Skocz do zawartości
mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Farmerski    9

@staszek131415 jezeli Ci sie opłaca hodować byka za 700 zł to gratuluje. masz ich od groma albo taka pasja. do jakiej wagi i wieku hodujesz? Zauważ sam tendencje, że z krów ludzie schodzą i wstawiają bydło opasowe.Po drugie 700 zł to juz możesz miec zysku na cielaku lmxho lub ho x sm sprzedając go 2 tygodnie po urodzeniu za 900-1000zł. wiadomo inseminacja i te sprawy też troche kosztują.

Wiadomość z agroFakt.pl

ozzborn    154

jakie bydło hodujesz ze ci 2 tys na byku zostaje ?

Edytowano przez ozzborn

Farmerski    9

Hf  lub rzadko MM hodowany do 23-24 miesięcy. waga zazwyczaj w okolicach 800-850 kg oczywiście trafiają sie czasami sztuki ponizej jak i powyzej tego przedziału. średnio w zeszłym roku wyszła 5700zł jedna sztuka. koszty jak przeliczałem 3700-3800 z małym marginesem zapasowym.

artur125    276

ile zostaje? To wszystko zależy jak kto liczy. Ale jakby zostawało tylko 700zł to wychodzi 1zł dziennie, to na serio nie opłaci się z łóżka wstawaćlaugh.png . Mi zostaje podobnie jak Farmerski 2000złbiggrin.png

Farmerski    9

załóżmy ze by zostawało te 700 zł z byka, to przy stadzie 60 sztuk, 30 sprzedazy na rok tj 21 tys zysku : 12 miesiecy to wychodzi raptem 1750 zł miesiecznie. w takim wypadku to już lepiej do murarza iść nie inwestujac żadnego kapitału.

mi zostaje 60 tysiecy z hodowli plus miły bonus 27 z dopłat wszysko w starych oborach łak pełno tylko że roboty duzo czyli to możliwe ze
zostaje i 2 tysiace ale to przy dobrych sztukach karmionych tanio

staszek131415    2015

To jakaś nowa matematyka chyba jakby były takie zyski to nic tylko byki chować sam bym z 200 wstawił ;) ;) ;) B) no ale niech sobie tam młodzież liczy jak uważa

Ludzie kupują cielęta z różnych firm są duże upadki to wszystko decyduje o kosztach nikt mi nie powie że wychowa 60 byków bez leczenia i upadków

http://w-modr.pl/files/File/KALKULACJE/09.2013/Opas_09.2013.pdf

A twierdzenie że zostaje Ci ponad 30 % zysku możesz między bajki włożyć ;)

Edytowano przez staszek131415

mam około 130 sztuk moje koszty to 10 paliwo 10 maszyny 10 budynki 30 zboze i otreby 10 cielaki i byk do bzykania codaje około 80 z lekarzem
i prądem do śrutowania 30 sztuk po 5014 zlotych taka mam srednią
zysk z hodowli bydła po 8 latach wiem zaczynałem od zera no od dwóch krow jak miałem 16 lat

dlaczego bajki w mojej okolicy jest dużo łak moze nie sianych ale kosze ile chcem za fri tylko byka daje srute i jałowka na sprzedarz
krowy na łace i juz jedza mam za domem śwoich łak 26 hektarów to zjadaja krowy 80 hektarów kosze na siano i już czasem gorzej czasem
lepiej ale i tak mi sie to podoba ziemi ornej nie mam duzo bo 30 hektarów wiec musze coś trzymać

benio1967    22

przemekhodowca-jeszcze w lutym pytałeś na forum czy z hodowli bydła można utrzymać rodzinę-mając 130 szt bydła tego nie wiesz? Masz chyba dalej jeszcze te 16 lat i bogate plany na przyszłość.

staszek131415    2015

mam około 130 sztuk moje koszty to 10 paliwo 10 maszyny 10 budynki 30 zboze i otreby 10 cielaki i byk do bzykania codaje około 80 z lekarzem

i prądem do śrutowania 30 sztuk po 5014 zlotych taka mam srednią

zysk z hodowli bydła po 8 latach wiem zaczynałem od zera no od dwóch krow jak miałem 16 lat

Te koszty to z symulatora farmy bo tam tak się oblicza wszystko zaokrąglone :P :P :P :P ;)

nie chcesz nie wiesz podstawa to dobry ciele i mleko od krowy ale jak nie chcesz to nie wierz a ile masz sztuk i jaki system
nie chcesz nie wiesz podstawa to dobry ciele i mleko od krowy ale jak nie chcesz to nie wierz a ile masz sztuk i jaki system

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się