mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Igor03    4

Witam, wiem ,że to nie ten temat ale może mi pomożecie a mianowicie jaki jest przelicznik DJP do bydła mięsnego od urodzenia do powyżej 1 roku ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Wszystkie dokładne przelicznik,masz na każdym portalu związanym z budownictwem rolniczym .nieh Wujek Google cie prowadzi ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radeckicbr    1

Witam, może to nie temat ale ktoś udzieli mi informacji.Chcialbym się dowiedzieć jakie trzeba spełniać wymogi żeby mieć bydło mięsne pod oceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
startom    139

Najlepiej dowiedziec sie u zrodla czyli w PZHIPBM - oni sa uprawniona organizacja do prowadzenia ksiag hodowlanych w Polsce - co do wymogow to musisz byc czlonkiem zwiazku oraz byc hodowca bydla z udokumentowanym pochodzeniem - o ile sie nie myle to dwa pokolenia w tyl.


Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

 

Witam . 

 

Mam 7 ha ziemi ornej w jednym kawałku 7,5 ha całość siedliska i nie ograniczoną ilość łąk torfowych poniemieckich.

Myślę o hodowli bydła mięsnego LM , 

Czysto rasowe mamki odchowywały by 8 miesięczne odsadki i ich sprzedaż była by moim przychodem. 

 

Czy ktoś z was prowadzi taką działalność jaki jest koszt (Czas i Pieniądze ) i jaki zysk z 1 mamki ??? 

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak te łąki jeszcze niemca pamiętają, to pasza będzie prima sort

olx i wpisujesz jałówki lm, masz przybliżony koszt zakupu. Troche policzysz, ferie się skończą i pomysł na biznes życia, pęknie jak bańka mydlana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Wiadomo że zacielone jałówki z papierami PZHiPBM to koszt 7-8 tys. czyli inwestycja rzędu 100 tys na 10 sztuk mamek po 18 miesiącach pierwsze przychody ze sprzedaży 10 sztuk młodzieży około 30 tyś. . 

 

Pytanie jaki koszt utrzymania mamek i byka. 

 

Edytowano przez DYWI

O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nawozy, paliwo, maszyny, jak dopłaty bierzesz, to na koszty utrzymania może starczy. A po co zaraz jałówki z papierami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

koszt utrzymania jednej mamki to około 1500 na rok przy swojej ziemi i sprzęcie. Koleś co miał ponad 900 LM tak twierdził jak z nim gadalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Tak też sam liczyłem przy czym mi wyszło 1 tys, , u niego pewnie koszty personelu do sztuki dochodzą i amortyzacja maszyn i ogrodzenia. 

30 koła minus 10 koła całkiem nieźle . 

300 roboczo godzin rocznie . 

20000 na 300 

66 zł na godzinę przy uwzględnieniu faktu że krowy po eksploatacji idą do uboju a byk na siebie zarabia w gospodarstwach mlecznych w okolicy . 

Czy ktoś na forum zajmuję się taką hodowlą bądź szuka odsadków czysto rasowych LM 300 kg + ??? 

 

Dopłat nie liczę . 

 

Dlaczego z papierami bo to śmieszny koszt a i nie mam zamiaru bawić się w opasy.

 

Gdyby wujek dalej miał gorzelnie sprawa była by dyskusyjna lecz gdy mam dobra pracę zagranicą od czerwca do września gdy krowy są spokojne na dużym pastwisku i może ich doglądać mój znajomy co ma mleczne. a ja dziennie zarobie 700zl-800zl przy kamieniu jaki sens ???

 

Edytowano przez DYWI

O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

mniemam że w tej pracy od czerwca do września zarobisz tyle, że rozsądnie gospodarując wystarczy na cały rok, osobiście w twoim przypadku nie widzę sensu zabawy i problemów z bydłem, chyba że coś koloryzujesz...


zapłać znajomemu za doglądanie, za zrobienie pasz, itp, to wyjdzie tyle że dołożysz do tego biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

maromar

może chłop nie chce całe życie siedziec za granicą ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

To ma być forma inwestycji siano to fakt problem mógł bym wynająć usługę.

Kolega ma rację że już pier**le te pieniądze i zagranicę pełną czarnuchów i brudasów.

NIe proszę was o rady jak mam zyć tylko rady jak zyć z bydła mięsnego .

Puki co wystarczyło by żeby mi się zwracała powoli 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

pszczoły zacznij hodować, nakłady małe, z ula wyciągniesz 500zł, sąsiad przypilnuje ;) 

Bez roboty czysta kasa, bo to ino lata bzyka i miód robi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Yhy kasa jak diabli 500zl przychodu z ula chyba z 3 nadstawkami 5 letni rój zadbany:) Bo ja pszczół nie mam?? W dodatku uczulony jestem:)


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Lucky miałeś ty pszczoły bo to się robi komiczne zresztą po kij mi o pszczołach ja o bydło pytam . 

 

 

 

http://www.cenyrolnicze.pl/bydlo/byki-jalowki-krowy

 

Rolpiast skupują 300kg bydło . 

Edytowano przez DYWI

O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

To ma być forma inwestycji siano to fakt problem mógł bym wynająć usługę.

Kolega ma rację że już pier**le te pieniądze i zagranicę pełną czarnuchów i brudasów.

NIe proszę was o rady jak mam zyć tylko rady jak zyć z bydła mięsnego .

Puki co wystarczyło by żeby mi się zwracała powoli 

 

Czyżby rasizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

Rasizm to chęć posiadania potomstwa podobnego do siebie wizualnie, mentalnie i intelektualnie. (muhammad ali ) 

To że pełno tam czarnuchów i brudasów to fakt . 

 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

DYWI, może wstaw swoje wstępne obliczenia, a pozostali wytkną Ci błędy czy swój punkt widzenia.

Wiadomo,że bydło mięsne jest opłacalne bo nikt dla przyjemności koło tego nie chodzi. Ale zaczynając od podstaw na 7ha własnej ziemi, to za prędko zwrot kosztów nie przyjdzie, a co dopiero zyski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DYWI    9

DYWI, może wstaw swoje wstępne obliczenia, a pozostali wytkną Ci błędy czy swój punkt widzenia.

Wiadomo,że bydło mięsne jest opłacalne bo nikt dla przyjemności koło tego nie chodzi. Ale zaczynając od podstaw na 7ha własnej ziemi, to za prędko zwrot kosztów nie przyjdzie, a co dopiero zyski ;)

7 ha własnej ziemi ornej w jednym prostokątnym kawałku około 200 na 375 m 

koszt ogrodzenia około 10-15 tysięcy betonowymi słupkami i siatka plecionka. plus z 2 3 pastuchy.

 

około 20 ha poniemiecki łąk torfowych po 7, 6 ,7 ha każda dzierżawa .

 

10 mamek po około 7 tysięcy (zacielone pierwiastki) 

 

1 byk rozpłodowy 12 - 15 tysięcy po 7 miesiacach 

15 plus 70 plus 15 

 

100 tys 

 

koszt utrzymania przez 18 miesięcy (jedna zima ) niech bedzie 20 tysiecy . 

 

Odsadki sprzedaje po 18 miesiącach 10 szt po około 3000 .

 

Później normalna kalkulacja roczna.

 

1500 co roku na mamkę z bykiem :)

 

3000 ze sprzedaży odsadka 8-9 miesięcy

 

rok w rok dokupuje sztuki nowe z zysku plus jak mi zostanie z zagranicy (mam 2 dzieci rok i 6 miesięcy drugie 3 tygodnie ) 

 

grodze łąki tak samo słupkami i siatką 

 

Plusy:

 

Minimum pracy fizycznej :)

dochody rok w rok . 

bilansowanie kosztów łatwe w obliczeniu 

Mamki nie jedzą tyle co opasy . 

Małe sztuki są piękne i żywe :) 

 

Minusy:

konieczność zatrudnienia kogoś na doglądanie przez 5 miesięcy koszt około 5 koła 

 

ryzyko kradzieży 

długi okres zwrotu inwestycji :) 


O Polska kraino! Gdyby ci rodacy, Co za ciebie giną, Wzięli się do pracy

I po garstce ziemi Z ojczyzny zabrali,Już by dłońmi swemi Polskę usypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
Napisano (edytowany)

Mamki nie jedzą duzo? Hodowałes kiedyś jakieś bydło? Miałeś krowę?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj