mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Piotrek1975    1396

Z tą firmą akurat nie ale ode mnie gość jeździ i na tej samej zasadzie przywozi, np, jedziesz z nim też na Podlasie i wybierasz tylko takie 250 kg. kumpel z nim jeździ szt wychodzi go około 2600 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A wiesz może gdzie jeździ dokładnie na podlasie? Od jakieś firmy kupuje czy prosto od rolników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primorac    37

Witam, co powiecie o opłacalności hodowli opsów raczej sm, lm itp. w ilości 80szt. na 35ha ziemi? Kupował bym takie cielaki które można już karmić TMR dwa razy w roku po 40szt. i mniej więcej po roku bym je sprzedawał. Co o tym myslicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Cześć. Chciałbym rozpocząć hodowlę bydły mięsnego limousine. Zamierzam postawić oborę z płyty obornickiej o wymiarach 14 szerokości i 25 długości. Obora miałaby pomieścić 60 byków. Cielaki bym kupował , a obora byłaby na głebokiej ściółce. Chciałbym się dowiedzieć czy przy obecnych cenach jest to opłacalne i ile trzeba hektarów na taką hodowlę przeznaczyć. Karmione będą liśćmi z buraków,kukurydzą,ziemniakami i śrutą oraz sianokoiszonką i kiszonką z roślin motylkowych.  Ma ktoś moze taką oborę i jak  cena jest postawienia takiej obory z płyty 6 cm lub 8 cm ? Hodujemy też trzodę chlewną w ilości 50 loch ale słabo na tymsię wychodzi , ale nie rezygnujemy. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Gdzie ty kolego chcesz nakupić tyle cielaków LM ?  Skoro one zazwyczaj chodzą z  mamkami do wagi ok 300 kg ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Cześć mickas092.Ciealki są na rynku mogę kupić z 20 limousine kilka hereford itd. Tylko , aby były mięsne. Chodzi głównie ile taki byk zję do końcowej masy a dokładnie za ile i ile orientacyjnie zostanie ? Wiesz może jaki koszt produkcji 1 byka orinatcyjny koszt oczywiść bo zależy kto czym karmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Cześć mickas092 świnie tak ale przy dużych ilościach bo tak to mało zostaje a nabydle wiecej zostaje jeżeli mówimy o mięsnym. Na świniaku zostaje 1/10 ,a na byku około 1/6.No i dla bydła łatwiej pasze także jak ktoś ma mało powierzchni to lepiej bydło jak na mięsne to tani budynek do budowy. Sam hoduję trzodę w małej ilości bo 50 loch i zastanaiwam się na rozpoczęcia  hodowli bydła mięsnego w ilości 6o-70 byków większy zysk. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

lukass990 byki to nie chomiki musisz miec naprawde pożądne boksy i zaplecze paszowe na tyle sztuk, a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Niech spróbuje i się przekona jaki to będzie miał większy zysk na bydle :)

A to z paszą to jaja całkiem że dla bydła łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Cześć mickas092 świnie tak ale przy dużych ilościach bo tak to mało zostaje a nabydle wiecej zostaje jeżeli mówimy o mięsnym. Na świniaku zostaje 1/10 ,a na byku około 1/6.No i dla bydła łatwiej pasze także jak ktoś ma mało powierzchni to lepiej bydło jak na mięsne to tani budynek do budowy. Sam hoduję trzodę w małej ilości bo 50 loch i zastanaiwam się na rozpoczęcia  hodowli bydła mięsnego w ilości 6o-70 byków większy zysk. :mellow:

kolego piszesz że masz dostęp do cielaków,jestem ciekaw po ile je kupisz a po ile sprzedaż.

chcesz rozpocząć hodowlę od takiej ilości pomyśl ile musisz mieć zapasu paszy.świnia a bydło to co innego.

jeśli myślisz że na bydle więcej kasy to się mylisz.wiadomo na świnkach teraz nie ma kasy ale może to się zmieni.

kolego nikt ci nie zabrania hodowli,ale przemyśl za i przeciw.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest kwestia tego ze ludzie szukaja miodu w... Jak to sie mowi wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Ten co ma byki próbuje wejsc w swinie a ten co ma swinie przechodzi na byki bo kolega kolegi ma i wychodzi na tym swietnie. Najlepiej wybrac to co sie lubi lub swiadomi wybralo i sie tego trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Myślę ,że pasza jest najmniejszym problem świnie jedzą to co najciężej jest uprawić czyli zboże. Kukurydza czy trawy lub ziemniaki jest wile prościej i  taniej do wyhodowania. Ale dzięki za informacje :) A wie ktoś może coś o oborze z płyt obornickich ? Budynek 25 m  na 14 m i kalenicą na górze. Orientacyjnie  jaki koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kukurydzę łatwiej uprawiać niż zboża? kto Ci takich głupot nagadał? Zobacz galerię jak wyglądają tegoroczne kukurydze a np. zboża ozime. Już o dzikach z którymi większość ma problem nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ziemniaki tez duzo duzo prostsze do uprawy, śmiało sadz ziemniaki dla 60 sztuk bykow. Swietny pomysl zwlaszcza jesli nie masz potrzebnych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kukurydza jest jedną z roslin najtrudniejszych w uprawie (żeby dała bardzo dobry plon) bo sredni to da prawie kazda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsbt    0

kolego obore to powiększ sobie o 5 metrów czyli 30 na 14 jeżeli już chcesz w te byki iść wtedy da się to jakoś ciągnąć sprzedając 20 byków co pół roku a nie na raz 60 czy 40 bo z pasza nie wyrobisz wiem coś owym bo trzymam juz kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

chyba nasz kolega liczy tylko same zyski a nie widzi kosztów jakie ta chodowla generuje. i stwierdzenie ze dla bydła łatwiej o paszę to już całkowita brawura :D  policzyć koszt na początak założenia łąk, kupić maszyny żeby sianokiszonki porobić, folie sznurki itd a co tu gadać o kukurydzy i kosztach jej uprawy... radziłbym zacząć od postawienia max 5sztuk i liczyć wszystko od a do z. bydło nie jest takie proste w utrzymaniu jak świnie, wiem co mówię bo kiedyś ojciec trzymał świnie rano zasypał karmniki potem wieczorem, pościelił i tyle no jak się locha oprosiła to troszkę więcej pilnowania było przy małych prosiętach. ja teraz mam opasy i to już całkiem inna robota i koszta też większe a jak nie ma ceny to czy to na świniach czy na bydle zysków nie ma. najgorsze jest chyba to jak ludziska skaczą z jednej produkcji na drugą w zależności jak cena się kształtuje ale to jest pewna zguba, moim zdaniem jak już się weszło w jedno to trzeba się tego pilnować i to rozwijać bo dzisiaj tylko przy dużych ilościach można egzystować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

grzesiek chyba jeden z mądrzejszych postów które przeczytałem od dłuższego czasu na AF, nic dodać nic ująć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

no i jak braknie paszy to dla świniaka dokupisz i w miarę szybko sprzedaż a dla bydła musisz mieć pasze na cały rok a nawet liczyć w przód i na 2 lata żeby tej paszy starczyło.

 

Najgorsze w sezonowcach jest to że skaczą nabijają ilości i później byle co sprzedają bo nie umieją dobrze uchować bydlaka i cena spada tak pewnie będzie za 2lata może 1,5roku jak te wszystkie sztuki na dopłatę zaczną być sprzedawane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Dzięki wam za odpowiedź :) Jeżeli chodzi o zbiór ziemniaka to kombajn Anna zwykła polska sadzarka tak samo jak i uprawa buraka cukrowego do 10 hektarów spokojnie można kopać Neptunem wiem bo sam kopie. Dzięki za odpowiedź w której jest napisane o powiększenie obory , pomyślę nad tym. Kukurydza nie jest może łatwa do uprawy ale i na klasach 5/6 ziemi wystarczy dać odpowiednią warstwę obornika, gnojowicy wcześnie zasiać i nawet przy dużych suszach jest odpowiedni plon przynajmniej u mnie nie taki jak by było optymalnie a całkiem nieźle spadek plonu o kilka procent. A no i oczywiście do tych którzy mówią o nastawienie się na duza produkcję jednego gatunku zwierząt ja myślę o produkcji i świni i bydła na dużą skalę tylko chcę rozpocząć hodowlę bydła już teraz. w Przyszłości myślę o produkcji trzody chlewnej na poziomie 130-150 loch ,a bydło około 200 byków na raz plus krowy mięsne oczywiście nie wykluczam produkcji mleka. Wszystko zależy jak bedą się kształtowały ceny poszczególnych produktów. Wtedy cały areał przeznaczę na bydło a trzodę bęe trzymał na śrucie gotowej. Wilkość produkcji zależy od tego ile powierzchni upraw będe w stanie wykupić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj