Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamek1942    2

Niech  od tych 10 udoje  6000l  przez 30 dni ile trzeba w to miejsce opasów ??? Tak pewnie ze 3 opasy potrzeba wtedy na miesiąc hym?

ozzborn    172
Napisano (edytowany)

6000l x 1.5zł = 9 tys zł

2 słabe hf-y na miesiac

wychodzi ze trzeba miec 50 opasów na stanie zeby zastapic 10 krów dojnych :D

z tym ze to wszystko dochody brutto

Edytowano przez ozzborn

Wiadomość z agroFakt.pl

leszek1000    10

Tylko trzeba policzyć nasz czas.Ile przy krowach trzeba biegać. Codziennie wstaję 5:30 wracam 7;00.Jeżeli lubisz dużo roboty to warto mieć krowy,ale jeżeli nie to lepiej mieć więcej opasów.

krystek1992    4

Tak, zależy od typu człowieka. Ja to lubię co miesiąc kasę brać :) I nie lubie sprzedawać zwierząt :D dlatego doję krowy 

adamek1942    2

Krystek właśnie tez nie lubię sprzedawać zwierząt i dużo to od człowieka zależy tak jak napisałeś, roboty też dużo więcej ;) a właśnie to tylko taki przykład a trzymać 50 opasów to zaplecze musi być sporawe, noi ta wypłata co miesiąc wszystko dobre jak to się mówi i te 50 opasów i te 20 krów

A jak by do hodowli krów mlecznych dodać jeszcze kilka szt,. mięsnych jako dodatek ? i źródło dodatkowe pieniędzy..  czy nie warto?, a lepiej chować więcej jałówek mlecznych  

adamek1942    2

Albo mieć swoje mamki mięsne żeby mieć cielęta, tylko znowu nasuwa się pytanie co się bardziej opłaci trzymać krowę czy kupić cielę? Ja osobiście posiadam trochę mamek i resztę się dokupuje.

adamek1942    2

Masz rację ciężko o dobre ciele, jak kupuję to staram się od gospodarza, no ale niekiedy  się nie da to i od handlarza się kupi. Jest duży popyt na cielęta.

prowpek    0

wszystko zależy od skali produkcji i wielkości gospodarstwa

A prawda trudno o dobre cielaki ja kupuje i tylko od sprawdzonych gospodarzy teraz biore.

Mój sąsiad jest na vat wiec kupuje od handlarzy w wiekoszosci no i niestety ma cielaki gorszej jakości.

mickas092    325

@prowpek co ma vat do jakości cielaka? Też biorę od handlarzy i na towar nie narzekam a na vacie nie jestem. 

prowpek    0

do cielaka nic nie ma tylko do kosztów i rozliczen ma jeżeli jesteś na vacie to kupujesz tylko z faktura vat wystawiona.

A handlarze sa rozni. jedni narzekają inni nie. mój saisad nie trafil dobrze i dolozyl do interesu.

ozzborn    172

jak sie kupuje jak najmniejsze i jak najtansze to potem jest lament....

najlepiej to kupowac odsadki 200-300kg wtedy ci taki nie zdechnie po 2 dniach bo widzisz co kupujesz

Edytowano przez ozzborn

pawlus224    1475

A po ile u was takie cielęta 100kg brutto miesne ? 

U nas w lubelskim trzeba dac 16-17zl .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mariusz_836
      Sprzedam jałówkę rasy mieszana miesna (matka simentaler)wiek 18 miesięcy

• Przez matingus
      Nowy Rok,miejmy nadzieję że nie będzie gorszy od tego co był.
      komentujcie dodawajcie ceny...
      Wszystkiego Najlepszego i aby ceny były lepsze..

kontynuacja wątku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/87893-cena-byd%C5%82a-w-2016/page-154?do=findComment&comment=1998698
    • Przez Adrian321321
      Witam jak rozpoznać krzyżówki ras mięsnych ze by były mięsne jako powinno mieć sierść długość kolor proszę o szybko odpowiedź
    • Przez KacperBade
      Witam ja mam pytanie odnośnie kilku kwesti.(pozwolę je sb zawrzeć w podpunktach)
      1.posiadam mf255 i ursus c-360 z turem i się zastanawiam nad wymianą mf 255 na mtz 82 (ogólnie posiadam 10 ha)
      2.Z czego najlepiej jest wykonać koryto dla bydła mięsnego w bramie wjazdowej .
      3.jaki poidło najlepiej zamontować dla bydła opasowego.
      Myślę że to tyle z moich pytań prosił bym o odp w podpunktach.
      Z góry serdecznie dziękuję za odp.
    • Przez Mateusz2121
      Witam chciałbym zacząć robić sianokiszonke dla byków i ma do was takie pytanie czy 6-7 byków da rade zjeść taką bele zanim zacznie sie psuć ? ważne!!!