mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

BENNY82    242

lubię hodować opasy,lubię patrzeć jak rosną,jak z cielaka ,,powstaje,,napasione mięchem bydlę :) ale na stan dzisiejszy opas bydła to wegetacja,strat nie ma a zarobek d*py nie urywa,krowiarze cala ziemię w pobliżu pokupili i podzietzawili,a przy bykach nie kalkuluje sie płacić 800 za dzierżawę +podatek i dopłatę oddać trzeba,możliwości rozwoju brak

 

800zł + podatek za 1ha to twój zarobek ucieka o ile się dobrze orientuje to tam u was same piachy 5i6 klasa to się nie uśmiecha faktycznie. a jakieś stado mamek masz czy wstawiasz same byczki? jak możesz to odp na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Ja na razie powiekszam i w tym roku mysle ze do 100 dobije a pozniej to jedynie nowy budynek zeby miec wsio pod jednym dachem o ile oczwiscie koniunktura pozwoli.

Mikruss a ile masz ha żeby to wykarmić? Ornej i lak? Dokupujesz coś do żarcia/słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4337

Jedni rezygnują, drudzy zwiększają... Tak było, jest i będzie

Święte słowa!!!Ja jak zaczynałem przygodę z opasami było pięknie.Każdy prawie sprzedawał cielaki nikt bardzo nie trzymał. Kupywałem cielaki 60-90 kg za 500-700zł.i kupujących brakowało.Kupywałem mieszańce naprawdę bardzo ładnej budowy aż chciało się z takimi do domu jechać.A teraz lipa!!!!!!!!!!!!Cielaków mało a jak są to cena 800 za same,,ramy''a nawet 1800 co mi się kompletnie nie opłaca mimo że cielak bardzo ładny.Każdy teraz trzyma cielaki do 100-120kg i krzyczy minimum 15 zł/kg. :( Przynajmniej tak w mojej okolicy.Czasami jeszcze coś się trafi przyzwoitego w normalnych pieniądzach od starych znajomych,ale już kawałek czasu jest ciężko.Ale nie ma co się martwić,trzeba się cieszyć ze można jeszcze poleżeć na swojej ,,STAREJ" ;) ............................................................................................................................................................................................................................................................................................Wersalce :D  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak miał bym dać 1800zł za cielaka to wolał bym kupić za 2000 jakąś chudą krowę - zasuszasz i kładziesz mięcho moment 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie opas bydła to dodatkowa kasa . Jak ktos pisał że kupuje hf za 800zł to bardzo drogo . Dlatego ja zaczełem wszystkie trzymac i przy okazji je hodować miedzy innymi z tego względu że jak miałem ładne cielaki to nikt nie chciał mi dac 500zł za cielkai 3 tygodniowe co już pobierały same pasze nie były chore uznałem to za bezsens i od tamtej pory zostają u mnie i przy okazji sobie rosna a co i rusz sie je sprzedaje i kasa wpływa traktuje to jako czysta kasę a że coraz lepiej to wygląda przerabiam stodołę na oborę dla byków . I jak czytam że trzeba płacić po 1000 zł za średniego cielaka to krew mnie zalewa jak te pajace przyjeżdzali i dawali mi 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

1000 za odchodowanego cielaka to nie jest duzo. 500 zl szt kilkudniowa mleko 500 i juz 1k a gdzie reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2483

Ja inwestuje w mamki by miec swój towar do opasu:) Bede opasal jalowki jak i byczki jak bede mial wystarczająco ilość mamek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

Ile ha i ile mamek zamierzasz trzymac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Swoje jest zawsze najlepsze bo nigdy nie wiadomo co sie przyniesie z kupczym. Mi najbardziej podoba sie rasa montbeliarde na mieso ladne rosna a i sporo mleka daja , tylko ja tak odtazu nie inwestuje w krowy czy jalowki tylko kryje ta rasa i pech chcial ze same byki sie rodza i nie ma co na krowe zostawic

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak89   
Gość podlasiak89

A czyli teraz masz krowy hf i krzyzowkujesz z miesnymi? Duzo ich masz? Wiadomo swoj cielak to swoj wiesz co masz w stadzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    153

W moich stronach trafił sie napaleniec który dał teraz 3 tys za hektar dzierżawy na rok. jak dojdzie do 4 to mu oddam wsYstko w dzierzawe :)

 

I teraz ma już więcej ha niż sąsiad :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a daj boże jak najszybciej takiego dzierżawcę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas też potrafią 3 tys dzierżawy dać. a minimum 1.5 tys za ha. dla mnie to i tak za drogo zwłaszcza że ci co dają to takie plundry że nic już nie chce rosnąć ziemia wyciagnieta do zera. 5 lat zanim do normalnych plonów dojdziesz. co do byków to aktualnie mam 50 i to moje pierwsze i od razu widzę że trzeba zwiekszac bo za mało na czysto zostanie. ojciec mówił kiedyś że było 20 macior 50ha i się żyło dobrze na wszystko starczało. teraz to można pomarzyć. wszystko idzie w setki. wg mnie ten świat się gubi. bo sam tez za dużo nie zrobisz. a takiego przeciętnego gospodarstwa na dzień dzisiejszy po prostu nie stać na pracownika. chyba że ogromna ilość hodowli czy pola i tak to się głupio nakręca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Dokładnie tak gregory tylko jakim kosztem? Co mu zostanie jak da 3 tys za ha? A u mnie ziemia 3-6 wiec jak suchy rok a takie zdarzyły sie 2 podrząd to ma tylko robotę. Liczył ze to kupi a ja znam tych ludzi co wydzierżawił od nich bo mojej żony rodzina i miałem okazje 15 ha w 2 kawałkach ale za taka cenne to odmówiłem a wiem ze oni jak mówili w święta po co maja sprzedawać jak maja 45 na rok na czysto bez roboty, bo podatek tez on, ale słyszałem ze jeszcze 3 innym tez dał po tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    10

Oo to widzę że u was to naprawdę są napaleni na ziemię. U nas też dają za dzierżawę ale nie aż tyle.

@ kali sąsiad opowiadał jak sprzedał krowę i dołożył trochę i kupił nową przyczepę, a żeby teraz kupić to musiałbyś kilka sprzedać na tą przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wracajac do opłacalnosci hodowli bydła opasowego to lukasz222 ma racje, wszystkie inne teoretyczne wyliczenia nie maja sensu

jeżeli ktos liczy za ile moze sprzedac to czy tamto to tak na prawde liczy jakies urojenia, bo jednego roku sianokiszonke sprzeda po 150zł a innego roku za 80zł nie sprzeda bo nie bedzie kupca, a wtedy jak to mówił Rewiński w jednym z filmów "cały mysterny plan w pi....du"   :D

 

 

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Masz cwaniaku cene gwarantowaną za byka? Dziś sprzedaż za 8,30 za rok za 6,90 I ten twój plan jest w du..e :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2078

Ale kolego ze Piotrek ze wszystkim tak jest. Raz rzepak po 2 tys a raz 1200. Mój wuja ma coś koło 4 ha lak i do tego sieje trawy na nasiona i ma coś koło 10 ha w roku 2015 jeszcze nie zdążył zrobic sianokiszonek i miał praktycznie sprzedane wszystko po 120 za balot 120x120 a w tym roku zostali mu jeszcze około 100 i sprzedaje po 80 złotych i cisza. Także nigdy nie wiesZ czy w tym biznesie lepiej sprzedać prosto z pola czy przerobić na byka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas placili po 200-250,i czy hodowla krów była oplacalna ? :) a takiego ch.ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Masz cwaniaku cene gwarantowaną za byka? Dziś sprzedaż za 8,30 za rok za 6,90 I ten twój plan jest w du..e :D

 

w moich stronach przez ostatnie lata ceny bardzo stabilne

hf 7 plus vat

mm 8 plus vat 

w ciagu ostatnich 5 lat praktycznie żadnych wachan

 

a płody rolne ? ciagłe wachania, zero stabilnosci

powiedziałbym ze cena byków to najbardziej stabilna cena ze wszystkich cen rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no i co tam skończył się biznes na balotach po 150 - 200 zł ?  :D  :D  :D

zaczynasz myśleć , no naprawdę szokujesz ;) 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

był biznes to sie sprzedawało (ważne żeby nie kupowac po 200 :D ) teraz nie ma interesu to sie skarmia, w czym szukasz sensacji ? jak baloty były po 200zł to i tak mówiłem ze bede byki trzymał, ale o tym juz zapomniałes co ? szukasz sensacji jak dziennikarz tefałenu, czyli tam gdzie jej nie ma  :D

 

ty tez liczysz ile bys mógł zarobic gdyby nie produkcja mleka ?  :D

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  ja nie liczę ile bym mógł  zarobić tylko właśnie to robię 

  dlatego  trzymam jeszcze krowy  żeby nie kupować odsadka i  jednocześnie zarobić na mleku  

  taki profil zawsze się sprawdzał  i dla mnie jest najkorzystniejszy ze względu na zaplecze  jakim dysponuje 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

w moich stronach przez ostatnie lata ceny bardzo stabilne

hf 7 plus vat

mm 8 plus vat 

w ciagu ostatnich 5 lat praktycznie żadnych wachan

 

a płody rolne ? ciagłe wachania, zero stabilnosci

powiedziałbym ze cena byków to najbardziej stabilna cena ze wszystkich cen rolniczych

 

Może jest tak u Ciebie u mnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj