Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Farmerski    9

Jak ja bym miał z bratem kosic prawie 20ha jednorzedowka to byśmy musieli zacząć w sierpniu żeby się yrobic do października chyba...do tego maszyna bez gniotownika itp plus masa roboty z obsiekaniem Pola żeby takim sprzętem wjechać....

Wiadoma sprawa, natomiast jak juz mamy swoją maszynę, jestesmy w stanie zrobić to we własnym zakresie to nie widze sensu łądowac sie w dodatkowe koszty. te 6 ha jeszcze można przeboleć. :D

artur125    289

Pany może tak coś w temacie, mam kilka jałówek sm i mieszanki z tą rasą. Nie wiem czy je zacielać bykiem mlecznych ras czy mięsnym, nie wiem co robić mleko w dół na łeb leci, byłem nastawiony właśnie na ten kierunek ale teraz mam obawy że kasę utopię w remont obory, schładzalnik itd. Zaczynam od zera z mlekiem, czy iśc w kierunku mięsa i trzymać mućki na cielaki które by doiły do 300 kg i potem je tuczyć do dużej wagi. Nie wiem co robić jak mało kiedy, co radzicie?

Pytanie kieruję do ludzi z jakimś doświadczeniem w tej dziedzinie.

zacielić mięsnym, jak mleko będzie nieopłacalne trzymać jako mamki, jak mleko w cenie sprzedać za dobrą kase cielęta. 

Wiadomość z agroFakt.pl

mam takie pytanie mam w okolicy pełno eko lak czy lepiej kosić te łaki za darmo czy siać kuku na własnym polu zastanawiam sie bo mi brakuje pokarmu inie wiem co robić

artur125    289

ile mu wsypiesz, tyle zje. A jak już nie będzie mógł pomieścić, to zostawi. Głupie pytanie, głupia odpowiedz :D

artur125    289

słomy to wpie.....li z 10 ton a i tak nie urośnie :lol: Jest temat żywienie bydła, poczytaj. Pewne jest, że kilka zł zostanie raczej nikt z nas nie dokłada. Pytanie powinno brzmieć: od ilu sztuk hodowla jest opłacalna. Chcesz trzymać do 10szt? Daj se spokój , bo na etacie więcej wyciągniesz

Adi89    0

A czy hodowla kilku byków bez pól i łąk. Chodxi mi o to by wszystko kupować. Jaki to koszt jest. Kiedyś znalazłem gdzies ns stronie takie przeliczenie. Wszystko bylo fajnie opisane. Jestem na etacie, a te byki to ma byc taki dodatkowy zarobek

Adi89    0

A czy hodowla kilku byków bez pól i łąk. Chodxi mi o to by wszystko kupować. Jaki to koszt jest. Kiedyś znalazłem gdzies ns stronie takie przeliczenie. Wszystko bylo fajnie opisane. Jestem na etacie, a te byki to ma byc taki dodatkowy zarobek

artur125    289

nie masz nic pola? To ja mam propozycje wstawiaj 50 opasów, ja sprzedam Ci całą potrzebną pasze i obaj będziemy spać na kasie.

soltys48    345

Chopie wchodź w to toż są dopłaty, kupuj teraz cielaki i zostaw tu namiary zgłoszę się do Ciebie w przyszłym roku na przednówku i chętnie je odkupie jak zmądrzejesz

maromar    13

czyli nie jakość a ilość?? myślałem że mięso w ubojni klasyfikowane jest wg jakości:)) 

Mikruss    68

sprzedaj 5 byków rocznie w klasie U a ja sprzedam 30 w klasie R. Ciekawe kto lepiej na tym wyjdzie...

artur125    289

w przeliczeniu na sztuki, ten co sprzeda na U. A ogólnie to ten co sprzeda 5 szt zarobi na chleb i opłaty, a ten co 30 se na Majorke pojedzie

Farmerski    9

szału nie ma d*py nie urywa. Prognozy cen mięsa wołowego nie są zbyt optymistyczne. Polska ma za duże stado opasów w stosunku do spożycia wołowiny.kazda blokada eksportu lub utrata jakiegoś rynku to juz będzie odbicie na cenie i to znaczne.

bartekd91    3

Tak, ale produkujemy wolowine tania, ale za to bardzo dobrej jakości, ktora nie jest sprowadzana z zachodu tylko my ja wysyłamy bo mamy ja tania.

soltys48    345

bardzo dobrej jakości???

Mi się wydaje wręcz przeciwnie u nas jest mnóstwo hf'ów czyli kiepskiej jakości przyszłych dawców mięcha

Farmerski    9

Co do tego czy tanio też mam pewne wątpliwości. za byka się weźmie w dobrych układach 5500-6000zł a z tego ze 2000 zostanie. Zeby wyżyć trzeba sporo sztuk co pociaga za sobą wieksze wydatki na maszyny, obsługę itp. Ale nie robic nic to tez totalna głupota.

staszek131415    2036

Co do tego czy tanio też mam pewne wątpliwości. za byka się weźmie w dobrych układach 5500-6000zł a z tego ze 2000 zostanie. Zeby wyżyć trzeba sporo sztuk co pociaga za sobą wieksze wydatki na maszyny, obsługę itp. Ale nie robic nic to tez totalna głupota.

No jaja sobie robisz 2000 na byku Ci zostanie ?700 do 1100 zł góra jak by tak było to by wszyscy byki trzymali

To czemu zachód zaopatruje sie w nasza wołowinie?

A jaki zachód się u nas zaopatruje?

Jak podpiszą umowę z USA to ceny bydła spadną o połowę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź
    • Przez KacperBade
      Witam ja mam pytanie odnośnie kilku kwesti.(pozwolę je sb zawrzeć w podpunktach)
      1.posiadam mf255 i ursus c-360 z turem i się zastanawiam nad wymianą mf 255 na mtz 82 (ogólnie posiadam 10 ha)
      2.Z czego najlepiej jest wykonać koryto dla bydła mięsnego w bramie wjazdowej .
      3.jaki poidło najlepiej zamontować dla bydła opasowego.
      Myślę że to tyle z moich pytań prosił bym o odp w podpunktach.
      Z góry serdecznie dziękuję za odp.
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!