Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wychodzi dobre 1,1kg a nie bidne 1000g. Ja przynajmniej wody nie leje i mowie jak jest, bo kazdy z nas jest rolnikiem i dobrze liczyc umie gdzie jest maximum mozliwosci. wiec badzmy wszyscy realni. Bo co niektorych ponosi fantazja haha :)

Pantera    32

to raptem troszke więcej , ale o tamtym mniejszym już nic nie piszesz i niezapomnij wage urodzenia cielaka odjąć. pozdrawiam

matingus    107

@WiSNIAPOL - oni nie nazywają się teraz Animals Trade czy coś w tym stylu ? Jedną Scanie R500 mają tak opisaną, jakaś baza w ostrowie lub też chyba jest :)

nie pomyliła Ci się nazwa firmy.

najlepiej płaci firma KOPI...bierze raz,a kasy i tak nie zobaczysz.

Edytowano przez matingus

Wiadomość z agroFakt.pl

WISNIAPOL    0

koma- misiu kolorowy! Z jednej strony wypytujesz innych o vat, żywienie, ceny, przyrosty, adresy i inne pierdoły, żalisz się na mentalność Polaków, a tak naprawdę nie znasz się na "rynku" i nie umiesz pokornie przyjąć to co mają inni do powiedzenia. Chciałem obiektywnie do Ciebie podejść i dość grzecznie, ale widzę, że się nie da. A o mojej reputacji to nie ma co pisać- zaledwie kilka postów, bo jestem tu zaledwie od miesiąca. Dla porównania: Ty masz ponad 700 postów, a o jakiejkolwiek reputacji tu chyba nie ma co mówić..

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oczywscie odejme wage cielaka ale rowniez miesiace tego cielaka hehe

mammut1    20

Mckas kiedyś pisałeś że jak wrucisz do domu z akademiku to wstawisz opłacalnoś swoją na tych cielakach do 300kg tak mi się to przypomina bo koma niewieżył szukałem i nieznalazłem twojego postu z tą opłacalnością :-)

koma666    162

koma- misiu kolorowy! Z jednej strony wypytujesz innych o vat, żywienie, ceny, przyrosty, adresy i inne pierdoły, żalisz się na mentalność Polaków, a tak naprawdę nie znasz się na "rynku" i nie umiesz pokornie przyjąć to co mają inni do powiedzenia. Chciałem obiektywnie do Ciebie podejść i dość grzecznie, ale widzę, że się nie da. A o mojej reputacji to nie ma co pisać- zaledwie kilka postów, bo jestem tu zaledwie od miesiąca. Dla porównania: Ty masz ponad 700 postów, a o jakiejkolwiek reputacji tu chyba nie ma co mówić..

rzeczywiscie nie ma co mówic o reputacji :D

co do rynku to widocznie 99% uzytkowników tego forum sie nie zna na rynku :D , wystarczy przejrzec temat ceny bydła rzeznego :D

to ze wypytuje to nie znaczy ze nic nie wiem, kto pyta nie bładzi, PODOBNO

Edytowano przez koma666

karolr2    180

stawka vat 7% rolnik ryczaltowy

stawka vat8% rolnik"vat-owiec"

nie pisz głupot stawka vat na bydło wynosi8% czy dla ryczałtowego czy dla vatowca

nikolajjj    54

mogłabys zdradzic z kim handlujesz ?

Póki skupował Animex to zawsze z nimi, potem dwa lata z Biernackimi, a teraz kto da wiecej.

nikolajjj    54

nie pisz głupot stawka vat na bydło wynosi8% czy dla ryczałtowego czy dla vatowca

Dobrze pisze, jesteśmy na vacie i mamy 8%

Brat męża jest ryczałtowcem i ma 7%

Edytowano przez nikolajjj

TommyLee    17

no to jutro agrostar i swiderscy z grodka beda tylko tel. odbierac. patrzac na polskie realia to bedac na miejscu tych ze firm to zastanawiam sie po co placic 10zl za kg. mnejsza o to czy netto czy brutto wystarczy 8.5 i handlarze stali by w dlugich kolejkach z bydlem do nich skoro od rolnika kupia po 7.5 dobrego sima. bardziej smieszy mnie tylko ta reklama PGE

jakies glupie:)

jeszcze taka uwaga do karol cos tam cos tam. zanim jeszcze raz posadzisz mnie o pisanie glupot to sie dobrze zastanow. pozdrawiam

karolr2    180

dla ryczałtowca 7%.

tak tak a kupuje od ciebie vatowiec i płaci 8% a ciekawe gdzie się wtedy ten 1% podział a tak ogólnie to RR nie płaci podatku vat podczas sprzedaży

no to jutro agrostar i swiderscy z grodka beda tylko tel. odbierac. patrzac na polskie realia to bedac na miejscu tych ze firm to zastanawiam sie po co placic 10zl za kg. mnejsza o to czy netto czy brutto wystarczy 8.5 i handlarze stali by w dlugich kolejkach z bydlem do nich skoro od rolnika kupia po 7.5 dobrego sima. bardziej smieszy mnie tylko ta reklama PGE http://www.youtube.com/watch?v=W2UBvOw6niE jakies glupie:)

jeszcze taka uwaga do karol cos tam cos tam. zanim jeszcze raz posadzisz mnie o pisanie glupot to sie dobrze zastanow. pozdrawiam

To ty się zastanów lepiej jak RR może płacić podatek vat jak jest z niego zwolniony

koma666    162

chodzi o to ile RR dostaje vatu do kieszeni przy sprzedazy bydła

RR sprzedajac bez faktury i przelewu na konto ma mniej o 7% albo 8% kasy w kieszeni, o to chodzi

Edytowano przez koma666

WISNIAPOL    0

TommyLee: nie wiem skąd Wy wszyscy jesteście, nie wiem jakie są u was firmy i ceny. Mówię tylko jak jest u nas. Jeśli kroś oddaje LM za 8 zł to jego sprawa, ale z drugiej strony już wiem dlaczego właściciele Agrostaru przyjeżdżają co niedzielę do kościoła BARDZO drogimi BM'kami.

mammut1    20

Faktycznie się nie zastanawiał em ale na fakturze za mleko jest 7% jestem ryczałtowym rolnikiem

Edytowano przez mammut1

karolr2    180

Nic nie dostaje po prostu nie musi zapłacić podatku. A ty tommy walnełeś gafe i tyle w temacie

koma666    162

wisniapol

a ilu gospodarzy z twoich stron przyjezdza takimi b'mkami jak ci agrostaru do koscioła ? :D

pytam o tych co po 10zł lmy sprzedaja

bez urazy oczywiscie

Edytowano przez koma666

statek    137

Vatowiec tez nie placi. Przynajmniej ja od 7 lat nie zaplacilem ani zl podatku. A jestem na vacie

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

statek    137

Po to ktos pracuje i zarabia zeby cos z tego bylo. Nikt za darmo nie handluje wiec normalne ze maja drogie auta bo biznes jest na bydle.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

kozulek2    228

Nic nie dostaje po prostu nie musi zapłacić podatku. A ty tommy walnełeś gafe i tyle w temacie

sam powinieneś dostac ostrzeżenie za wprowadzanie w błąd ...bzdury piszesz i mało tego jak Cię ludzie poprawiają dalej swoje :(

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się