mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

marulk

powtarzasz się i ci twoi muszkieterowie również, nie chce mi się już czytać tych wypocin, może kiedyś założę taką firmę i przestaniesz pisać w kółko to samo, dobry cwany pośrednik tyle wyciągnie, widziałem już tylu takich cwaniaków że się w głowie nie mieści, ale naprawdę nie rozśmieszaj człowieku, jak mi się zostanie 100 zł to się cieszę i ty mu uwierzyłeś i może poklepałeś po plecach ?, przywiezie min. 10 sztuk które się ładnie wybiją + 50 gr do kg i za swój transport + 20 gr, a niektórzy mają podpisane umowy z zakładami czyli jakieś 30+, są tacy którzy zbierają bydło uzbierają pełen samochód i organizator skupu kieruje ich do rzeźni która najlepiej zapłaci, i ci z tych jak byli u mnie zawsze mieli coś z wagą nie tak, ale prawda jest taka że gdyby to był mizerny interes na pewno tylu by się w to nie bawiło.

A co w tym widzę złego ? zasadę k*rwa, ja chcę mieć uczciwie zapłacone za swoją pracę,ty widocznie lubisz być d*wką , jak 5 tyś ci zostanie z 10 byków za dwa lata pracy przy nich to naprawdę godnie a ona tyle złota że niema już na co powiesić ale jej bidnej zostanie tylko 100 zł z twoich obliczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

uczciwie zaplacone za swoja prace? nie ma czegos takeigo. To rynek i popyt ustali ile dana praca jest warta a nie ty. Jak ci sie nie oplaca to sie w to nie baw. proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek i popyt, ale gdybyśmy nie byli w takim bagnie jak unia którą kierują niemcy i nie rządzili by nami takie imbecyle, skorumpowani złodzieje byłoby dobrze, ubój rytualny to dobry przykład,okazało się o co im chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to co ja napisałem było wielce obrażliwe, no fakt możliwe, a to ze ty jedziesz po wszsytkich co nie przytaknie ci to juz jedziesz jak z taczką GNOJU.

Czytajac Twoje posty dochodze do wniosku takiego, ze masz miejscami racje co do opłacolności nie ma co zaprzeczać ale to przeplaa sie z jakimiś napadami nie wiem czy padaczki czzy co ale jest tak piszesz pisze z sensem wszsytko ok. a Tu nagle jedziesz z userem i ubliżanie i to nie tylko do mojej osoby ale praktycznie do kazdego masz jakieś WONTY i wyzwiska.

 

"To co napisałeś było obraźliwe i chamskie, a to, że masz biedę umysłową i nie umiesz wyciągać wniosków z tego co ktoś pisze to już nie moja wina.

Nie wnikaj w temat jeśli nie masz kompletnego pojęcia o nim, każdy człowiek ma inne sytuacje w swoim życiu i nie pisz mi, że obróbka ziemi i praca jest swobodna do realizacji, bo praca pracy nie równa i nie każdą pracę da się z tym pogodzić, a normalny człowiek też chce mieć coś ze swojego życia, a nie tylko tyrać. Większość ludzi samą Warszawę widziało tylko dlatego, bo składali wszelakie wnioski unijne... Od początku to tłumaczę ale widzę, że większość tego nie może pojąć i nie rozumieją o czym piszę. Co rolnik ma ze swojego życia? Od rana do wieczora tyra w ziemi i przy tych zwierzętach, a życie to nie tylko praca i pieniądze ale wy tego nie rozumiecie.

Pisałem wielokrotnie, że im więcej hodujesz i masz więcej ziemi tym większy zysk, ale jeśli ktoś nie ma odpowiedniej ilości ziemi to nie wychowa odpowiedniej ilości sztuk danej hodowli, która mu da odpowiedni i zadawalający zysk, a kup teraz ziemię i się rozwijaj jak masz takie niskie ceny za produkcję. Przy obecnych sytuacjach na rynku nie można być niczego pewnym na co się nastawiać. Gospodarstwo jest teraz jedną wielką loterią. Nie wtrącajcie się w życie innych i zajmijcie się swoim. Dzięki kochanej UE i jej programom nie możesz od tak zlikwidować hodowli, także darujcie sobie te głupie gadanie.

Dla świętego spokoju napisze, że hodowla bydła jest opłacalna mimo tego, że nic na niej nie zarobiliśmy w tym roku. Oczywiście są lata lepsze i gorsze ale tj. pisał Mirek dla hodowli bydła są teraz te gorsze i w tym momencie jest to nieopłacalne. Niech wypowiadają się w temacie tylko ci co zajmują się bydłem aby zapobiec niepotrzebnym kłótniom i chaosowi tutaj panującemu. "

 

i w tym poscie masz 100% racji

Jesli chcesz zapobiec kłótni i aby ktoś Ci nie ubliżał Ty nie ublizaj innym

Masz rację, uniosłem się na kilka osób, za co przepraszam ale zrobiłem to tylko ze względu na to, że niektórzy źle mnie zrozumieli i źle odbierali moje intencje, co mnie zdenerwowało, bo stając po stronie rolnika zostałem przez niego jeszcze "zaatakowany"... Dlatego nie lubię dyskusji w formie pisemnej, bo nie każdy słowo pisane odbiera tj. chciał tego autor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Witam,moim zdaniem hodowla bydła miesnego jest nieopłacalna

 

 

+1 pkt.

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Witam,moim zdaniem hodowla bydła miesnego jest nieopłacalna

My już od dawna wiemy,a Ty teraz.

A tak na serio to co jest teraz opłacalne-nic.................. :(

 

 

+1 pkt.

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji

Edytowano przez rzeznik13

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tylko z czegos trzeba żyć.....

 

+1 pkt

Pkt. 1.4 – spamowanie w tematach, odchodzenie od wątku głównego, nabijanie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevv    0

Witam wszystkim, planuję przejąć gospodarstwo, w którym hodowane są opasy limousine, nie są one 100% czystej krwi ale już wiele pokoleń minęło unasieniając i sądzę że jest w granicach 90-95% ale ważne że wydajność mięsna jest w granicach 60-63%. W gospodarstwie jest 16 szt opasów i 10 krów. Areał: 26ha z czego 9ha ornej a reszta łąki. Doradźcie mi czy opłaca się dalej ciągnąć ten biznes, na jakie rośliny przejść? (siana jest mieszanka, żyto, jęczmień i łubin). Czy zacząć iść w kiszonkę z kukurydzy? Zaznaczę że będę się ubiegać o dotację na młodego rolnika ( spełniam dane wymogi, a w ODR powiedzieli mi że z takim areałem mam duże szanse) więc planuję przebudować stodołe na chlew wolnostanowiskowy, zakupić ciągnik z turem i jeszcze jakoś zagospodarować pieniądze o ile one będą ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Przy takiej ilości łąk to tylko bydło a jakie dokładnie to sam musisz  podjąć decyzję , czy wolisz doić krowy czy mają to robić cielaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Nie ma co pisać, bierz tą gospodarkę ;) nie ma co czekać na młodego rolnika tylko przerabiaj tą stodolę na oborę i wstawiaj cielaki :P

oczywiście staraj się o MR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

@ andrew  pytasz czy dalej to ciągnąć , dałem Ci odpowiedz :  że jeżeli nie wiesz czy dalej chcesz mieć krowy mięsne to może mleczne bo masz dużo łąk a cielaki czy od tych czy od tych możesz trzymać na opasy .Bardziej tego się już nie da wytłumaczyć co miałem na myśli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Pytasz się tylko co siać do paszy treściwej i czy warto zakisić kukurydzę, a więc moim zdaniem na śrutę dla opasów przydałoby się jeszcze pszenżyto, łubin siej nadal bo zawiera sporo białka, mamkom wystarczy sianokiszonka i siano, nie warto aby dostawały śrutę, ponieważ będą utuczone i mogą występować problemy z porodami.Warto w to iść bo z takiej ilości byków złych pieniędzy nie będzie, tym bardziej że nie wydajesz na cielaki, albo rasowe odsadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsen23    3

Witam

Wiem ze malo oplacalne jest teraz bydlo, ale wiem gdzie mozna kupic tanie byki czarno-biale okolo 70 zl sztuka odchowana okolo  2-4 tyg

Problem w tym ze to nie w naszym kraju.

Ciekaw jestem ile kosztowaly by badania bo pewnie bez tego nie przekroczy sie granicy i transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsen23    3

Tak, pracowalem w tym kraju:D

Anglia

tu nikt nie chce tych bykow,hf

Ostatnio farmer sprzedawal je za 12 funtow sztuka

Zreszta w Irlandi to samo, nikt nie chce bykow hf

I zobaczycie ze za kilka,kilkanascie lat to samo bedzie w PL

PL jeszcze daleko to  takich krajow jak Anglia jesli chodzi o hodowle bydla, Tu wszystko jest tak uproszczone ze szkoda gadac

Pracowalem kilka lat temu na farmie w irlandi, farmer mial okolo 240 krow z czego okolo 200 bylo dojone + - i ja sam to ogarnialem,dojenie,karmienie itp.

Wez w polsce ogarnij samemu 200 krow nierealne

Edytowano przez olsen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ olsen23 a masz możliwość sprawdzenia ile wyniósł by koszt badań i transportu?

 

Koszy zakupu 30 cielaków wyszedł mi 2100zł , więc myślę opłacało by się.

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No to sie pomyliłem, hm w Angli takie tanie hfy, zawsze to hf czyli sam gnat a i badania jakies zezwolenia jak i kawał drogi, ponad 1600 km. Ja osobiście bym się nie zdecydował na taki wypad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Przy dużej ilości myślę by się opłacało np. całego tir-a, ciekawe ile by wyszedł koszt na jednego cielaka, bo u mnie hf-y to po 600-700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsen23    3

Nie wiem, ale sadze ze od 15 tys transport, bo to musi bys specjalny sam. do przewozu zwierzat.

A ile badania  to nie wiem 

Przy zakupie duzej ilosci oplacilo by sie nawet jak mialo by cos odleciec

Hf, ale jest tez duzo mieszancow z herefordem

duza ilosc  farmerow zaciela herefordami jalowice

 


okolo 150 transport

badania hmm nie wiem n liczmy 100

cielak no okolo 60 zlcos okolo 310zl

ale niech cos odleci to doliczmy z 20 zl na 10%  jak by mialo odleciec

330 

 no zakladajac ze samochod wezmie okolo 100 sztuk

 


W niemczech tez sa tanie 150-200 sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Mój kuzyn pracuje w Austrii i też mówił że h to praktycznie za darmo ,ale jak się o wszystko wypytywał to najdroższy transport by był,no i bał się jak by takie cielaki drogę przetrzymały i na razie  zrezygnował ,ale może jeszcze wrócimy do tematu bo sam bym wziął kilka.A i jak oglądał te cielaki to i jakiś mieszaniec się trafi to już trochę drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terry24    17

Witam,moim zdaniem hodowla bydła miesnego jest nieopłacalna

 

 

+1 pkt.

Pkt. 1.9 – post bez argumentacji

To czysta komuna,rzeznik dał mi ostrzeżenie za to ze wyrażam swój pogląd,a skoro go wyrażam to wiem o czym pisze.Dwa lata temu miałem 70 szt byków (waga od 650 do 850 na czysto)ponieważ koszty jakie poniosłem (liczyłem wszystko nie posiadam łąk) doprowadziły mnie do straty wiec zlikwidowałem hodowle,nie wliczając własnej pracy a chyba wszyscy wiecie jaki to za....dol.Rzeznik(komunista) puknij sie w ten łeb człowieku bo 2 czy 3 szt to leć sobie palowac na łączke i dwa lata bedziesz o nich pieprzył,mnie to nie interesuje!!!.Apropos mam znajomych w Szwecji wiecie ile kosztuje kg byka na wage żywą ?  14 zł!!!

Polska 750 kgx6,20=4660zł   Szwecja 750x14=10500zł+1500złdopłata=12 tysi jest różnica kolosalna prawie 3 za 1!!!.Polak ma płacić podatki i zap....ć!!!. Ot Moje zdanie w hodowli bydła rozumiesz rzeznik!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj