bobytempelton

Prezent na pierwszą komunie św.

Polecane posty

bobytempelton    161

Witam, z racji że sezon na komunie w pełni :D chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci :D , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie :D , zachęcam do wypowiedzi :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak chrześnica to złoto polecam-porządny łańcuszek z medalikiem (ewentualnie pentagramem czy czymś tam :D ).Zostaje na długo ,w razie W" można go spieniężyć (oczywiście nie polecam).Jak chcesz sobie wroga zrobić z rodziców chrześniaka to kup jakiś tablet czy laptop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Laptop to jeszcze nie tragedia, xbox albo playstation to dopiero doprowadzi rodziców do szału :) Łańcuszki i inne bajery nie dadzą radości dziecku na pewno, tak naprawdę to jest dla dziecka bezużyteczne bo złoto położy gdzieś żeby nie zgubić np przy grze w piłkę itp . Najważniejsze przy wyborze prezentu jest poznanie zainteresowań dziecka - co sprawia mu największą frajdę i w tym kierunku celować z prezentem i wtedy będziesz wujek No.1 :) Najgorszy błąd to prezenty dobierane pod 'widzimisie' osoby dorosłej, typu biżuteria, akcesoria do nauki, ubrania itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Tak łańcuszek nie cieszy dziecka w wieku 9 lat, ale jest już inaczej gdy dziecko ma np. 18 lat to już inaczej patrzy na łańcuszek.

Bo jeżeli dziecko nie dostanie komputera (itp) czy roweru quada to rodzice po komunii mu kupią (za pieniądze zebrane z komunii lub nie) a łańcuszka po komunii pewnie nie kupią, a łańcuszek za kilkanaście lat będzie wspominany jako prezent a po komputerze czy tym podobnych nie będzie znaku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie dziecko ma dostać Laptop od teściów i chrzesnego, od chrzesnej nie mam pojęcia co.

Rowery i tak kupujemy po komuni, 2 sztuki , bo ja mam dzieci rok po roku więc dwoje muszą dostać.

Złoto fajna rzecz na komunie dla dziewczynki, żadnych gier, playstacjon,xbox.

Na qada jestem nie zbyt zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Elektroniki nie chciałbym, po 2 latach śladu po tym nie będzie, a tylko siedzą przed tym i tłuką gry w wirtualnym świecie. Co do qadów fajna zabawka ale dla nastolatka czy dorosłego, ale dla 9 latka, krzywde może sobie zrobić, i zbyt drogi jak na komunie, może jednak trzeba pozostać przy złocie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
Napisano (edytowany)

To wszystko zalezy od zamoznosci chrzestnych.

 

Czytalam kilka tematow o prezentach.

 

Polecali rowery, skutery, quad,y laptopy itp. Ale to jest po jakims czasie sie znudzi.

 

Ja bym kupila APARAT FOTOGRAFICZNY i mysle ze to byl by strzal w 10tke.

 

 

Mialby frajde z robienia zdjec i filmow. i aparat nigdy sie nie znudzi. zawsze jest przydatny czy w polu czy na wycieczce.

 

I do 1000zl idealny aparat kupisz, i przynajmniej nikt krzywo nie bedzie na Ciebie patrzyl ze jakis ciu...wy prezent dale(a)s

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Aparat fotograficzny to dobry pomysł. Ja proponuję również jakieś książki tematyczne, słowniki, leksykony w zależności czym dziecko się interesuje i w jakim stopniu taka książka przyda się w szkole.

Ja moim chrześniakom dawałam pienądze+jakaś książka. Z reguły z uzbieranych pieniędzy (zależy ilu gości i ile kto dawał) kupowali sobie komputer lub rower.

Osobiście uważam, że niektórzy przesadzają z prezentami, bo kupują komputer załóżmy o wartości 1500zł lub jeszcze droższego quada na którym takie dziecko tylko krzywdę może sobie zrobić. Względem takiej wartości prezentu na komunię na wesele trzeba by sprawić podarunek o wartości 10 tys.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam, dzieci nie czekają na przyjęcie komunii świętej tylko na prezenty w szczególności rodzice tych dzieci jeśli chodzi o złoto to ja swojemu chrześniakowi na chrzest kupiłem biblię dla dzieci i drogi łańcuszek ,mam komunię chrześniaka za sobą kupiłem mu wypasiony tablet niech ma pociechę a to czy rodzicom się spodoba to ich sprawa, każdy kupuje prezent według swoich możliwości i myślę że prezent powinien cieszyć dziecko i to najważniejsze ,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Za 3 lata po tablecie ślad nie zostanie :) Ja jestem za opcją: daj kasę a dziecko samo sobie wybierze co zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Moim zdaniem dobry zegarek jest ponadczasowym prezentem na komunie. Tak też zrobiłem, swojemu chrześniakowi podarowałem zegarek żeby miał coś typowo ode mnie + kasę. Kasę dlatego że to właśnie rodzice wiedzą najlepiej co dziecku potrzebne, a nie dziadkowie, wujkowie,ciotki czy chrzestni. Jeżeli stwierdzą że potrzebne jest mu akurat playstation, laptop czy nawet kład jest to tylko i wyłącznie ich decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

A jeśli rodzice nie umieją szanować pieniędzy i przehulają tą kasę czy zpieniężą prezent a dziecku nic nie kupią? takie przypadki się zdarzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo pożyczą ;) na wieczne oddanie rzecz jasna ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Z tym czy rodzice wiedzą co jest potrzebne a co dziecko by chciało to dwie różne sprawy a jest jeszcze jedna kwestia że niekiedy z prezentów opłacana jest gościna lub inne ważne potrzeby,. (dla przykładu przy naszym weselu zespół jak i kucharkę chcieliśmy uregulować przed weselem aby później mieć to z "głowy, nikt tak nie chciał bo mówili że pieniądze po wykonanej pracy, a duża część płaci już właśnie z zebranych prezentów).

 

Ja swojej chrześniaczce dałem pieniądze a chrzestna łańcuszek (+ coś tam) zaś żona chrześniaczce i chrześniakowi dała łańcuszek + pieniądze, ale to przy chrzcie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jeżeli rodzice nie umieją uszanować pieniędzy to dziecko tym bardziej nie będzie umiało uszanować. Nie wiem na co dzisiaj jest szał u 9-latków, jak moi szli do komunii była moda na bionicle - takie kosmiczne stworki. Po komunii ''młody'' stwierdził że jedzie po bionicle za 1700zł bo to jego kasa - i co? miałem pozwolić jako rodzic na takie nieodpowiedzialne rozdysponowanie pieniędzy. Czy może wspólnie przetłumaczyć co tak naprawdę będzie mu przydatne - tylko wtedy to niebyła już jego suwerenna decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

troszke na wesoło

tak sezon komunijny w pełni ale widać w mojej okolicy że pare rodzin odwiedza swoje dzieci teraz na intensywnej w szpitalu po tym jak dostali kłady... ale tak to jest jak ma się na...ne w głowie . moim zdaniem wszystko zależy od zamożności rodzin ale na pewno jedna wartościowa i taka stała paniątka musi pozostać np.medalik jakieś pismo czy nawet dobry zegarek niemusi go zaraz nosić tylko kiedy ,,dorośnie '' a do tego pare groszy

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

a jeśli rodzice mojego chrześniaka sprzedali łańcuszek który dostał na chrzest ode mnie na wódę czy coś innego a powiedzieli że to ja mu to zabrałem [czy ukradłem] to co wtedy byś powiedział nie łatwa sprawa? może odhodzę od tematu ale takie realia się zdarzają.wiem że wydawanie pieniędzy przez dzieci nie jest racjonalne ale rodzice tez nie powinni decydować ich pieniędzmi[mogą zalożyć konto czy lokatę ]ale to muszą być ludzie odpowiedzialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uncydor    0

A ja wręcz przeciwnie uważam - elektronika jest dla dorosłych. Nie odbierajmy dzieciom dzieciństwa! Czemu nie dać im roweru, żeby się wyszalało? W tym sklepie jets bardzo fajny wybór http://www.rowerzysta.pl/mexller.html I nie są to drogie rzeczy, pewnie tańsze od niejednego tableta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0
Napisano (edytowany)

Ostatnio organizowaliśmy urodziny córki w domu i jeślic hodzi o atrakcje:

- zabawy chusta animacyjną

- zgadnij co jest w środku ( to była chyba najlepsza zabawa i najdłużej trwała, wykonałam pudło tak że dziecko wkładało swoje ręce do środka a nie widziało co jest w środku, z drugiej strony mąż mój podawał dziecku coś co miało zgadnąć, najtrudniejsze było kiwi )

- mój kuzyn wczul się w klimat i przywiózł teleskop ( było jasno więc jedynie dzieci mogły zobaczyc przyblizenie do najbliższego lasu  ) miałam też mikroskop ale nie użyliśmy

- córka poprosiła żeby były brokatowe tatuaże więc na sam koniec kazde dziecko miało tatuaż

https://pulsciechanowa.pl/pl/651_artykuly-sponsorowane/16546_co-robic-z-dziecmi-podczas-deszczowego-dnia.html

Swietna opcja jest też wyjście do sali zabaw

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114

Minęło 11 lat od założenia tematu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2
Napisano (edytowany)

Rower/tablet/zegarek/hulajnoga elektryczna/ telefon komórkowy, zależy co jest potrzebne, ja bym zapytała rodziców.

Od siebie polecam też zajrzeć sobie na stronę Fischer:

https://www.fischer-ebike.pl/produkty/e-bike/e-bike-trekking,2,15375

Z uwagi na to, ze mają obecnie dobre promocje na wiele modeli rowerów elektrycznych.

 

Edytowano przez katter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      Szanowni Państwo,
       
      proponujemy niecodzienny sposób zdobywania wiedzy. Portal AgroFoto.pl wspólnie z firmą BASF zaprasza na pierwszą w polskim Internecie rolniczym wirtualną prezentację na żywo dostępną on-line. Ty zasiądziesz wygodnie z kawą bądź herbatą przed swoim komputerem a informacje, wiedza i praktyczne wskazówki przyjdą same wprost do Ciebie. Teraz wystarczy tylko wejść na stronę
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      i wziąć udział w prezentacji na temat prawidłowego stosowania regulatorów wzrostu w zbożach. Pytanie "czy skracać zboża?" jest z pozoru proste. Dziś wszyscy raczej odpowiadamy, TAK. Zrobić jeden zabieg, czy dwa i od czego to zależy? Tu odpowiedź już nie jest tak oczywista. Stosowanie regulatorów wzrostu jest tylko jednym z elementów całej technologii, czy można skracać lepiej? Pewnie tak, każdy ma swoje wypracowane metody, czy można je poprawić? Z całą pewnością dowiedzą się Państwo czegoś ciekawego, co pozwoli skracać lepiej. Będą pytania, my odpowiemy.
       
      21 lutego o godzinie 19 wejdź do „pokoju konferencyjnego” AgroFoto.pl i bądź z nami.
       
      https://agrofoto.cli...k_skracac_zboza
       
      Do zobaczenia i usłyszenia*!
       
      Zespół AgroFoto.pl & BASF
       
      *Pamiętaj, aby sprawdzić czy działa Ci dźwięk w komputerze
       
      Co potrzebuję, żeby przystąpić do prezentacji online?
       
      W prezentacji można uczestniczyć podłączając się z dowolnego miejsca z dostępem szerokopasmowym do Internetu.
       
      Aby w pełni uczestniczyć w szkoleniu potrzebujesz:
      - przeglądarkę internetową z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym),
      - słuchawki lub głośniki, aby słyszeć naszego prezentera,
      - dostęp do Internetu (minimalna przepustowość łącza 512Kb/s).
       
      Połączenie z prezentacją odbywa się przez przeglądarkę internetową za pomocą platformy ClickWebinar, która działa poprawnie z popularnymi przeglądarkami takimi jak MSIE, Firefox, Chrome z zainstalowanym Flash Playerem 10 (lub wyższym).
       
      Jeżeli łączysz się z urządzenia mobilnego ściągnij aplikację dla iPada, iPhone, Androida i BlackBerry.
       
      Uwaga! Podczas pierwszego podłączania możesz przetestować swoje połączenie (aplikacja sprawdza czy użytkownik ma zainstalowane wszystkie niezbędne komponenty do prawidłowego działania).
       
      Szczegółowe informacje, w przypadku wystąpienia problemów z połączeniem znajdziesz - TUTAJ.
       
      Zapis prezentacji prowadzonej przez eksperta z firmy BASF- Pana Mariusza Michalskiego:
       
      http://www.youtube.com/watch?v=oYdMc5qWlvE
       
      http://www.youtube.com/watch?v=vblDFu8RTgQ
       
      http://www.youtube.com/watch?v=-Dro5xrxep4
       
      http://www.youtube.com/watch?v=zZe01iFrdQU
    • Przez Michalmeer
      Witam
      I jak panowie kiedy wyruszamy w pole z nawozem ?
      Kiedy wy ruszacie i co bedziecie siać ?
      Na mróz czy czekacie az obeschnie ?
    • Przez maxiben
      witam juz dawno w roznych tematach wspominalem o mojej pierwszej w polsce porodowce w systemie wannowym jego zaletach a ze wiekszosc chcialaby widziec zdjecia i zobaczec jak mniej wiecej to wyglada a ja niestety nie potafie wstawiac tych zdjec ale teraz mnie wyreczyl top agrar dokladniej pani Ania Kurek ktora byla u mnie na dniu otwartym teraz mozecie zobaczyc zdjecia na ich stronie oraz poczytac w kwietniowym top agrar i nastepnym wydaniu hoduj z glowa i trzodzie chlewnej. a ja obiecuje pozniej wstawic swoje zdjecia .
      zapraszam do komentowania pozdrawiam hodujacych trzode maxiben
    • Przez babcia77
      Witam
      Niedługo 60 urodziny mojego ojca i potrzebuję dobrego prezentu. Szukam sklepu jubilerskiego online gdzie sprzedawana jest biżuteria męska np. sygnety, spinki do mankietów. Moglibyście coś polecić? Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj