mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Kamilek1    52

Ja tez planuje zrobić im wybieg na czas wywalania towaru, a pytanie z innej beczki, czy c 330 z turem poradzi sobie z taka ubitą warstwą makaronu?

Przegrody masz tylko rura w poziomie czy pionowe/ ukośne barierki?

przegrody u mnie są ukońne rury w pionie o takie:  / / / / / / /  i super to zdaje egz bo sie tak nie przepychają przy jedzeniu itp oraz nie ma problemu jak rosna by miescily sie pod rury bo jeden rosnie szybciej drugi wolniej itp także mimo ze jest troche z tym zabawy przy budowie to kolejny boks tez bede robil w taki system bo to zdaje egz

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś sytuację że przednie nogi bykom puchną w stawach byki na łańcuch od 8 miesiąca życia mieszańce limuze pierwszy raz coś
takiego mam nie nie stoją w mokrym ani wietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Na problemy ze stawami to podaj im wapnia i jak dajesz dużo kiszonek to kreda obowiązkowo na zdrowe stawy. Ja daję kredę, drożdże, witaminy i koncentrat do sruty, do tego kiszonka z kukurydzy w opór i jak narazie ze stawami mam spokój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

miał ktoś sytuację że przednie nogi bykom puchną w stawach byki na łańcuch od 8 miesiąca życia mieszańce limuze pierwszy raz coś

takiego mam nie nie stoją w mokrym ani wietrze

Odstaw białko na 1-2 dni, potem trochę zmniejsz. Bydło nie ma wokół oczy jaśniejszej sierści, tzw. "okularów"? Do paszy kreda, wapń, możesz też kupić lizawka z miedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A co oznaczaja te "okulary" bo u mnie niektore maja

Dokładniej chodzi o jaśniejsza sierść wokół oczu, jest to jeden z objawów niedoboru miedzi. Jeśli zauważyłeś częste biegunki, problemy z rozrodem, brak apetytu, jakieś nagłe upadki to możliwe że Twoje bydło ma niedobór miedzi.

Co do pisania na temat to uważam że hodowla bydła mięsnego jest opłacalna, ponieważ jakoś się z tego utrzymujemy, po drugie jeśli ktoś dba o swoje zwierzęta, odpowiednio je karmi, stara się zmniejszyć upadki oraz do odchowu (jeśli kupuje) wybiera tylko najlepiej rokujące sztuki to może na tym dobrze zarobić. Argumenty "krzykaczy", że oni do tego interesu dokładają nie biorę pod uwagę, ponieważ jak można dokładać do swojego źródła utrzymania? Z czego tacy ludzie dokładają te pieniądze? Wszystko trzeba robić z głową, zawsze powtarzam że nie warto robić pasz które zawartością białka przekraczają skalę skoro w oborze stoją same hf-y ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja mam jednego czystego hf kupionego prosto z obory od mleczarza za 1050zł [był już odchowany] to teraz ma 20 miesięcy i już ma powyżej 700kg.Brał ode mnie ostatnio bydło handlarz to dawał mi za niego po 7.2zł brutto ,ale będzie stał jeszcze 4 miechy.To nie wiem czy się lepiej zarobi na odsadku lub na byczku mięsnym kupionym jako 120kg za 1800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Co ty porównujesz cene za typowe bydło mięsne do hf
Hf kupił bym wtedy jak bym chciał galarety sobie nagotować bo to na gulasz się raczej nie nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tego gówna to powinni zakazać hodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i to jak się debil trafi to i na mięsnym gowno zarobi,u mnie pełno krowiarzy i niektórzy cos opasów trzymają bo co tam,jadę paszowozem do krów to i bykom dam,później sie chwali ze po 8,50 wzią za byka,ale nie powie ile kosztował go dziennie tmr dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mądry rolnik zarobi na hfie, rolnik debil nie. To tak w skrócie i nie rozwijając tego dalej, bo to temat o bydle mięsnym. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

czyli posunąłbyś sie do stwierdzenia, że jak HFY to już nie zarobisz dobrze?

Nie... Twierdzę że zarobisz nawet na byku hf jeśli będziesz robić wszystko z głową. Uważam natomiast że zysk jest mniejszy jeśli w słaby materiał genetyczny (hf) pakujesz drogie pasze. Bydło mięsne lepiej wykorzysta dobrej jakości pożywienie co przełoży się na większa masę sztuki w krótszym okresie tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do chowu intensywnego czystorasowe tez sie super nie nadaja bo one urosna na byle czym i wykorzystaja np. Same pastwiska. Najlepsze sa mieszance hfxmiesny bo tym to mozna pakowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj