mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

zetor8012    0

Siema!

Zastanawiam się nad trzymaniem około 3 sztuk bydła mięsnego tak mało ponieważ mam jeszcze szkole i nie chce jej do końca zawalić z kiszonek do dyspozycji miałbym wysłodki liście buraczane siano itp. tylko nie wiem jak teraz z opłacalnością ?? Proszę o porady bo kasy potrzebuje mam zaciągnięty kredyt i nie wiem co robić pola mam około 6ha laki tez mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Ja tez się zastanawiam nad tym. Myślałem żeby kupić z 10 - 15 byczków i potrzymać 18 miesięcy i sprzedać ale nie mam lak bo zlikwidowałem i chow by wyglądał tak śruta z jęczmienia do woli może jakaś pasza, ziemniaki. Może wysłodki jesienią i słoma. Co wy na to dobry pomysł ?\

Oborę tez mam nowa i miejsca jest na ponad 20 sztuk. Bo ojciec nowa wybudował bo miał krowy mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

osi u nas odsadki zabierane są w wieku około 6 miesięcy

Lukaszjarm może do tego dorzuć QQ i lucernę to będą bardzo dobrze rosły tylko sprzęt potrzebny ale po mlecznych kosiarka przetrząsacz i zgrabiarka oraz prasa na pewno Ci została także Lucernę i mieszanki zbożowo strączkowe możesz siać na kiszonki


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Tylko ze ja mam 40 ha i nie chciał bym tego areału przeznaczać na zielonki tylko z kilka ha na jęczmień ozimy na śrutę.

To miała by być jednorazowa inwestycja żeby obora nie stała pusta bo jak kupie pole to przerobie ja na magazyn zbożowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na słomie to nie urośnie nie ma szans chyba że masz dużo wysłodków i ziemniaka i będziesz je dawać cały rok


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Wiadomo ze na słomie nie ale śruta pasza, wysłodki i ziemniaki a słoma na dodatek by była

Tylko czy się to opłaca bo trzeba by było kupić cielaki za ok 10 tys

i półtora roku chodzić i karmić i wyrzucać obornik od tych byków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Na jeden raz to ciężko powiedzieć kwestia na jaką cenę przy sprzedaży trafisz może się okazać że stracisz a może być też tak że kupę kasy zaroisz. Trudno wyczuć


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Doradźcie mi bo w gospodarstwie trzeba mieć kilka źródeł dochodu...trzymamy tuczniki i sadzimy siejemy warzywa i myślimy nad trzymaniem byków tak co pół roku kupić ich 10 i mieć w sumie 40 i co pół roku handlowaćsmile.gif. Tylko chodzi o to że nie mamy własnej łąki kosiarki itp. w sumie to nie problem bo łąki u nas pod dostatkiem bo każdy hoduje świnię. I w tym celu zaadoptował bym połowę stodoły ale nie mamy pojęcia nad kosztami produkcji i zysku. Kiszonka z kukurydzy by była sianokiszonka może wysłodki no i siano...poradzicie coś? pozdro wszystkim!smile.gif

 

I to miała by być obora wolnostanowiskowa tzn jak by kojce po 10...o taksmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Ile jest potrzebne ha ziemi ornej i łąk na 10 krów mięsnych ile czasu potrzeba żeby byki nadawały się na sprzedaż? I ile potrzeba miejsca żeby to trzymać w oborze + wybieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Cześć chciałbym zacząć hodowlę bydła mięsnego rasy znalazłem stronę www.dobek.com.pl gdzie gościu sprzedaje rasowe byczki i chciałbym hodować rasę charolaise bo dorastają do wagi od 1100-1300 w wieku byczków od 3-10 tygodni w wadze od 60 do 120 kg.

Ceny kształtują się w granicach od 1250zł do 1500 zł za sztukę.

Ceny za kilo XX od 9,0 do 10,0

Ceny za kilo XY od 12,5 do 15

Ale chciałbym tak mieć niejawiącej 50 sztuk na 12h łąk 2.7h pastwy i pola a po zatem chcę oborę zautomatyzować tak jak mają w Austrii robot do podawania pasz z SCHAURA tak jak jest na filmikach na landwirt.com Co o tym pomyśle sądzicie czy to jest opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

50 sztuk? Zakładając że na sztuce zarobisz 1000zł to za 2 lata będziesz miał 50tys zysku. Rocznie 25tys. W jaki sposób chcesz spłacić tego robota i wyżyć z 50 sztuk?

 

 

Wrzuć link z tym robotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

http://www.landwirt.com/Videos i klikasz słowo RIND i tam będzie z datą 19 08 20009

Ale chodzi mi oto aby skupywać małe byczki a sprzedawać dorosłe takie około 1100kg i czy to by mi sie opłacało

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

1100kg <hahahahaha> padne chyba za 5 lat chowania :P z powagą, a tym bardziej jak uda Ci jeden ze w 14 miechów nabierze 600kg a inny może 250 realia, jedno powiem przy tej cenie zboża to ciesze się że już tylko parę bydlaków zostało mi i opylę szybciej puki cena jest jeszcze taka siaka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli mówisz że się nie opłaca przy tej cenie zboża hodować a jak bym miał swoje zboże czyli taki bydło doś zjada

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

700kg byk x 6zł =4200zł. ciele 1500zł, tona śruty 8000zł= 2300zł a jeszcze dołóż kiszonkę z kukurydzy, sianokiszonkę, siano, słomę, wodę, i kredyt na robota...:D Nie masz szans aby z tego wyżyć. Trzeba ze 100sztuk rocznie sprzedawać czyli hodować jakieś 140 i mieć z 40-60ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@kapi ile masz lat? Myślisz ze jeśli cen jest spoko to sie nie opracujesz przy tym? Wesoło nie jest tym bardziej, że zadbać trzeba o nie bardzo jak są cielakami - jeśli nie o dużych przyrostach i dobrej kasie za byka możesz zapomnieć :)

EDIT: @pawelo cenę kg mięsa z deka przesadziłeś podobnie jak cenę cielaka. I ta cena śruty?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Takie to głupie liczenie policz przy najgorszej sytuacji a nie dajesz odrazu założenie 6zł, policz po 4,7zl i zobacz czy Ci to wyjdzie, ja w tym roku policzyłem po sianiu dochód z łubinu to w czerwcu zaorałem taki biznes, miałem chować świnię jakoś 300szt rocznie i wyszło mi po policzeniu ze tylko gnój za darmo mi wyjdzie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Policzyłem po cenach z dnia dzisiejszego. U mnie po 6 zł mięsne byki sprzedawał sąsiad, zboże drogie a cielak dobrej klasy 1500zł kosztuje. 4 miesiące temu po 350zł można było dobrą mieszankę kupić, pszenżyto po 35 też było. Przy dzisiejszych cenach lepiej zboże sprzedać i mieć czyste ręce. Dla 50 sztuk aby się opłaciło trzeba kupić taczkę i dobre widły a nie robota... kapi123 pisze jakby z miasta był i myślała ze się wszystko samo zrobi, samo rośnie a gospodarz tylko z wnioskami do unii chodzi i kasę liczy.

 

Jeżeli już mowa o dużej hodowli bydła opasowego (taka żeby z tego wyżyć i godnie żyć) to wg mnie w granicach 100sztuk rocznie, 25 co 4 miesiące. Paszowóz, wolnostanowiskowa obora dzielona na boksy, głęboka ściółka, 40ha ziemi, traktory 120 i 80KM + osprzęt. Jeżeli masz ziemię to 500tys sprzęt i 200tys obora. A i dużo zdrowia żeby dzieciom długów nie zostawić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Akurat z miasta nie jestem ja tylko rozważam taką możliwość hodowli a;e jak mówicie że się nie opłaca to trudno ale zysk można liczyć kilku latach tego roku dołożysz a następnego zyskasz ale by tzeba mieć większą hodowle

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@pawelo tyle kosztuje cielak u handlarza - takiego samego można mieć po 9 - 10 ziko u rolnika. :D Też chciałem kupić od handlarza <cena 12-14 ziko/kg> ale poczekałem miesiąc i kupiłem mieszańce po 9 ziko za kg. u rolników w okolicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No może 1500zł to zbyt dużo ale 1100-1300 będzie ok. Przy większych ilościach nie masz czasu na szukanie cielaków po ludziach, zamawia się całą partię i przywożą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkarolek94    4

pawelol111 on napisał ze chce hodowac 50 sztuk czyli by musiał kupować ok. 25 sztuk rocznie to tak dużo żeby szukać cielaków po ludziach czy np. z gazety? Bo wydaje mi się ze nie. Ja jak bym chciał kupić tyle cielaków rocznie to wydaje mi się ze nie było by z tym problemu żeby nie kupować od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Taaa, mówił też o robocie do automatycznego zadawania paszy... W dzisiejszych czasach albo masz dużo albo wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Ja jak przejmie gospodarstwo za półtora roku tez mam zamiar zacząć hodować bydło opasowe w ilości około 20-25 sztuk tak aby systematycznie sprzedawać. Mam 13ha ornego i ze 2ha łąk ale to można wziasc w dzierżawę parę łąk. I tu moje pytanie czy lepiej skupywać byczki takie 60-80kg co trzeba preparaty mnleko zastępcze stosować czy lepiej takie powyżej 100kg które już ich nie potrzebują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Milion razy wole hodować 20-30 krów niż 50-70 byków, czyste realia, może więcej roboty przy mleku ale za to są piękne pieniądze co miesiąc a nie 2 lata chować byka i dostać 2,5tys.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj