mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie, po prostu źle odebrałeś moje intencje. Nie chce tego wszystkiego pisać na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec wycofajcie sie wszyscy z tego interesu skoro tak wam sie nie oplaca i idzcie do pracy. Jak ja nie cierpie ludzi ktorzy tak pier.... ze nic sie nie oplaca, zwlaszcza ty @mirekcase skoro jest tak zle i musisz dokladac to po h.j to robisz? Sprzedaj zwierzeta, ziemie, maszyny bedziesz mial pokazna sumke idz do pracy i bedziesz mial godne zycie jak hrabia i to sie tyzy wszystkich tych co im sie ciagle nie oplaca. Wiadomo raz lepiej raz gorzej ale po co wkolko gadac ze taka nedza ze juz nawet bieda nie piszczy skoro ciagle hodujecie uprawiacie itp. Miedzy innymi przez to miastowi mysla ze my tylko marudzimy... Kurde jak wam tak zle zrezygnujcie lepiej dla tych ktorzy zamiast marudzic biaro sie do roboty.

 

A ty @vinchee sam moze miales murzyna w rodzinie i nie wiesz o tym. Powiem ci jedno wole pracowac jak murzyn u siebie dla siebie niz byc czyims murzynem za rownie marne grosze i jeszcze na tych smiesznych umowach smieciowych. Wies ma jeden ogromny plus zawsze wychodujesz i uprawisz cos dzieki czemu przezyjesz, ciekawe co bedzie jak stracisz ta ,,wsponiala,, prace na etacie i nie znajdziesz innej? Co pojdziesz szukac jedzenia po smietnikach czy zebrac w czasie kiedy ja bede mial swierze ekologiczne produkty na stole wlasnie z tej jak ze ,,nieoplacalnej,, wsi. Normalnie az szkoda z wami gadac.

 

A wracajac do tematu to jak wam sie nie oplaca to wasza sprawa ja tam hoduje chocby dla hobby zawsze mi cos zostaje jakos.

Wiesz co g*wno mnie obchodzisz i to czego a raczej kogo ty nie cierpisz, widzie że lubisz być ruch*ny w d*pe, mnie irytuje to że pośrednik kupi ode mnie bydło i za przewiezienie ich do rzeźni zarobi ok 600-800zł na sztuce !, mi się może tyle zostanie a może nie po odliczeniu wszystkich kosztów, a na to muszę jeba* prawie dwa lata, wiadomo raz lepiej raz gorzej ? od jakiegoś czasu ja widzę że jest coraz gorzej,a z mleka dokładać do opasów i pracować na pośrednika ? gratuluję, naprawdę chyba przysyłają ci kartki na święta, a co do opłacalności, rodzinę teraz nie utrzymasz z parunastu opasów, chodzi też o to że nie masz comiesięcznej wypłaty tylko musisz mieć wszystko ustalone i przewidziane na przyszłość,

i nie piszcie mi że mam też być pośrednikiem bo do tego trzeba mieć znajomości i odpowiednie wtyki.

A z ziemią to ludzie nie wiem czy macie klapki na oczach czy co ? braliście kiedyś udział w przetargu w Odr ? teraz dają ziemie w dzierżawy maks do 2 lat aby nie było możliwości pierwokupu,tylko czekają na aż wejdzie w życie ta ustawa o wykupie ziemi przez obcy kapitał, idź i ich przebij w przetargu życzę powodzenia. Pisałem parę postów wyżej od ilu lat to robię i że to moje życie, a ta cała unia wiesz posłuchaj sobie Wojciecha Cejrowskiego co powie na ten tema.Ceny maszyn, środków ochrony roślin i wszystkiego powiązanego z produkcją o 100% w górę po wejściu do ue, ale nie dają dopłaty jest cudownie kasa za darmo,ale że ci to w podatkach i pod windowanych cenach zabiorą to już nieważne.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mirek swój człowiek, rozumie temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

wez kuzwa zejdz na ziemie 600-800zl na szt ma posrednik. kto ci takich bajek naopowiadal. podpisz umowe z jakas rzeznia i przestan biadolic. kto do k**wy nedzy karze ci sprzedawac posrednikowi kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ktos sobie nie potrafi zorganizowac sprzedazy bez posrednikow to jego problem, zreszta pisalem juz o tym wyzej. Dziwie sie @MirekCase i @Vinchee ze jeszcze sie wami moderator nie zajal za takie obrazanie ludzi. A na marginesie to w zadnym kraju nie jest tak wesolo jak ci sie wydaje wez na przyklad kraje ameryki poludniowej. Ale ja nie bede sie wglebial w wasze chore teorie. Skoro jest tak zle to kazdy normalny czlowiek z waszym podejsciem by sie wycofal a wy zyjecie w absurdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Opłacalność produkcji dobijają sami napiszę trywialnie ,,Chłopi" nie rolnicy obrabiając ziemię innych którzy biorą dopłaty a głupi cep i jełop zapie..la na ziemi mysląc że złapał Pana Boga za nogi. W m mojej okolicy takich frajerów nie brakuje mają po 100 ha ale obcej ziemi i do czego to wszystko prowadzi?

 

Na dzierżawie wapnowanie pola ryzykowna rzecz , nawożenie obornikiem także gdyż jak uprawisz komuś pole to ci podniesię stawkę czyli dopłaty plus 1000 z ha i tak głupiego chłopa wszyscy walą w rogi. Sam jestem ze wsi ale jak widzę że prostactwo i chamstwo pozostało i trudno to wyplenić to ręce opadają.

 

Ale zajmijmy się opłacalnością produkcji która po obliczeniu nadwyżki bezpośredniej właściwie zawsze jest ujemna w wielu gałęziach produkcji rolnej tylko że prosty chłop , swoją krwawicą i morderczą pracą jakoś wiąże koniec z końcem i to że na podwórku ma nowego John Deera , Valtrę lub Classa nie oznacza jego bogadctwa tylko majętnośc i kredyty i w wielu przypadkach zyje im się gorzej niż tym którzy zarabiają 2000 zł netto i mają wszystko w du...ie... .

 

Czy ma 100 czy 250 krów to dobra osobiste takiego człowieka nie zwiększają się aż tak diametralnie wiem to po sobie, do domu zawsze pozostaje najmniej.

 

A ziemia to taki dziwny twór który wymaga , swoje musi dostać i tylko trzeba się modlić aby była łaskawa oddać to co się włożyło plus jakiś bonus w postaci np. nadwyżki bezpośredniej 500zł z ha. :)))

 

Zapii...my jak idioci sianokiszonka. siano , słoma , kiszonka i tak bez opamiętania , saletrzak wiosną był po 128 zł teraz jest nawet 92 i co zakłady azotowe ogłoszą upadłość.

 

Najlepiej zarabia się na głupim chłopie i prostaku ze wsi mam nadzieję że dożyję takich czasów gdzie grupy producenckie będą miały coś do powiedzenia, gdyż jak my idziemy do sklepu to musimy kupić choćby dzieci nie miały co jeść gdyż ziemia musi dostać!!! ale gdy rolnik chce sprzedać swój produkt wtedy zaczynają się schody na ile da się wydy..ć ten głupi chłop .

 

Żal to pisać ale jakies dwa lata temu pisałem że białe kołnierzyki wejda w temat mleka gdyż jeszcze tu spadki cen po 40% i spekulacja nie dobrnęła a jednak tak się stało eksport do Rosji max 6% a spadek cen za chwilę do 1 zł .

 

Pozdr

Absolwent SGGW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a wiecie o tym że jest taka zasada że jak chce się zarobić w rolnictwie to trzeba robić odwrotnie niż wszyscy. Teraz schodzą opasy które były wstawiane jak za hfa płacili prawie 8zł a za mm prawie 9zł. Teraz każdy pluje na opasy ale pamiętajcie że byk rośnie 2lata i to że teraz są tanie to nie znaczy że tak będzie jak urosną. Ja po trochu zwiększam i mleko i opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

nojsze w pewnym stopniu to ty jestes glupi cep i jelop...kazdy rolnik ktory ma troche pojecia wezme te 100 ha w dzierzawe odda doplaty a i tak zarobi. chyba za duzo teori a za malo praktyki posiadasz. zakasaj rekawy a dyplom SSGW opraw w ramke i powies nad lozkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@nojsze a wiesz ze madry rolnik kupi nowoz wlasnie teraz i bedzie mial na wiosne? I wtedy bedzie sie mogl smiac z tych ktorzy tego nie zrobili. A jak chlop daje na sobie zarobic posrednikowi to jego sprawa, co az tak trudno jechac bezposrednio do ubojni i zaprosic kwalifikatora do ogledzin sztuk i zakupu? Popieram zdanie @damian40000 uboj ubojem ale jak sezonowe byczki zejda to i cena musi wzrosnac bo towaru bedzie brakowac. Jak ktos to kocha i ma na czym czapkie nosic to da sobie rade i wcale nie bedzie tak zle. Znam osobiscie czlowieka ktory musi sie utrzymac z gospodarki i majac 7 ha i hodujac trzode tylko na swoim zbozu (tzn nie dokupuje zboza a jedynie komponenty) wiec wiadomo ze nie ma niewiadomo ile sztuk utrzymuje 4 osobowa rodzine i jakos tam mu sie wiedzie wiec nie mowcie tu ze jak chlop to tylko glupi i niedajacy sobie rady. Poczekajcie niedlugo wojna zawita na dobre to i byczki cene zlapia jak trzeba bedzie tyle wojska uzywic ;)

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wez kuzwa zejdz na ziemie 600-800zl na szt ma posrednik. kto ci takich bajek naopowiadal. podpisz umowe z jakas rzeznia i przestan biadolic. kto do k**wy nedzy karze ci sprzedawac posrednikowi kto?

Skąd ty się gościu urwałeś, zależy jaki pośrednik jak jest ugadany z rzeźnią ale jak przywiezie dobre sztuki które się wybiją to dostanie nawet do 70 groszy do kg wbc, kierowca był u mnie ostatnio zabrać byki to mówił że za czasów UR dostawali na WBC prawie 15 zł ! a wyciągali od rolnika po 7.50 + to co na wadze oszukali czyli na jakieś 300+ zł a uwierz mi kolego słyszałem o wielu ludziach którzy dali się tak oszukać jak dziecko z przedszkola. Teraz może mają trochę mniej ale i tak robią świetny interes na rolnikach. Podpisać umowę z rzeźnią i wpakować się kolejne g*wno to żaden problem, przysłali mi ostatnio ofertę z jednej firmy gdzie dokładają 30 gr ale wszystko idzie na wbc, sztuka musi się odpowiednio wybić i co najlepsze zapis: obicia lekkie -20 gr, obicia większe -50 groszy ,a co myślisz że do rzeźni nie sprzedawałem ? była jedna u mnie ostatnio to waga - 40 kg a ceny gorsze niż u przeciętnych pośredników a jak za daleko to do mnie rzeźnia też nie przyjedzie ... taka sytuacja. Kto mi karze pośrednikowi sprzedawać? CENA parę groszy lepsza ale zawsze coś !

 

Jak ktos sobie nie potrafi zorganizowac sprzedazy bez posrednikow to jego problem, zreszta pisalem juz o tym wyzej. Dziwie sie @MirekCase i @Vinchee ze jeszcze sie wami moderator nie zajal za takie obrazanie ludzi. A na marginesie to w zadnym kraju nie jest tak wesolo jak ci sie wydaje wez na przyklad kraje ameryki poludniowej. Ale ja nie bede sie wglebial w wasze chore teorie. Skoro jest tak zle to kazdy normalny czlowiek z waszym podejsciem by sie wycofal a wy zyjecie w absurdzie

Zmień chłopie płytę a nie tylko jak źle to się wycofaj ,weź to zlikwiduj i tak dalej aż do posrani* , pisałem już w kilu postach wyżej dlaczego to robię, i od ilu lat, jeszcze teraz się poskarż moderatorowi, jeden człowiek mi kiedyś powiedział tak : ja nigdy nie narzekałem no to jak jest w polsce ale jak pojechałem do niemiec i zobaczyłem jak tam jest,tam nawet niema polnych dróg wszędzie asfalt i od wtedy otworzyłem oczy na to wszystko, chore teorie ? ameryka zakazuje importu warzyw i owoców chroniąc sowich rolników i sadowników, ukraina po zniesieniu embarga na polską wołowinę wprowadziła takie co że eksport tam się nie opłaca, importuje się do polski tani ch*jowej jakości spyrytus z czech do produkcji alkocholu spożywczego a nasze gorzelnie się zamyka i jest jeszcze dużo podobnych przykładów ale ty masz klapki na oczach i wiesz swoje.

 

@nojsze a wiesz ze madry rolnik kupi nowoz wlasnie teraz i bedzie mial na wiosne? I wtedy bedzie sie mogl smiac z tych ktorzy tego nie zrobili. A jak chlop daje na sobie zarobic posrednikowi to jego sprawa, co az tak trudno jechac bezposrednio do ubojni i zaprosic kwalifikatora do ogledzin sztuk i zakupu? Popieram zdanie @damian40000 uboj ubojem ale jak sezonowe byczki zejda to i cena musi wzrosnac bo towaru bedzie brakowac. Jak ktos to kocha i ma na czym czapkie nosic to da sobie rade i wcale nie bedzie tak zle. Znam osobiscie czlowieka ktory musi sie utrzymac z gospodarki i majac 7 ha i hodujac trzode tylko na swoim zbozu (tzn nie dokupuje zboza a jedynie komponenty) wiec wiadomo ze nie ma niewiadomo ile sztuk utrzymuje 4 osobowa rodzine i jakos tam mu sie wiedzie wiec nie mowcie tu ze jak chlop to tylko glupi i niedajacy sobie rady. Poczekajcie niedlugo wojna zawita na dobre to i byczki cene zlapia jak trzeba bedzie tyle wojska uzywic ;)

Nie każdy ma na tyle blisko do DOBREJ ubojnie żeby do niego przyjechała, 3 mies temu byli u mnie gościu z kobietą wycenić bydło z ubojni, przyjechali nowym terenowym merolem, gościu roleks na ręku sygnet na palcu, babka telefon wielkości tableta, poobwieszana złotem, złotych pierścionków tyle ze prawie palców jej zabrakło a jak im mówię żeby mi dołożyli chociaż 20groszy do byczka ładnego mm i za to że 5 sztuk to powiedziała że nie może tyle dać bo jej na to nie stać. Co do ceny to jest tak że na żniwa spada bo wiadomo na żniwa kasa potrzebna ,rolnicy będą wypychali i jest szansa dobrze zarobić,jesienią jak kończy się sezon pastwiskowy i kończy się tania pasza też będą wypychać czyli powtórka z rozrywki, gdy wiosną jest czas zasiewów i nawozów a pomiędzy tymi okresami cena trochę rośnie.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

pośrednicy też są potrzebni bo bez nich zakłady by nas całkiem wykończyły. Ze sprzedażą na wbc tak to wygląda że trzeba mieć tam kogoś kto przypilnuje żeby uczciwie wycenili. A tak to oddasz jednego niby dobrze wyjdzie myślisz wkońcu uczciwy zakład. Oddasz 5 to tak wycenia że 1 za darmo się odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

No tak uderz w stół a nożyce się odezwą ja piszę, że wyzysk chłopa począwszy od nieuczciwych pośredników, aż do jego własnej głupoty nie ma końca , zakasam rękawy jak wszyscy z was ale czasami jak widzę chłopską głupotę to ręce opadają i zdania nie zmienię ale....

To tak jak na giełdzie jak wszyscy plują na Opasy że cena marna to trzeba w to wchodzić podobnie na giełdzie akcje kupować jak cena spada. Kto wie co będzie za dwa lata w gospodarstwie trudno zaplanować dochód gdyż horyzont czasowy sprzedaży opasa to 18-24 miesiące i co możemy trafić na dołek lub górkę ewentualnie stabilizację ceny.

 

Powracając do mojego wcześniejszego postu i ziemi bez dopłat z ha pszenicy w tym roku pozostaje jedynie w nadwyżce dopłata i co z tego że plon był 7t u innych na słabych glebach 4t itd. Ja liczę wszystkie koszty amortyzację odsetki itp i nie jest wcale tak kolorowo , rolnikowi łatwo policzyć przychód 5 tys za opasa 800 kg a ile nam z tego zostanie 500 zł.

 

Więc bywa i tak że sami jesteśmy winni swojej sytuacji i niedoli i postawa roszczeniowa że nam się należy w środowisku pozarolniczym jest absurdalna i niedopuszczalna i stąd taka przepaść między miastem a wsią.

 

Nie dajmy się dy...ć pośrednikom , i innym cwaniaczkom i widzę że zabolało te 100ha bez dopłaty bez obsady zwierząt tako dzierżawca ginie mając zwierzęta to inna bajka ja miałem na myśli tych co by tylko ziemię dla ziemi uprawiali i już jest wtopa

pozdr... i więcej pokory i abyśmy nie musieli przypominać sobie rosyjskich bukf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Mirek zaloz firme, kup samochod zrob potrzebne kursy i zbijaj kokosy na handlu bydlem. 10szt dziennie kupisz masz 6000zl wedlug twoich obliczen. przemnozyc razy 20 dni w miesiacu handlu i po co tyrac na widlach. sprzedawalem na zywo i na wbc bylem przy klasyfikacji i wazeniu wiem jak to wyglada. kiedys handlarz mowil mi ze jak 100zl zostanie mu na szt to jest zadowolony, tez mu nie wierzylem do czasu jak sprzedalem na wbc. takie sa realia bo za duzo narobilo sie handlarzy i kazdy chce zarobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Piszemy o uczciwych pośrednikach a nie o takich od których ciężko wyrwać swoje pieniądze , a zarobek 600 zł to bajka masz rację 100 zł ale przy 10 szt to i tak coś jest, ja piszę o zarobku z hodowli opasa czy zostanie nam 500-600 zł na czysto należałoby dodać korzyści z obornika myslę że 200-300 zł , czyli pozostaje ilość jak kolega napisał w poście wyżej 50 szt minimum....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Nie każdy ma na tyle blisko do DOBREJ ubojnie żeby do niego przyjechała, 3 mies temu byli u mnie gościu z kobietą wycenić bydło z ubojni, przyjechali nowym terenowym merolem, gościu roleks na ręku sygnet na palcu, babka telefon wielkości tableta, poobwieszana złotem, złotych pierścionków tyle ze prawie palców jej zabrakło a jak im mówię żeby mi dołożyli chociaż 20groszy do byczka ładnego mm i za to że 5 sztuk to powiedziała że nie może tyle dać bo jej na to nie stać. Co do ceny to jest tak że na żniwa spada bo wiadomo na żniwa kasa potrzebna ,rolnicy będą wypychali i jest szansa dobrze zarobić,jesienią jak kończy się sezon pastwiskowy i kończy się tania pasza też będą wypychać czyli powtórka z rozrywki, gdy wiosną jest czas zasiewów i nawozów a pomiędzy tymi okresami cena trochę rośnie.

 

ale co widzisz w tym zlego? mial ktos pomysl na biznes to go realizuje. ty tez mozesz dowolna firme zalozyc, nikt ci nie broni. a ze nie chcesz tylko wolisz byc rolnikiem to twoja sprawa. Tak jak juz pisalem podczas narodzin nikt na czole nie wyryl ci gwozdziem : "masz byc rolnikiem". Rolnik to tez zawod zarezerwowany nie dla wszystkich i trzeba sie z tym pogodzic i czasami jak sie nie oplaca to zmienic branze a nie brnac w bagno i zebrac o doplate do produkcji, cene minimalna itp. W innych branzach nie ma tego problemu, firma upada i bankrutuje i na jej miejsce powstaje nowa i tak to sie kreci, wygrywaja silniejsi.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Błąd Sherlocku, całe życie na wsi mieszkam, nic z dnia na dzień, mój dziadek nie miał siły już na gospodarkę i moi rodzice przejęli gospodarstwo. Za takie teksty powinieneś w ryj dostać. Zainwestuj lepiej w słownik. Tylko jak ktoś baranem jest i nie rozumie co czyta to potem taki efekt. Kto nie ma porównań to nie wie, jak się żyje normalnemu człowiekowi, a jak na gospodarce... Przeczytałeś, a nie wiesz o co chodzi. Kiedyś mieliśmy na wszystko czas i pieniądze, a teraz ciężko z jednym jak i drugim. Gdybyśmy żyli z samej gospodarki to g*wno byśmy mieli. Mamy Maszyny za ponad 400 tyś. porządny dom i podwórko i żadnych kredytów, więc mi nie wyskakuj z tekstami o inwestowaniu z głową i o zapie*dalaniu w pracy bezczelny chamie! Gospodarstwo zostałoby sprzedane gdyby nie to, że ja chcę je w przyszłości przejąć. Najgorsze właśnie jest to, że zapie*dalasz, a pieniędzy za tą pracę same grosze.

 

po pierwsze ja Ciebie nie obrażam tylko napisał to co wywnioskowałem z twojej pustej nic nie znaczącej wypowiedzi.

PO Drugie kto kazał zwolnić sie z roboty Twojemu ojcu? obróbka 25ha i dodatkowa praca jest swobodnie do realizacji tym bardziej jak ma takiego bystrego syna jak tY

po trzecie wielmożny hrabio nie musisz TYRAĆ na gospodarce piszesz o braku oplacalności itd. a chcesz na tym zostać i pracować są różne uprawy/ hodowle

 

mogę sie tylko z tobą zgodzić ze opłacalność jest na niskim poziomie a co do słownika powinieneś nim dostać w morde

 

ps.Pokrzycz sobie do monitora nic wiecej cI nie pozostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po pierwsze ja Ciebie nie obrażam tylko napisał to co wywnioskowałem z twojej pustej nic nie znaczącej wypowiedzi.

PO Drugie kto kazał zwolnić sie z roboty Twojemu ojcu? obróbka 25ha i dodatkowa praca jest swobodnie do realizacji tym bardziej jak ma takiego bystrego syna jak tY

po trzecie wielmożny hrabio nie musisz TYRAĆ na gospodarce piszesz o braku oplacalności itd. a chcesz na tym zostać i pracować są różne uprawy/ hodowle

 

mogę sie tylko z tobą zgodzić ze opłacalność jest na niskim poziomie a co do słownika powinieneś nim dostać w morde

 

ps.Pokrzycz sobie do monitora nic wiecej cI nie pozostało

To co napisałeś było obraźliwe i chamskie, a to, że masz biedę umysłową i nie umiesz wyciągać wniosków z tego co ktoś pisze to już nie moja wina.

Nie wnikaj w temat jeśli nie masz kompletnego pojęcia o nim, każdy człowiek ma inne sytuacje w swoim życiu i nie pisz mi, że obróbka ziemi i praca jest swobodna do realizacji, bo praca pracy nie równa i nie każdą pracę da się z tym pogodzić, a normalny człowiek też chce mieć coś ze swojego życia, a nie tylko tyrać. Większość ludzi samą Warszawę widziało tylko dlatego, bo składali wszelakie wnioski unijne... Od początku to tłumaczę ale widzę, że większość tego nie może pojąć i nie rozumieją o czym piszę. Co rolnik ma ze swojego życia? Od rana do wieczora tyra w ziemi i przy tych zwierzętach, a życie to nie tylko praca i pieniądze ale wy tego nie rozumiecie.

Pisałem wielokrotnie, że im więcej hodujesz i masz więcej ziemi tym większy zysk, ale jeśli ktoś nie ma odpowiedniej ilości ziemi to nie wychowa odpowiedniej ilości sztuk danej hodowli, która mu da odpowiedni i zadawalający zysk, a kup teraz ziemię i się rozwijaj jak masz takie niskie ceny za produkcję. Przy obecnych sytuacjach na rynku nie można być niczego pewnym na co się nastawiać. Gospodarstwo jest teraz jedną wielką loterią. Nie wtrącajcie się w życie innych i zajmijcie się swoim. Dzięki kochanej UE i jej programom nie możesz od tak zlikwidować hodowli, także darujcie sobie te głupie gadanie.

Dla świętego spokoju napisze, że hodowla bydła jest opłacalna mimo tego, że nic na niej nie zarobiliśmy w tym roku. Oczywiście są lata lepsze i gorsze ale tj. pisał Mirek dla hodowli bydła są teraz te gorsze i w tym momencie jest to nieopłacalne. Niech wypowiadają się w temacie tylko ci co zajmują się bydłem aby zapobiec niepotrzebnym kłótniom i chaosowi tutaj panującemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co rolnik ma ze swojego życia? Od rana do wieczora tyra w ziemi i przy tych zwierzętach, a życie to nie tylko praca i pieniądze ale wy tego nie rozumiecie.

a ty ciagle nie rozumiesz ze to jego sprawa czy ma czy nie i nikt nie kaze mu tego robic. Kazdy jest kowalem swojego losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dla nie których to szkoda czasu.Widzę że co nie którzy na forum są jak muł odporni na wiedzę i trudni do zaje....bania. ( bez obrazy)

Polski rolnik biedę klepie i się z tego cieszy bo to jego hobby i lubi ta pracę ;[ Przykład UR gdyby coś takiego miało miejsce w krajach europy zachodniej lub południowej to by to rolnicy by roznieśli stolice swojego kraju. Jeśli by tak się nie stało to by wywalczyli jakieś rekompensaty lub inne dopłaty do swoich gospodarstw. A u nas każdy poszczeka przed komputerem lub pod sklepem na piwie wyleje swoje żale i tyle. I sobie myśli ja wytrzymam nie mam kredytu i np.obetnę normę żywieniową przez rok a dziecku nie będę dawał na słodycze i jakoś to będzie. Ale sąsiad niech się martwi bo on nabrał maszyn i buduje oborę on ma kredyty do spłaty. No i z jednej strony dobrze że byki staniały ciekawe jak on sobie poradzi ze spłatą,i dzięki tej myśli przeżyję przez jakiś czas a dalej się zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra moge wam nawet przyznac racje ludzie nas wyzyskuja a rzad sprzedaje kraj tylko co to kurde zmienia? Nic! W tym panstwie nie ma na kogo glosowac bo kazdy robi to samo, mozemy strajkowac tylko co to zmieni? Rolnicy od dawna strajkuja np przeciw sprzedazy ziemi obcokrajowca i co to zmienilo? Politycy tylko wymyslili nowa scieme i tyle. Mozna strajkowac i owszem ale jak mam jechac i przez rok siedziec na wiejskiej zeby polityk eg zauwazyl ze jakis strajk jest a moje zwierzeta w tym czasie z glodu pozdychaja bo nie bedzie mial sie nimi kto zajac to ten strajk nie ma sensu. Jaki kolwiek opor stawimy dopiero wtedy gdy np wy obroncu wyzyskiwanych rolnikow zalozycie partie i bedziecie walczyc o nasze prawa (pod warunkiem ze wy sami sie nie upodobnicie do naszego rzadu) wtedy moze mialo by to jakis sens. Juz dawno przestalem wierzyc ze w polsce cos zmieni sie na lepsze wiec pozostaje tylko czekac az to wszystko sie rozpadnie ewentualnie znow wejda ruskie bedzie wojna itp a rolnictwo wtedy znow bedzie oplacalne.

 

A apropo tego hobby to moim jest rolnictwo i hu. ci do tego ze ja zapierda..m, juz pomijajac fakt ze robiac to co lubie i odczuwajac satysgfakcje z mojej pracy nie odczuwam az tak bardzo ilosci przepracowanych godzin zarowno fizycznie jak i psychicznie (wrecz mnie to relaksuje)

 

Ale coz ja jestem tylko ,,glupim chlopem" wiec co ja moge dla mnie hodowla bydla jest jakos wciaz jest oplacalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

hehehe widać pełno pseudo rolników :lol: jeśli uważacie że coś jest nie opłacalne to od razu przekształcacie całe gospodarstwo na inny kierunek produkcji po 3latach okazuje się że to też przestaje być opłacalne i znowu zmiany a co idzie w parze ze zmianami to koszty i na tym najwięcej się traci... ale nie jeden powie że mu się to opłaci... ja się cały czas zajmuję zwiększaniem hodowli opasów w moim gospodarstwie i staram się jak najlepiej rozwijać i ulepszać ten kierunek mimo to że to może nie najlepsze czasy dla chowu opasów... ale sięgając pamięcią kilka lat wstecz to cena bydła była niższa od ceny trzody i rolnicy(z wyjątkiem sezonowych hodowców :P) jakoś nie zaprzestali prowadzić hodowli i nadal te gospodarstwa dobrze prosperują...

 

a jeśli chodzi o polityków to ja jeszcze nie widziałem grabi które grabią od siebie tylko zawsze każde grabie grabią do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

To co napisałeś było obraźliwe i chamskie, a to, że masz biedę umysłową i nie umiesz wyciągać wniosków z tego co ktoś pisze to już nie moja wina.

 

Tak to co ja napisałem było wielce obrażliwe, no fakt możliwe, a to ze ty jedziesz po wszsytkich co nie przytaknie ci to juz jedziesz jak z taczką GNOJU.

Czytajac Twoje posty dochodze do wniosku takiego, ze masz miejscami racje co do opłacolności nie ma co zaprzeczać ale to przeplaa sie z jakimiś napadami nie wiem czy padaczki czzy co ale jest tak piszesz pisze z sensem wszsytko ok. a Tu nagle jedziesz z userem i ubliżanie i to nie tylko do mojej osoby ale praktycznie do kazdego masz jakieś WONTY i wyzwiska.

 

"To co napisałeś było obraźliwe i chamskie, a to, że masz biedę umysłową i nie umiesz wyciągać wniosków z tego co ktoś pisze to już nie moja wina.

Nie wnikaj w temat jeśli nie masz kompletnego pojęcia o nim, każdy człowiek ma inne sytuacje w swoim życiu i nie pisz mi, że obróbka ziemi i praca jest swobodna do realizacji, bo praca pracy nie równa i nie każdą pracę da się z tym pogodzić, a normalny człowiek też chce mieć coś ze swojego życia, a nie tylko tyrać. Większość ludzi samą Warszawę widziało tylko dlatego, bo składali wszelakie wnioski unijne... Od początku to tłumaczę ale widzę, że większość tego nie może pojąć i nie rozumieją o czym piszę. Co rolnik ma ze swojego życia? Od rana do wieczora tyra w ziemi i przy tych zwierzętach, a życie to nie tylko praca i pieniądze ale wy tego nie rozumiecie.

Pisałem wielokrotnie, że im więcej hodujesz i masz więcej ziemi tym większy zysk, ale jeśli ktoś nie ma odpowiedniej ilości ziemi to nie wychowa odpowiedniej ilości sztuk danej hodowli, która mu da odpowiedni i zadawalający zysk, a kup teraz ziemię i się rozwijaj jak masz takie niskie ceny za produkcję. Przy obecnych sytuacjach na rynku nie można być niczego pewnym na co się nastawiać. Gospodarstwo jest teraz jedną wielką loterią. Nie wtrącajcie się w życie innych i zajmijcie się swoim. Dzięki kochanej UE i jej programom nie możesz od tak zlikwidować hodowli, także darujcie sobie te głupie gadanie.

Dla świętego spokoju napisze, że hodowla bydła jest opłacalna mimo tego, że nic na niej nie zarobiliśmy w tym roku. Oczywiście są lata lepsze i gorsze ale tj. pisał Mirek dla hodowli bydła są teraz te gorsze i w tym momencie jest to nieopłacalne. Niech wypowiadają się w temacie tylko ci co zajmują się bydłem aby zapobiec niepotrzebnym kłótniom i chaosowi tutaj panującemu. "

 

i w tym poscie masz 100% racji

Jesli chcesz zapobiec kłótni i aby ktoś Ci nie ubliżał Ty nie ublizaj innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj