Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodyhef    143

Jeśli nie znasz się na chowie bydła i nie miałeś z nim styczności a z chowem świn sobie dobrze radzisz to na Twoim miejscu bym pozostał przy świniach i zamiast byków wstawiłbym tam właśnie trzodę.

buczek    8

@ursusek 4 szt nawet nie myśl o tym.

30 za mało. Hoduj świnie to ja będę miał opłacalność B)

to uważasz że od jakiej ilości zaczyna się opłacalność??

Wiadomość z agroFakt.pl

nikolajjj    54

Przy tych cenach jakie teraz są, to nie ma opłacalności zaczynać jakiejkolwiek ilości, bo trzeba dużo kasy włożyć na przystosowanie do chowu bydła, nie mówiąc o wsadzie. A zysk naprawdę minimalny będzie, o ile będzie w ogóle. jak już jest ta hodowla,to są i maszyny i kiszonka (bo zawsze się ją "do przodu" robi) i siano lub sianokiszonka, miejsce na byki - i w to już nie trzeba inwestować, tylko po sprzedaży jednej partii, część pieniędzy się wkłada w zakup następnej i jakoś się kręci. I przy tych cenach niewiele zostaje.

dawidg2    30

A odsadki? kupować 100 kg sprzedawać koło 300 po 5-6mc zależy jakie przyrosty. 2 rzuty na rok by były.

nikolajjj    54

To już może szybciej, ale tu znowu trzeba mieć wiedzę na temat odchowu takich maluchów - biegunki, zapalenia dróg oddechowych. Jak się szybko nie reaguje, to są spore upadki. Niektórzy takie do 300 kg na samej ospie i sianie trzymają, więc kiszonki z qq nie robią, ale znowu mleko trzeba kupić.

Mikruss    71

no nie mówie ze jak ktoś trzyma miesne przy mamkach

ale przy normalnych chowie cielat średnio 7-8 tygodni to odstawia się od mleka, no chyba że sztuka jakaś licha to wiadomo poi się tak długo aż nie podrośnie dobrze :)

Mikruss    71

ja nie daje starterów zadnych, tylko owies, teraz kupilem na próbe ale nie wroze mu aby u mnie zagościł.

Mikruss    71

po 4 tygodniach od urodzenia jak zaczynają pobierać pasze to daje siano owies mleko/mleko zastepcze zależy co jest i kiszonke z ququ delikatnie zaczynam podawać.

im wcześniej zaczyna pobierać objętościową tym lepiej rośnie.

Tyle że niektóre to zaczynają pobierać jak mają 6-7 tyg to w tedy troszkę dłużej poje.

dokładnie u mnie tak samo się to spradza najlepiej małe ilośći kiszonek podawać już po 3 tygodniu od urodzenia (oczywiście najwyższej jakośći)

Mikruss    71

wg mnie jest to chyba najtanszy sposób na odchowanie cielaków.

Jakbym miał poić przez 3 miesiące cielaki pełnoporcjowym mlekiem zastępczym to bym chyba z torbami poszedł, tak samo prestarter.

I tak przez swój żywot zje dosyć kiszonek i pasz treściwych ( o ile ktoś daje).

donweter1989    181

Gotowy starter to droga sprawa, ale można zrobić fajna okrojoną wersję własnej roboty i już nie wychodzi tak drogo. Praktycznie rzecz ujmując ja też nie poje cieląt 3 miesiące tyko do 3 miesiąca a kupuję takie 2 tygodniowe i starsze przeważnie. Zależy jak się trafi.

Mikruss    71

dokładnie czasami się trafi 2 tygodniowy a czasmi 6 tygodniowy

jak samemu robisz taką paszę?

donweter1989    181

Całe ziarno owsa mieszam z ziarnem kukurydzy plus otręby pszenne i witaminy. Podaje to do 3 miesiąca i do oporu.

Edytowano przez donweter1989

mati15196    2

u nas teraz koles przywozi byki waga okolo 300kg nie placi sie za nie tylko sa wazone i potem on kupuje je jak beda miec wage. za te kg co sie je utuczy to on placi. bo koledze przywiozl ostatnio 12 i na umowie minimum 6.5 za kg ale mowil ze kolo 7 zaplaci. byczki to mieszance miesne. np lm x hf

Witam mam pytanie do ilu kilogramów trzymacie bydło mięsne i ile może na czysto wyjść z jednej sztuki opasa mięsnego licząc że kupuje się cielaki?

SGRagrofarm    0

Ja opsy trzymam do wagi około 700/800 kg przeważnie mam mięsne dokładnej sumy na czysto jaką możesz dostać za 1 sztukę nie da się określić bo ceny bydła i cieląt sie wahają ale tak w przybliżeniu ci napisze jak to jest u mnie :

za byczka na 100kg musisz zapłacić 1700 zł

za 200 kg soji musisz zapłacić około 400 zł

zboża zje około 1500 kg 1000 zł

jeszcze do tego kiszonka z qq i sianokiszonka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź
    • Przez KacperBade
      Witam ja mam pytanie odnośnie kilku kwesti.(pozwolę je sb zawrzeć w podpunktach)
      1.posiadam mf255 i ursus c-360 z turem i się zastanawiam nad wymianą mf 255 na mtz 82 (ogólnie posiadam 10 ha)
      2.Z czego najlepiej jest wykonać koryto dla bydła mięsnego w bramie wjazdowej .
      3.jaki poidło najlepiej zamontować dla bydła opasowego.
      Myślę że to tyle z moich pytań prosił bym o odp w podpunktach.
      Z góry serdecznie dziękuję za odp.
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!