mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Lukasz1987    61

To po ile było :D w tedy Euro, ja puściłem 4 sztuki po 20 koła do Włoch i jestem very happy :D. Z ceną byka nie przesadziłem jak byk ma ojca, dziadka i matkę championkę i ma do trzech lat to cena powyżej 4000€ jest normalna. Mimo to gratuluję zakupu byków w tak okazyjnej ceni. Co do obory uwięzowej to nie przesadzaj, rodzice od blisko 20 lat w wolno stanowiskowej Limusie trzymają i jest dobrze, czasami sobie poskaczą ale jakiś większych akcji nie pamiętam, w hodowli bydła mięsnego najważniejszy jest zbyt jeśli go macie to super ja całość eksportuje i dobrze na tym wychodzę, cenę mam niższą ze względu na odległość, jednak mój odbiorca o Polskim Rolnictwie ma zdanie "zacofane technologiczne więc zdrowe" i mam dodatek "eko" więc i tak mi więcej wychodzi niż jakbym w RP sprzedawał, tylko, żeby Euro poniżej 3,45 nie spadało :rolleyes: bo będę miał mniej niż w RP. Jeśli chcesz prowadzić hodowlę to musisz jak najbardziej obniżyć koszty produkcji bo utrzymanie mamek jednak trochę pochłania, także jeśli mam małą oborę to radził bym ci chów wieksza ilość mniejszy zysk jednostkowy ale ilością nadrobisz, jeśli masz dużą oborę i spore zapotrzebowanie na odsatki proponuje ci kupić byka i trochę krów, byczki sprzedawać na chów a jałóweczki trzymać jako krowy, gdy osiągniesz około 20-25 mamek to co się urodzi to trzymaj chyba, że lepiej będzie ci się opłacało trzymać mamki i sprzedawać odsadki 300-350kg, tak jak to robi wujek (tyle, że we Francji jest sporo osób zajmującą się odsadkami, które są sprzedawane na chów)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat i widzę że wszyscy zachwalają hodowle wolnostanowiskową i na głębokiej ściółce tylko że ja nigdy nie miałem z tego typu hodowlą żadnej styczności, trzymamy byki na łańcuchach 12 szt. mam stodołę 10x20m sęk w tym że jest cała drewniana kryta dachówką bez wylewki czy była by możliwość zagospodarować ją pod byki luzem? Co musiał bym w niej przerobić? Tak samo jak na uwięzi trzeba by robić rzłub z zadawaniem od przodu? Jak to wygląda ten sposób chowu, jaka warstwa jest obornika, za stodołą ma 20arów trawy(ogród)czy byki mogły by tam się wypasać? Jak jest w zimie czy budynek musiał by być kompletnie zamknięty tak jak do tej pory przy chowie tradycjonalnym? Nie umarzną w zimie? A jak z tymi rogami proszę o porady i o cenne wskazówki. sory za błędy ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Przemek broń cie Panie Boże nie rób wolnostanowiskowej obory w tej oborze bo przez drewniane ściany byk przejdzie jak przez masło. Żartuję Jeśli chcesz przerabiać stodołę to zrób posadzkę wprowadź w nią porządne rury po brzegach i wokół daj przy ścianach rury albo brusy jak masz tylko spróchniałe nie mogą być. Proponuję zrobić 3 boksy 8x6m żłób (nad nim też rura w razie czego) i korytarz paszowy zostaje jeszcze 2m, trochę mało ale 15 sztuk 8,4mkw na sztukę jak UNIA każe albo 18 sztuk to też się zmieszczą. Tylko pamiętaj, żeby boksy były około 0,5m niżej niż posadzka na korytarzu, z tyłu zrób sobie wybieg, żeby sobie poskakały to w zagrodzie będą spokojne. Jak będziesz dawał ogrodzenie to zrób tak abyś mógł je łatwo zdemontować i wjechać ciągnikiem z ładowaczem czołowym do wyrzucenia obornika, pamiętaj także o odpływie gnojówki/gnojowicy. Koleś nie daleko mnie też przerobił stodołę, którą miał na uboczu to nie dość, że kapustą, porem i cebulą karmi bo mu sąsiad resztki daje( smród, ze ja pi****le) to jeszcze nawóz mu się rozlewa wokół bo nigdzie nie ma odpływu :rolleyes: . Ja mam zawsze uchylone okna w oborze chyba, że mróz w nocy schodzi poniżej -15 stopni to starsza karze zamykać. Bydło lubi chłód nie zimno chłód, jeśli masz duże szpary pomiędzy deskami to od środka na wysokość 1,5-1,8m połóż papę, wiatru i wody nie przepuści wyżej wentylacja będzie a budynku nie oszpecisz. Mój ojciec rogi wypala więc się nie okaleczają, choć jak ostatnio 60 mamek do Francji wysłaliśmy to kupić zastrzegł sobie, że jego krowy mają mieć rogi(w Alpach teraz hasają) muslę, że w tak przygotowanej obory można byki trzymać jak dasz 5 calowe rury to do wagi powyżej 1tony powinna obora wytrzymać


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Jak myślicie, według was bardziej się opłaca kupować kilkudniowe cielaki, takie 90- 100 kg, czy może takie ok. 300 kg i przeznaczać je na opas?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Kilku dniowe 90-100kg dobre :rolleyes: powiem tak jak ci za cielaka 100kg policzą po 10PLN to zapłacisz 1000PLN a za odsadka 300kg po 6-10PLN zależy gdzie mieszkasz i jak sprzedają to zapłacisz 1800-3000PLN, ja jak sprzedaję to tylko odsadki 300-350kg po 2,2€-3,4€ za kg parę osób kupuje. Jeśli kupisz 100kg musisz dawać siano, żeby żołądka nie zniszczyć oraz mleko(przynajmniej moje dostają do 200kg mleko) Z drugiej strony możesz ustalić co będziesz im dawał i tego się trzymał dzięki czemu nie będą miały szoku po przestawieniu się z jednej paszy którą jadły z matką na ta u Ciebie. Wszystko zależy od tego jakie masz możliwości zakupu, orientowałeś się już w tej kwestii w okolicy?? Jak byk ci urośnie do 700-800kg i cena będzie 5zł to otrzymasz za niego 3500-4000PLN przy zakupie za 3000PLN będziesz stratny, u nas koszt utrzymania jednej sztuki rocznie to 850PLN (podatki za budynki, weterynarz, energie elektryczna, woda, zadawanie paszy i rozścielanie słomy za pomocą ciągnika, a także remonty i usuwanie obornika oraz pensja pracownika)Tak jak mówię rozejrzyj się po okolicy także w sprawie odbiorcy i jeśli można wiedzieć to ile masz zamiar trzymać?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Ostatecznie ma zamiar trzymać 120- 150 sztuk. Narazie mam 40 ale dopiero rozkręcam hodowle


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w taki sposób to zrobić a jak z dachem nie będzie dużo pary jak w zwykłym chlewie krokwie i łaty nie nasiąkną i nie zgniją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja w oborze która jest byłym budynkiem POZH czy PZH nie pamiętam jaki to skrót ale bydło tam skupowali i trochę trzymali, to pomiędzy filarami nośnymi w ścianach powybijałem otwory, gdzie wstawiłem kratkę i moskitierę dodatkowo w dachu są cztery wentylatory no i okna, w nowej oborze, którą będziemy budować jak się ku**a sąsiad zgodzi to na 2,5m ściany od dachu 30cm w dół ma być na całej długości siatka z moskitierą oraz w świetliku maja być uchylne lufciki. Przemek nie bardzo ci pomogę bo ja nie pamiętam, żeby u nas w oborze poniżej 140sztuk stało teraz jak po wielkich czystkach z 240 zrobiło się 150 to dziwnie się czuję, Brat ma jeszcze więcej ale ostatnio nie zaglądałem do niego więc nie znam stanu ale więcej od nas. Także popytaj innych może ci coś podpowiedzą.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje Łukasz i tak dużo dowiedziałem się od ciebie, a może jeszcze ktoś inny przerabiał drewnianą stodołę na byki na głębokiej ściółce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ociepl ściany tak żeby przeciągów nie było, tylko nie folią. Ściany zabezpiecz rurami albo dechami co kilkanaście centymetrów. Ja zadaje swoim pasze turem także zrobiłem im paśniki gdzie cały bel wchodzi i do tego wąski korytarz gdzie będzie zrobiony żłób na śrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Drewniano to ci rozniosą. U mnie kiedyś był taki byk co mi w ścianie zrobił dziurę na 50 cm głęboko :) (ściany majo grubość około 1m)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Andrzej to z czego ty masz ściany :), przecież napisałem mu, żeby o rurował oborę. Papa na ścianach wystarczy, wazie mocnych mrozów to belami ją obłóż i wystarczy ja tak w rezerwowej oborze mam jak mi się stado w oborze nie mieści i tak tam jest zrobione jak napisałem wcześniej.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Obora jest z 32 roku i jest postawiona z gliny. Jak sprzedałem tego łobuza to trzeba było kupić cement i zatynkować to dziurę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Można cie prosic o zdjęcie takiej obory, te stare z gliny, bądź z kamienia to mają coś w sobie :) .

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

A ja mam takie pytanko jakich ras byczki skupują do tych wloch ? Czy tez HF się nada ? Bo ja tylko takie posiadam bo mam od swoich krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Można cie prosic o zdjęcie takiej obory, te stare z gliny, bądź z kamienia to mają coś w sobie :) .

Pozdrawiam

 

Teraz jest otynkowane i już tego nie widać. Tu jest stara fotka http://www.agrofoto....image&img=11183

Tu widać kawałek jeszcze nei otynkowany. Dalej już tynki były. http://www.agrofoto....image&img=51055


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My sprzedajemy tylko Limousine czystej rasy, znajomy do tej samej ubojni sprzedaje Piemonty, za które trochę lepiej płacą bo Włosi bardziej lubią ich mięso, Ja nadrabiam kalibrem. Idą tylko mięsna, w Polski jest czterech sprzedawców, co daje jedną ciężarówkę w miesiącu. Żeby oddawać tam bydło trzeba należeć do Europejskiego Związku Hodowców Bydła Mięsnego. Jak załatwić sobie dojście do tej ubojni to za nic nie powiem :) tajemnica najwyższej wagi, im więcej osób tym niższa cena. Już prawie 20 lat robimy sobie renomę i nie ma mowy żeby ktoś z Polski nam ją zje**ł. HF ma za małą mięsność chyba, że krzyżówka z BBB czy Charolaise.

Pozdrawiam

Obora super tylko na większą ilość to się nie nada. Chciałbym mieć taką obok nowej co ją w tym roku będziemy budować, lecznicę bym tam zrobił :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Oj kolego ja tylko sie pytam o to co tam idzie i bron Boze nie chce zepsuc renomy Twojego gospodarstwa a pozatym to nawet w polsce za ladnego HF mozna dostac na zywa po 6,9 zl wiec do wloch nie bede wysylal juz o to nie musisz sie martwic (do zwiazku hodowcow bydla naleze lecz tylko do polskiego )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie chodzi tylko o Moją renomę, ale o wszystkich czterech producentów w Polski odstawiających swoje bydło do naszego odbiorcy. Pracowaliśmy na nią lata nasi Ojcowie potracili kawał zdrowia, żeby dojść do tego co teraz mamy. Jednak starszy mówi, ze warto było, bo znamy takich co po 120 krów mlecznych maja i jeszcze drugie tyle opasów, pola od zawsze mieli więcej i takich maszyn jak my to nie mają. Pytasz o co tam idzie? Otóż odpowiedź jest prosta, mięso musi być jak najwyższej jakości, musimy co roku zdawać raport o jakości zadawanej paszy, ilości oprysków i nawozów sztucznych jakie zostały wykorzystane do jaj produkcji. Dodatkowo, zwierzęta myszą być w 100% czyste rasowo, bo podobno jest różnica w mięsie Limousina i jego mieszańców. Temat do dyskusji, Ja różnicy nie widzę przynajmniej do 75%. Musimy także kontraktować coroczną ilość mięsa jakie zamierzamy oddać, nadwyżka to 0.85% ceny wyjściowej, niedomiar to kara ilość kg x 1,25 ceny kontraktacyjnej. Dodam jeszcze, że jak Euro było poniżej 3,45 to czasami w Polskiej ubojni płacili więcej. Ale jak € po 4,95 było to się odkuliśmy :) :) :)

Pozdrawiam

Jeśli Cię uraziłem Moją ostrą reakcję to PRZEPRASZAM


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Lukasz1987, chciałem dowiedzieć się czegoś o tym Europejskim Związku Hodowców, ale w internecie nie ma o nim nawet słowa ;) . Gdzie szukać informacji na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

European Relevance Breeders Cattle Meat z ang. European Relevanz Cattle Breeders Fleisch z niemieckiego, jak zadzwonię do domu to spytam się o dokładny kontakt

Edit: Polski Związek


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

A do głębokiej ściółki potrzebuje odprowadzenia na gnojówkę? Bo podobno głęboka ściółka jest dobra bo nie trza budować zbiornika na gnojówkę ani płyty

Dziś komuś pisałeś właśnie żeby zrobić odprowadzenie gnojówki, ale gdzie przecież nie w ogród a jak do zbiornika to trzeba go wybudować i dodatkowy koszt

Mi zależy na jak najtańszym przerobieniu tej stodoły bo chce opasy trzymać nie żebym się tym zajmował profesjonalnie jak wy tylko zacielam teraz mleczne mięsnymi i będę miał cielaki mieszance i nie chce sprzedawać tylko chować, zresztą byczka to jeszcze ludzie kupią na chow, ale jałówek to nikt nie chce, a mam teraz taka ładna po piemontesie to prawie bylaby pierwszym opasem w stodole :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja u siebie mam głęboką ściółkę i mamy zbiornik na gnojowicę/gnojówkę bo cieknie z obornika. szczególnie w zagrodach gdzie stoją młode byki bo one zawsze mają stratowane. Jasne można nie mieć zbiornika jednak trzeba mieś murek z każdej strony boksu uniemożliwiający wchłoniecie nawozu przez ściany, ja dzierżawię budynek i nie mam zamiaru robić dodatkowych osłon na gnojówkę. Także jak napisałem wcześniej nie chcesz to nie buduj, ja mam i sobie chwale takie rozwiązanie, w nowej oborze też zbiornik jest w planie


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osi    0

Widzę Scania king of the road że masz duże doświadczenie z mamkami! Ja dopiero rozpoczynam przygodę z bydłem i chciał bym się dowiedzieć co ile idzie zmienić cielaki mamce czy tylko np 2 na rok czy też np co 4 miesiące można zmieniać cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj