mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

jarecki7    13

jakos za komuny nie było pieniaczu jarecki vatu a panstwo polskie istniało, i ponoc opłacalnosc w rolnictwie była lepsza :)

 

statek

co ty gadasz, jak vat moze wpłynac na popyt jak przez vat wszystko jest drozsze o 23%

to samo z paliwem

paliwo z podatkami kosztuje 5,5zł a bez podatków 2zł, które paliwo wpłynie lepiej na gospodarke kraju ?

jak paliwo bez VATu kosztuje 2 zł to z VATem kosztuje 2,46 czysta matematyka kolego.Kolejny bzdurny post kolegi koma666.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co za gosc :D

widzisz aby gdzies tam było napisane ze w paliwie jest vat 23% ?

prawda jest taka ze panstwo okrada cie na kazdym litrze na conajmniej 2zł, przyklaskuj im to w nagrode beda cie łupic na 3 zł :D

w zamian za to buduja juz chyba z 15 lat a2 i nadal sa w polu, a do lekarza kolejki na rok do przodu :D

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

policz sobie 2zł+23% Vat żenada koma666 wszystko możesz oszukać ale matematyki nie oszukasz kończę bo to nie ma sensu koma666 napisałby że teraz jest dzień i nikt go nie przekona że jest noc ogarnij się człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

a ty sie naucz czytac, potem dyskutuj

 

napisane jest paliwo z podatkami, czyli z ukrytymi podatkami, a jakie tam sa podatki w tym paliwie ukryte to sobie poszukaj i zobaczysz kto tu jest żenada

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Nie chcę nic sugerować, ale z tematu o opłacalności bydła mięsnego zeszliście na VAT, a on ma swój oddzielny temat.

 

Przepraszam za wtrącenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

opłacalność to taki dryf alezny od wielu innych instrumentów rynkowych, mit chłopka jako prostaka i nieuka odchodzi do lamusa a my mamy do czynienia ze zmowami cenowymi patrz, zboże sierpień 2013 a co do bydła miesnego także - przypomnijcie sobie jakie ceny oferowano po głosowaniu w sejmie nad ustawą o zakazie UR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co z tym ubojem rytualnym ?

bedzie wkoncu w polsce czy nie ?

ma ktos jakies konkretne info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeśli chcesz pogadać o uboju to zapraszam do tematu ubój rytualny,to jest temat czy hodowla bydła mięsnego opłacalna.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

skoro tak to po co pisałes nie na temat w temacie o cenach bydła ?

no ale ok

 

wracajac do tematu

 

czy da sie w polsce kupic odsadki miesne w cenie ponizej 10 zł za kg ?

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

jak znajdziesz rolnika ktory Ci tak sprzeda to i za 5 zl kupisz . To idiotyczne pytanie. Poszukaj w gazetach na tablicy itd. Kluczową sprawą nie jest tylko i wylacznie cena za kg ale rowniez waga samego bydlaka jakbym znalazl rolnika ktory sprzeda mi 200-250 kg limousine po 10 a nawet 11 zl to bylbym w stanie tyle zaplacic a dac po 10 zl za 400 no to juz srednia oplacalnosc przy sprzedazy na uboj.

;]

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

po 10 czy 11 to jest pełno w ogłoszeniach

chodzi mi o to czy komus udało sie kupic np. po 9zł takiego 200-300kg miesnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

co nie w atkiej wadze ?

w ogłoszeniach chca po 10-12 zł w wadze od 200 do 300kg za rasy miesne

ja uwazam ze 10zł to max co mozna zapłacic zeby potem na tym zarobic przyzwoicie, bo dac po 12 i zarobic pare groszy albo wcale to nie ma sensu wogóle do rak tego brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po 12zł/kg można kupić jałóweczki do dalszego chowu bez obaw o straty. Z opasami różnie bywa, zależy jakie ilości sie odstawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@koma666 policz tak: kupujesz cielaka 100kg za ok 1500, karmisz go qq, treściwą, trochę siana lub sianokiszonki (koszt ok 1200zł) i sprzedajesz go za pół roku w wadze ok 320kg za 3500zł. 3500-1500-1200=800 jeszcze niech wet weźmie z 200-300 to zostaje 500. Pasza jest też wyliczona na max, pewnie by zaoszczędził jeszcze. na 50 szt masz zysk w pół roku jakieś ponad 20 tys.

 

 

Jeśli coś źle policzyłem to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

U MNIE mało kto bierze odsatki ale z nowego sącza biorom tylko nie mniej jak 20 sztuk a ja niestety tyle nie mam i musze hodować na wielkie ale to nawet lepiej bo nietrzeba tak często cieląt kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak byś miał 100 szt to zysk dwa razy taki ale trzeba wziąć pod uwagę ze do tego potrzebna ziemia i budynki i podejrzewam ze ten co ma tyle ziemi i sztuk nie zastanawia się na forum czy "hodowla bydła jest opłacalna" tylko za..la przy tych cielakach czy bykach.

 

@koma666 policz tak: kupujesz cielaka 100kg za ok 1500, karmisz go qq, treściwą, trochę siana lub sianokiszonki (koszt ok 1200zł) i sprzedajesz go za pół roku w wadze ok 320kg za 3500zł. 3500-1500-1200=800 jeszcze niech wet weźmie z 200-300 to zostaje 500. Pasza jest też wyliczona na max, pewnie by zaoszczędził jeszcze. na 50 szt masz zysk w pół roku jakieś ponad 20 tys.

 

 

Jeśli coś źle policzyłem to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

ciekawe czy jest ktoś sam w stanie nakarmić te 100 byków i zrobić reszte roboty na gospodarstwie przy nowoczesnych budynkach i sprzecie napewno ale co jak sie nie ma wozu paszowego ani tura ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy takiej obsadzie to tylko paszowóz. Budynek przystosowany i myślę dziennie 2 godzinki roboty z karmieniem plus doglądanie. Oczywiście na rusztach trzymane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i by dał rade ale kase na 100 cielaków tez trzeba mieć nie da się tak ot pomyśleć i zrobić "a jak będę miał 100 byków to zarobię 40 tysi" potrzeba kasy ziemi sprzętu budynków czasu a żeby dojsć do poziomu hodowli rzędu 100byków + wszystko co do nich potrzebne potrzeba lat jak nie pokoleń o czym mowa panowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie trzeba pokoleń tylko dobrego pomysłu i zastawu/poręczycieli dla banku. Jak ktoś sie zna na rzeczy to w kilka lat od wpuszczenia pierwszych cieląt będzie się cieszył niezłymi efektami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kapitał trzeba mieć i pomysł. Ziemi wcale tak dużo nie potrzeba. Resztę można kupić.

 

Można tą 100 podzielić na 4 wtedy co 3 mc mamy przypływ gotówki jak się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to na cielaki kase w banku pożyczysz a na ziemie maszyny budynki , a wkład własny , i ile musisz zastawić żeby takie kredyty wziąć , jak wcześniej były posty ze ludzie maja po 10 ha hodują po 8 byków

 

ale do pierwszej sprzedaży tych 30 sztuk trzeba 2 lata czekać i z czego wtedy zyc a kredyt spłacać trzeba a za 1 ha ziemi 40 tysi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj