mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

mlodyhef    214

Więcej HFów u mnie w gospodarstwie już nie będzie. Ojciec kupował, ja nie zamierzam. Owszem są wysokie, brzuch tez może i mają, ale reszta tragedia, grzbiet i uda cienizna, wystające kości. Handlarze na to niestety patrzą. Rekordowa sztuka to 20 miesięcy, zdecydowanie najwyższy ze wszystkich i uwaga - 498 kg :ph34r: Trafiają się lepsze sztuki innym hodowcom nie powiem, że nie, ale u mnie takie to rzadkość. Dlatego wolę zapłacić ciut więcej, a czasami nawet i tyle samo za małego mieszańca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

hf to hf nigdy mięsa na nim nie będzie ale jak trafi się okaz dużych rozmiarów z dużym brzuchem to wagą nadbije i trochę kasy wpadnie. Jak kupuje się cielaka od gospodarza to warto zerknąć jak jego matka wygląda. Jak matka hf ma ponad 700kg to byczek od niej będzie przyzwoicie rósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Napewno miesne sa lepsze , martwi mnie tylko skąd ich nabrać. ? Zdrowych... Koło mnie jest super gospodarstwo mają tam od mlecznych piękne cielaki, genetyka pierwsza liga buchaje jak Pudziany... To może i maluchy bedą rosły. Za mieszańce zapłacić trzeba wiecej i zbieranina kaźdy z innej parafii , choroby , sranie ... A i po tych przejściach potem słabiej rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no i nie ma co się nastawiać na to że hfy 20 miesięcy będą miał 800kg one tak naprawdę rosną dopiero jak skończą 2 lata. Do 2 lat rosną do góry a potem dopiero nabierają tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

kalkulacja dla simentali po 1700 za cielaka

cielak 1700zł

kiszonka z qq plus siano - conajmniej 1000zł na cały okres chowu (tyle trzeba zainwestowac w pole zeby wyzywic od 100kg do ok 700kg)

sruta rzepakowa - ok 500kg - 600zł

witaminy - ok 200zł

zboze 1,5 tony - ok 1000zł

 

razem 1700+1000+600z+200+1000=4500zł

byk 700kg x 8zł = 5600zł

zysk = 1100zł

 

mniej wiecej takie sa kokosy na opasach wg mnie

gdyby były po 10zł to by sie opłacało :D

 

jezeli ktos sie nie zgadza z powyzszymi wyliczeniami to prosze przedstawic własne

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7    13

koma666 pochwal się w końcu swoim bydłem.No chyba, że nie ma się czym chwalić.W tym temacie jak i w innych w których się dużo udzielasz strasznie dużo osób czeka na fotki twojego bydła MM i tego jednego HF tylko nie wyjeżdżaj z tekstem, że nie masz czym pstryknąć fotki lub nie masz czasu.Chłopie nie rób z mordy d*py tylko pokaż fakty chyba, że szukasz jakiegoś hodowcy u którego zrobisz fotki tym LM 75% i z tego względu ta zwłoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

@koma666 to przedstaw swój rachunek w przypadku kupna HF-a, razem z odpojeniem i podstawowymi kosztami. Nie jest to żadna prowokacja z mojej strony, po prostu jestem ciekaw, bo sam nigdy w kupno cieląt się nie bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cielak 500zł mleko 300zł lekarstwa 200zł reszta to samo

kiszonka z qq plus siano - conajmniej 1000zł na cały okres chowu (tyle trzeba zainwestowac w pole zeby wyzywic od 100kg do ok 700kg)

sruta rzepakowa - ok 500kg - 600zł

witaminy - ok 200zł

zboze 1,5 tony - ok 1000zł

 

razem 1000+1000+600z+200+1000=3800zł

byk 700kg x 7zł(bo to hf) = 4900zł

zysk = 1100zł

To taie je wyliczenia oparte na wyliczeniach koma666

 

ostatnio szukałem sobie cielaków mięsnych (mieszańców) bo hoduje zawsze do dużej masy łatwiej sprzedać rzeźnia niedaleko. I tak po przejechaniu kupy kilometrów wyszło ze wszystkie niby mieszańce to może nie są typowe hf ale od matek mlecznych pochodzą ojciec może mięsny. Za takiego 3dniowego meszańca hf trzba dać 1100zł w wadze 45kg. I nie chciało mi się już jeździć, szkoda paliwa a każdy cielak taki sam jak ma już trochę koloru to cena razy 2. Kupiłem od sąsiada hf 4dni waga 51kg po9zł za kg i worek mlekopanu zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

U nnie stoja obok siebie z kwietnia 2012 roku kupione 3 dniowe-1hfx500 i ładny mm x 800,a dziś wyglada to tak.MM waga ok.700kg a hf ok.550 kg więc liczenie jest proste.Pasze maja taką samą,a w mojej okolicy jest problem ze sprzedaża hfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Cały czas potwierdzam przewagę mięsnego mieszańca nad hf , jednak brak na rynku dobrego mieszańca w dobrej cenie . Jak przywiezie handlarz w moje okolice tj. zachodniopomorskie,byle jaką brygade mieszańców , pochorowaną , zaniedbaną , na lekach , no to wybaczcie . Zanim doprowadzi sie to do ładu i składu to 3-4 stówki idą na leczenie . Podkreślam żę taki mm nie osiagnie już wagi i ceny!!. Dlatego uważam że w moim przypadku lepiej jest brać fajne zdrowe hf-ho dobrze odchowane 3tyg cielęta niż sponiewierane kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

koma666 pochwal się w końcu swoim bydłem.No chyba, że nie ma się czym chwalić.W tym temacie jak i w innych w których się dużo udzielasz strasznie dużo osób czeka na fotki twojego bydła MM i tego jednego HF tylko nie wyjeżdżaj z tekstem, że nie masz czym pstryknąć fotki lub nie masz czasu.Chłopie nie rób z mordy d*py tylko pokaż fakty chyba, że szukasz jakiegoś hodowcy u którego zrobisz fotki tym LM 75% i z tego względu ta zwłoka.

 

nie musze nic nikomu pokazywac, kto nie chce niech nie wierzy, mi to wisi, bo od tego mi w portfelu nie przybedzie, a w tym temacie nie chodzi o przechwałki bydłem tylko o opłacalnosc

 

 

zenekkrasowski

hereford

popieram was, dobrze mówicie

nie wiem czemu ale jak polakowi powiesz prawde prosto w oczy to zaraz jestes najgorszy wróg :rolleyes:

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Zapraszam do mnie po odsadki charolaise 100%, tylko za rok. W tym roku wszystko albo juz sprzedane albo zamówione i przy cenie 11 zł/kg chętnych nie brakowało. Jak myślicie lepiej się opłaca sprzedawać właśnie odsadki czy trzymać do wagi ciężkiej?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

boniek ile sztuk mozesz sprzedac jednorazowo. chcialbym porownac jaka jest roznica w odchowie takiego 100kg i odsadka w wadze tak 250kg. jednym sie oplaca sprzedac odsadka a innym ciezkiego byka. sa tez tacy co wlasnie kupuja odsadki i sprzedaja ciezkie. wiec w zaleznosci jak ktos liczy. bo nie tylko to ile zostanie ze szt. ale w jakim czasie ten dochod sie uzyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsadki lepiej sprzedawać jak masz dużą ilość, sprzedajesz bezpośrednio cała partie( samochód lub kilka..) to i cena pewnie jest. A jak masz kilka to moim zdaniem lepiej do dużej wagi bo idzie do rzeźni w danej cenie i nikt Cię (jakiś pośrednik) nie oszuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

cielak 500zł mleko 300zł lekarstwa 200zł reszta to samo

kiszonka z qq plus siano - conajmniej 1000zł na cały okres chowu (tyle trzeba zainwestowac w pole zeby wyzywic od 100kg do ok 700kg)

sruta rzepakowa - ok 500kg - 600zł

witaminy - ok 200zł

zboze 1,5 tony - ok 1000zł

 

razem 1000+1000+600z+200+1000=3800zł

byk 700kg x 7zł(bo to hf) = 4900zł

zysk = 1100zł

To taie je wyliczenia oparte na wyliczeniach koma666

 

ostatnio szukałem sobie cielaków mięsnych (mieszańców) bo hoduje zawsze do dużej masy łatwiej sprzedać rzeźnia niedaleko. I tak po przejechaniu kupy kilometrów wyszło ze wszystkie niby mieszańce to może nie są typowe hf ale od matek mlecznych pochodzą ojciec może mięsny. Za takiego 3dniowego meszańca hf trzba dać 1100zł w wadze 45kg. I nie chciało mi się już jeździć, szkoda paliwa a każdy cielak taki sam jak ma już trochę koloru to cena razy 2. Kupiłem od sąsiada hf 4dni waga 51kg po9zł za kg i worek mlekopanu zobaczymy co z tego będzie

 

co to za lekarstwa byś dawał że aż 200zł na takiego cielaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze poza odrobaczeniem i szczepieniem nic się nie trafi ale zawsze jakies koszty założyć trzeba jak się trafia to mamy wkalkulowane jak nie to dodatkowy plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SGRagrofarm    0

Co myślicie o tym by produkować około 160 sztuk tuczników na paszach pełnoporcjowych oprócz produkcji opasów tak na lepszy start w starym budynku 6x10m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Co myślicie o tym by produkować około 160 sztuk tuczników na paszach pełnoporcjowych oprócz produkcji opasów tak na lepszy start w starym budynku 6x10m

a masz taki kapitał aby zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj