mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Ja mam takie pytanie głównie do osób prowadzących hodowlę bydła-dokładnie hodowlę byków :):) .

 

Jesteście zadowoleni z tej hodowli ? Czy gdyby była możliwość, to zamienilibyście ją na jakąś inną :) ?

 

Sorki, że pytania trochę takie jakieś dziwne :) :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja bym nie zamienił, ale to głownie dlatego ze sam nie wiem czemu, ale lubię te zwierzęta. Nawet jak były po 3 zl to hodowaliśmy. To takie jakby hobby ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2
Ja mam takie pytanie głównie do osób prowadzących hodowlę bydła-dokładnie hodowlę byków :):) .

 

Jesteście zadowoleni z tej hodowli ? Czy gdyby była możliwość, to zamienilibyście ją na jakąś inną :) ?

 

Sorki, że pytania trochę takie jakieś dziwne :) :) .

Ja z byków nie zrezygnuje to prawda potrzebują one żeru ale nie wiem sam dlaczego przy nich zostanę.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5
@SAMIK a uwas takie 300 kg to po ile sa?

 

 

Dwa tygodnie temu sprzedałem Simentalery średnio 330 kg po 7,50

 

Z hodowli bydła nie zamierzam rezygnować bo to lubię i nie wyobrażam sobie prowadzenia innej hodowli. POZDRO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

To małe te byczki ale cena to coś mi się zdaje za wysoką :)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

W stosunku do roku 2008 gdzie cena wahała się od 6,50-6,80 teraz cena jest wysoka, ale zwykła cena za te odsadki to 7,20 przy małych dostawach po parę sztuk, ja sprzedałem większa partie wraz z ojcem skupujemy dla tej firmy cielęta i byki i zawsze do nich odsadki sprzedajemy dlatego mogliśmy negocjować cenę. A co powiesz na cenę za byki w wadze 450 kg po 7,20. POZDRO :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Dwa tygodnie temu sprzedałem Simentalery średnio 330 kg po 7,50

 

Z hodowli bydła nie zamierzam rezygnować bo to lubię i nie wyobrażam sobie prowadzenia innej hodowli. POZDRO :(

 

Gdzie sprzedać byka około 300 kg żeby tako cenę dostać i czy musi być "rasowy"??

 

Ma mam takiego ponad 600 kg na sprzedanie. Da się wyrwać gdzieś po 6 zł??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Jeśli nie masz w swojej okolicy odbiorcy na 300 kg bydło to trudno Ci będzie sprzedać pojedyncze sztuki. Mogą być krzyżówki, ale jak kupują to tylko najlepsze sztuki gorsze zostawiają, a przy rasowym to biorą wszystko tak jest u mnie i oczywiście większe partie 25-30 sztuk. My płacimy za byki 5,60 zl ale muszą mieć 550 kg netto. Może się coś zmieni z cenami w przyszłym tygodniu jeśli złotówka będzie dalej słabnąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33
A co powiesz na cenę za byki w wadze 450 kg po 7,20. POZDRO :)

takie do 500kg tez po 7,20zł? ja tez chce tyle dostawac za byczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja ostatnio sprzedałem bbb po 5.60zł a HF poszły po 5.40 . Mój odbiorca bez problemu weźmie takie byki po 300 kg i też przyzwoicie za nie płaci ; )


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ostatnio gadałem z handlarzem i mówił, że ktoś sprzedawał 300kg byczka LM to dostał 3500zł. Ale nie wiem kto go kupił i gdzie dokładnie. Kurde jakbym dostał kiedy 50tys za młodego rolnika to od razu z 15 jałówek bym kupił, bo jednak cena wołowiny jest najbardziej stabilna...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

To ten byczek musiał być z papierami hodowlanymi skoro poszedł za ponad 11zł/kg ;) a orientujesz się w jakiej cenie można kupić zacielone LM? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Nie wiem... Pewnie od 3500zł w górę. A jak uważacie- opłaca się prowadzić księgi hodowlane???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Pewnie się opłaca bo wtedy można drożej sprzedać cielaki, chociaż zachodu przy tym trochę jest, ale z drugiej strony jak nie będzie chętnych na kupno materiału hodowlanego to trzeba na mięso puścić a w tedy to już się ie opłaca. Wszytko zależy od zapotrzebowania na bydło hodowlane bo na mięso to zawsze będzie zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SAMIK    5

Jeśli chodzi o byczka za 3500 zl to napewno musial byc z papierami czysto rasowy, ja ostatnio dzwonilem do pewnego gościa z ogłoszen w Top Agra za cielętami na wstawki to miał jałówki LM 300 kg za 3000 zl czysto rasowe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Pewnie papiery miał... A jest obecnie jakaś różnica cenowa między limousine a charolaise???


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14
Ja mam takie pytanie głównie do osób prowadzących hodowlę bydła-dokładnie hodowlę byków ;):) .

 

Jesteście zadowoleni z tej hodowli ? Czy gdyby była możliwość, to zamienilibyście ją na jakąś inną :) ?

 

Sorki, że pytania trochę takie jakieś dziwne :) :) .

 

Hoduję byki już bardzo długo, zaczynałem gdzie za mieszańca 50% LM dawano 2,3 za kilo. W tej chwili za mieszańca 50% LM dostaną netto 5,6 a za bbb może 6 zł. Na pewno będę robił to dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ile rocznie sprzedajesz byków ;) ?

 

Masz swoje krowy, czy może kupujesz cielęta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1
Hoduję byki już bardzo długo, zaczynałem gdzie za mieszańca 50% LM dawano 2,3 za kilo.

Była kiedyś taka cena??? ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Panowie a czy opłacało by się zacząć trzymać byki na 7.5ha ornego IV klasa ziemi i dowolnej ilości łąk które mogę dostać w dzierżawę bez większych problemów. Gospodarstwo w produkcji trzody chlewnej wiec nie posiadam sprzętu do zielonki ale kosiarka, zgrabiarka czy przegrabiarka to chyba nie drogi sprzęt(mowie o używkach) a reszta to wynajem usług. Pomieszczenia pewnie by się znalazły na jakieś 20szt. Na teraz a później może coś więcej. A i kiedyś gadałem z gosiciem co daje byki za darmo ja je chowam i sprzedaje mu a on mi płaci to co zarobiłem na czysto. Byczki to mieszance mięsnych. Wszystko oczywiście podpisane umowa. Czy spotkaliście się z takimi interesami?? Czy jest to opłacalne?? Czy lepiej samemu kupić i sprzedać gdzie chce?? Czy warto wchodzić w byki skoro tyle podobno osób w to wchodzi?? Jak długo się utrzyma taka cena?? 5-6 lat czy może 2 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

Tak niech wszyscy przejdą ze świń na opasy to i cena spadnie bo towaru będzie dużo a świnie będą drogie to co wtedy?? Kolejny raz przejdziesz na świnie?? Po raz kolejny będziesz przerabiał oborę?? Jak teraz kupisz cielaki i sprzedasz za ok 2 lata to moim zdaniem byki będą najwyżej po 4 zł. Ale oby to się nie sprawdził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

przemo kolego powiem Ci że raczej Twoja przepowiednia odnośnie ceny za opasy się nie sprawdzi mój kuzyn hoduje opasy odkąd pamiętam a mam 24 lata i ma 30 ha ziemi i odstawia 60 opasów rocznie i jakoś mu sie powodzi. powiem Wam ze ja tez przechodze z swinek na byczki ale ja nie mam sie co porównywac do kuzyna mojego. ja poprostu hodowlę swoja trzymam aby dorobic do wyplaty państwowej bo mam pracę państwową, a jak jest kilka ha ziemi to zawsze jakas pasza dla byczków bedzie a to lucerna i to kiszonka zawsze cos z jak 30 tys rocznie więcej bedzie pieniażków w budzecie domowym to lepiej he i to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@qba333-ile tych łąk możesz wziąć? Może da się dobrać też pole orne? Ile sprzedajesz świń rocznie ?

 

Ja na twoim miejscu zostałbym przy świniach, ale dodatkowo trzymał byki. Możesz zaadaptować stodołę i tam trzymać, zrobić kojce itd. Zyski z byków będziesz miał dopiero po 18 miesiącach (oczywiście zależy jakiego kupisz i jakiego sprzedasz ;) ), a przy świniach w tym czasie oddasz już 2-3 rzuty. Sam tak będę chciał na początku mojego gospodarzenia robić, sprzedawać około 100 świń rocznie i byki (jaką ilość nie wiem, wszystko zależy od ilości ziemi, jaką wydzierżawię).

 

Co do tego, ile musisz wydać na maszyny-kosiarka rotacyjna (1,65 lub 1,85m) np. taka, przetrząsarko-zgrabiarka np. taka, lub już jakiś lepszy sprzęt np. 1 i 2, jeżeli masz pieniądze, to bierz coś zachodniego :D . Jeszcze jakaś przyczepa samozbierająca (z nożami) do robienia sianokiszonki np. taka, sieczkarnia do kukurydzy np. taka i jeszcze żebyś miał mniej pracy fizycznej, przydałby się wycinak np. taki.

 

Jakie usługi miałeś na myśli mówiąc: "... a reszta to wynajem usług" :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj