mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
statek    140

Ale jak mozesz tak myslec. Bydlo opasowe to nie trzoda ze w 5 miesiecy masz gotowy produkt. Nikt nie postawi Ci kilku sztuk bo np zboze spadlo o 20%. To tak jakby rok temu nastawic sie na opas bo soja byla po 1200zl a jak jest teraz?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o paszach kuku dodatki koncentraty itd itp a ja mam zamiar na samym pastwisku bysie trzymać plus woda siano słoma na noc wiem ze przyrosty mniejsz ale odpada ten cały koszt paszy ... Co wy na ten system trzymania ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Całkowicie nieoplacalny. Byk bedzie mial 700 kg po 30 miesiacach. A w intensywnym po 20 miesiacach.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 byczki po 2 miesiące każdy stoją przy krowie + siano i woda za ok 2 miesiące na pastwisko a pod koniec roku na sprzedaż do dalszej hodowli . Siano jest bo unia każe łąke skosić słome sąsiedzi za darmo z pola oddają ... Pracy własnej nikt przecież nie liczy koszt żaden czysty zysk !!! Nie liczę skoszenia i sprasownia siana bo unia na to daje !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja tam nikogo uczył nie bede, kazdy jest swoim szefem wiec robi jak mu sie kalkuluje. Mi to sie nie oplaca i tyle. Albo intensywnie albo wcale.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Ale jak mozesz tak myslec. Bydlo opasowe to nie trzoda ze w 5 miesiecy masz gotowy produkt. Nikt nie postawi Ci kilku sztuk bo np zboze spadlo o 20%. To tak jakby rok temu nastawic sie na opas bo soja byla po 1200zl a jak jest teraz?

Statek a jak było 10-8 miesięcy temu? Ludzie chlewnej likwidowali, garaże przystosowywali i teraz opas tam stoi.

 

Statek ma racje z intensywnym opasem . 30 miechów na kasę czekać? Te wypasanie opłaca sie tylko w kierunku mamek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale likwidowali trzode a nie przechodzili z produkcji zbozowej w opas. Przynajmniej tak zrozumialem Twoja wypowiedz:)

 

umowmy sie na jedno. Ktoś kto nigdy nie miał produkcji zwierzęcej ma naprawde trudną drogę do produkowania od zera bydła, trzody czy czegokolwiek wiec akurat nie obawiałbym się jakiegos masowego wysypu towaru, ale wrózka nie jestem, kto wie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

moze nawet dobrze ze cena spadla. Jak ktos produkuje bydlo to chwile moze przetrzymac lub cielaki potanieja? ja teraz musze do wrzesnia 8 sztuk kupic wiec jak by cena spadla kupie od razu 8 za poltora roku moze byc wszystko. Jestem na etapie ustalania kosztow i przychodow wiec musze rozne warianty posprawdzac. Gospodarstwo narazie nie jest moim zrodlem utrzymania :)

 

Moze oplacalnosc bydla opasowego po tym spadku cenowym sie poprawi za jakis czas? moze znikna "sezonowcy"??

 

wiem ze duzo "moze" ale tak wyglada na rolnictwie :D

 

co do opasu tez jestem za intensywnym opasem :)

 

do zboza wystarczy domieszac kredy, sruty rzepakowej i mocznika? ale ten mocznik w srucie moze lezec przez 2tyg w workach? bo ja jezdrze do srutowania i tam mieszam pasze czy jak dodam mocznik to nie zrobia sie grutki w srucie? i zesrutowac go? czy wsypac calego do mieszalnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

w moim przypadku jedyną możliwością hodowli bydła jest hodowla intensywna,na ekstensywną mogą sobie pozwolić ci którzy mają sporo łąk i to w dodatku w jednym kawałku.....jeżeli chodzi o opłacalność to liczyłem ostatnio(tzn w styczniu)jak sprzedawałem 8 super mieszańców(średnia mięsność na poziomie 60%)to po podliczeniu prawie wszystkich kosztów(nie liczyłem wody,energii elektrycznej i własnej pracy)pozostało mi 1800,- ze sztuki po 19-21miesiącach tuczu.Ale-po pierwsze pierwsze były to naprawdę dobre sztuki,po drugie wstrzeliłem się ze sprzedażą w dobrą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek12    15

Tak za*******e że cena spadła prawie pięć kafli w plecy ale co tam.Dzieki temu niektórzy mogą taniej cielaki kupić jak czytam takie posty to aż żal d*pę ściska.To sołtys pogratulować ja tego szczęścia nie miałem.

 

Nie przesadzasz z tym słownictwem?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rozumiem, że to według cennika styczniowego, jak to teraz by wyglądało? Dolicz amortyzacje maszyn, budynku i weterynarię.

Na dzień dzisiejszy byłbym pod kreską sprzedając w dzisiejszych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Tak według styczniowego cennika żywca-ceny paszy wyliczane z "ceny dnia"weterynarz i ewentualne leki były liczone, natomiast amortyzacja maszyn i budynków nie była liczona. Jeżeli chodzi o cenę z dzisiejszego dnia to sądzę że po odliczeniu wszystkiego wyszedłbym minimalnie na plus......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Moze oplacalnosc bydla opasowego po tym spadku cenowym sie poprawi za jakis czas? moze znikna "sezonowcy"??

co rozumiesz pod pojęciem sezonowcy? Bydło to nie świnie że przepuścisz rzut przez 3 miesiące i jak cena słaba to możesz zboże w magazynie trzymać i czekać na lepsze czasy. Tu jeden rzut to minimum 1.5 roku. Kiszonki trzeba robić co roku. Jak zaorzesz łąki nie posiejesz kukurydzy to nie ruszysz z produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Sa sezonowcy i nikt mi nie powie ze nie. Kupują tak jak teraz maluchy maja trochę zboża w lato dorbią kichy i jakoś sie bujają , potem sprzędaja takie niedojady po 450-500 kg i psują cenę. Sam znam kilku .

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ale jak psują cenę za takie śledzie płacą w skupie gorzej niż za jałówki. Jak masz takich w okolicy to bierz od nich te byki. Kupisz po 6zł a sprzedasz po 8zł za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

W mojej okolicy tak poprostu jest każdy nawet klawisze ponastawiali bydło . Niewiem gdzie sprzedają niech bedą śledzie ale jak dużo śledzi to masa sie robi :-)

O co tu chodzi? Nie cytuj poprzedniego posta!? I już mam dwa punkty! Rozmowa idzie dobrze jest twórcza , wyostrza intelekt a tu gestapo wpada i...

Przestañcie szanowni ludzie robić z tego forum partii PRL !!

 

Co to nie znasz regulaminu tu panującego? wszyscy się dostosowują, a Ty jeden masz jakieś problemy? Wiesz co to było gestapo? zaraz możesz mieć trzy punkty - za obrazę.

Edytowano przez MAT912
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

ci niby sezonowcy nie psują ceny, te cielaki powstawiane wtedy gdy zaczęły się dobre ceny na opasy dopiero będą schodzić a ceny spadły teraz. ci co mieli bydło trochę zwiększyli,lecz to nie jest jakieś kolosalne. resztą gdyby nie było w ogóle eksportu wołowiny to nawet połowa pogłowia obecnego byłaby skutkiem tragicznie niskich cen za żywiec. każdy chce produkować to a czym zarobi ,lecz tacy sezonowcy to np na ziemniaku się pokazali,z bydłem tak jak pisali koledzy wyżej to nie takie proste. a i nieliczni co kupili kilka cieląt nie odgrywają wielkiej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Sezonowcy to wlasnie tacy którzy kupia w pazdzierniku tanio i trzymaja rok do następnego pazdziernika bo nie maja budynku aby wieksze szt trzymać


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Przepraszam za gestapo jeżeli uraziło cię to to jeszcze raz przepraszam to mił być żart. Jednak uważam że mogłeś ostrzec.

jestem nowym użytkownikiem co mnie nie usprawiedliwia ale to nie jest sekta żeby wkówać regulamin na blachę.

Wracająć do opłacalności : myślę że niedługo się poprawi na forum z cenami koledzy piszą że zakłady chcą kupować za gotówkę i wiosna się (chyba :unsure: ) zacznie węc ludzie nie będą musieli sprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

jestem spod Lublina.Krowy mleczne rzuciłem w ubiegłym roku,krowy sprzedałem a zostawiłem sobie młodzież i zacieliłem, teraz sprzedaję i chciałem sobie kupić na to miejsce właśnie byczki hf mieszańce lub jałóweczki mięsne i nie ma gdzie...każdy trzyma dla siebie bo jak nie mleko to tym się ratuje. Chciałem kupić gdzieś w firmie, pojechałem do kilku i nic ciekawego, rumuny jakieś takie mizerne.Ogłosiłem się i w anonsach że kupię większe ilości byczków itd i nic żadnego słuchu, żadnego telefonu ani nic...sam już kurczę nie wiem co mam robić bo jałówki w kwietniu resztę sprzedam i zostanie pusta obora, a to ponoć źle wróży. W czwartek jadę do Niedrzwicy może wreszcie coś tam kupię.

ale jak patrzeć na przyszłość to dziwnie się robi z tą wołowiną, może czas zacząć koninę trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

U mnie również teraz ciężko gdzieś dostać małe byczki, jedynie od miejszych rolników można kupić, ale to rzadko i o rasowych od nich można zapomnieć. Niedługo będzie trzeba kupować tylko od firm, jak tak dalej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

rasowych małych to nigdy nie kupisz,jedynie odsadki po 300kg, małe to mieszańce. opłacalność spadła,jak te ceny będą tak trwać kilka miesięcy to będziecie mieli łatwiejszy dostęp d cieląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padalec    15

Jak na razie to ceny cielaków w firmach nimi handlującymi(Kobylin,Eko-natura czy Dobek)to nadal zwalają z nóg.Ani o złotówkę nie spadły,a ogłoszeń np.na allegro od groma i ciut,ciut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj