesuje mnie coś takiego jak w temacie, ciągnik miałby współpracować z Lely Welger oraz z 4-5 skibowym pługiem, a potem się zobaczy ;) . Znajomy mechanik polecał TM165 bo to podobno najlepsze NH, prosta i bezawaryjna konstrukcja. Rolnik z okolicy ma TM165 i już dwa razy obrócił licznik :D. Budżet to mniej więcej 100-150 (200) tysięcy :) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

5150 to już trochę za stara konstrukcja myślę


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Ja powiem tak mam TM 155 i 2 x TM165, i sa to bardzo dobre maszynki, proste a zaraz jest wszystko co potrzebne, może palą trochę więcej niż powiedzmy ciągnik innej marki z podobnym silnikiem ale 7.5 litra motor robi swoje. Mocy im nie brakuję, a ewentualny serwis co bardziej sprawniejszy mechanik może sam go rozebrać i złożyć.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0
Raczo    20

Ten wygląda chyba trochę lepiej ;)

Mało tych Case'ów ogólnie jest, a jak są to wielkie.

A jak to w praktyce wychodzi spalanie porównując takie ciągniki np. 120KM i 160KM pracujące np w tej samej prasie w tych samych warunkach? Niby mniejszy silnik mniej spali ale obciążenie silnika też jest większe. Tylko z drugiej strony w takiej maszynie jak prasa rolująca obroty silnika są mniej więcej ciągle takie same i czy silnik ma 120KM czy 160KM to będzie miał te 1700-2000 rpm. Więc już sam nie wiem...

No chyba żeby prasować na 1000 obrotów WOM ale to chyba przesada :D

 

P.S.: Co sądzicie o tym Case Puma ? Nie jest jakiś zbyt tani?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jeśli chodzi o mx to mam mx 135 i w orce 5x50 pali 18l/h zaorze w tym czasie około 1,5ha. Więć nie pali tak dużo w transporcie około 8-9l mi pali na H. Wytrzymały ciągnik jest śmiało możesz prasować na 1000obr wałka z obrotami silnika ponizej 1500. Ja orke robie na obrotach 1600. W końcu to 6 cyl i nie trzeba mega obrotów dla uzuskania odpowiedniej mocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

kolega w tamtym roku kupil case puma 140 po pokazowego od firmy kisilela chyba pewnien nie jestem ... przebiegu mial cos ponad 500... nie ma przedniego tuza

aa kosztowal ponad 200tys.... zadowolnony z niego jest zastapil starego 5150..

tylko mowil ze spalanie duze... ale stopniowo spada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Kuszący ten MX135 tylko większość modeli w słabym stanie... Dziwne, że nikt John Deer'a nie poleca :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No podobno palą sporo ale i swoje zrobią :P nie wiem bo nie mam ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Te mity o tym ze jd sie nie psuje to brednie. One wyglądają solidnie bo mają każdy metalowy element karbowany do tego zielona farba z czarną i wszystko ładnie wygląda. A moc to taka sama jak w innych ciągnikach nic szczególnego. Minusem jest spalanie bo JD nie potrafi sobie w swoich silnikach poradzić z zanieczyszczeniem spalin to podkręcają spalanie i gitara. Gdzieś już czytałem o tym spalaniu artykuł jak znajde to go tu wstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja byłem strasznie napalony na JD ale kupiłem przez przypadek Case MX 150 . I teraz nie zamienił bym go na JD. Ciągniki serii 6910 6820 6800 mają znajomi i co chwile coś robią, a w 6800 i 6820 to skrzynie były ronione. Ni mówiąxc o spalaniu, ak ja mówią to różowo nie jest.

Ja koniecznie chciałem 7710 i już dwa razy jechałem z kasą do goście i rozmyślał się. Na drugiego spóźniłem się, z 2 dni. Teraz nie żałuję wcale.

Kuzyn ma 7730 i w orce pali 25 l/ha a mój Case 14-14,5 l/ha. taka różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam.kolega Raczo poruszył pewna kwestie ktora i mnie interesuje a mianowicie jaka jest roznica w spalaniu miedzy traktorem 120km a np160km??? ile ten wiekszy wiecej spali 1litr-5litrów-8litrów wiecej od tego mniejszego? <_< nie chodzi mi tu o spalanie w konkretnej pracy orce czy w prasie... tylko mniej wiecej ogolnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
Napisano (edytowany)

Jeśli tej samej serii ciąngik tylko z różnymi mocami to 160 km z tym samym sprzętem spali może z 0.5l więcej. Silniki śa w nich takie same tylko pompa podkręcona i turbo większe jak nie będzie miał cięzko to nie spali więcej

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

czyli majac do wyboro 120km czy 160km to bardziej sie opłaca wziac tego wiekszego ^^ bo hektarów zawsze przybywa a zapas mocy nie zaszkodzi ;) i 0,5l paliwa to zadna roznica moim zdaniem... a moze ktos miał do czynienia ze słabsza jednostka i mocniejsza to moze napisac jak to w praniu wyglada...... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Z każdym używanym ciągnikiem jest loteria, tak samo jak z samochodami. Od siebie mogę polecić agrotrona np 150. Lub fendta serii 500 ale to będą już starsze maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Ja bym polecał, Case mx 150, lub John Deere 6910, ciągniki stworzone do pracy i za ok 130tys, dostaniesz ładne egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lammer    0

Ja polecił bym tylko i wyłącznie JD np. 6800, 6910, 6920 lub 7710. Miałem i mam niektóre z tych i złego słowa nie mogę powiedzieć, napewno bezawaryjne(w zależności jak kto trafi), a co do tego ze dużo palą to można tu polenizować, ponieważ znajomy miał Renault aresa 160KM i JD 6830 (140KM) założył do renówki zrywacz 3m i jak wpuścił go na głebokość ok 18 cm na cięzkiej ziemi to nie dała rady ale dużo nie spaliła sam przyznał ale JD o 20 KM słabszy dał rade bez problemu ale kosztem paliwa (coś za coś albo ekonomiczny albo mocny) . No ale jeżeli mówimy o ciągniku o mocy ok 160km zdecydowanie polecił bym 7710 (170km) lub reszte JD które wymieniłem serii xx00, xx10 i ewentualnie jeszcze xx20.

 

Ja polecił bym tylko i wyłącznie JD np. 6800, 6910, 6920 lub 7710. Miałem i mam niektóre z tych i złego słowa nie mogę powiedzieć, napewno bezawaryjne(w zależności jak kto trafi), a co do tego ze dużo palą to można tu polenizować, ponieważ znajomy miał Renault aresa 160KM i JD 6830 (140KM) założył do renówki zrywacz 3m i jak wpuścił go na głebokość ok 18 cm na cięzkiej ziemi to nie dała rady ale dużo nie spaliła sam przyznał ale JD o 20 KM słabszy dał rade bez problemu ale kosztem paliwa (coś za coś albo ekonomiczny albo mocny) . No ale jeżeli mówimy o ciągniku o mocy ok 160km zdecydowanie polecił bym 7710 (170km) lub reszte JD które wymieniłem serii xx00, xx10 i ewentualnie jeszcze xx20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj