mantas

czy hodowla bydła mięsnego jest opłacalna?

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian

Ja kupuje cielaki 3-5 dniowe głównie hf czasem jakies mieszańce i odchowuje pojac mlekiem krowy. Rocznie jedna krowa odchowa u mnie ok 10 sztuk z czego lepsze 2-3 sztuki zostawiam sobie do dalszego opasu a reszte tucze do 130-140 kg i sprzedaje na 'białe mieso' troche zabawy jest ale przynajmniej obrót kasy szybszy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

tak nie ktorzy maja racjie cielaki nic nie z tanialy ale to dobrze bo tu o walsz wolowiny chodzi.. na te chwile to cielak po 16zl mieszaniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

16 zł wofe duzo, gdzie:) ja ostatnio sprzedałem jałówke i byczka do zakładów miesnych Wierzejki po 11 zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

jestem spod Lublina.Krowy mleczne rzuciłem w ubiegłym roku,krowy sprzedałem a zostawiłem sobie młodzież i zacieliłem, teraz sprzedaję i chciałem sobie kupić na to miejsce właśnie byczki hf mieszańce lub jałóweczki mięsne i nie ma gdzie...każdy trzyma dla siebie bo jak nie mleko to tym się ratuje. Chciałem kupić gdzieś w firmie, pojechałem do kilku i nic ciekawego, rumuny jakieś takie mizerne.Ogłosiłem się i w anonsach że kupię większe ilości byczków itd i nic żadnego słuchu, żadnego telefonu ani nic...sam już kurczę nie wiem co mam robić bo jałówki w kwietniu resztę sprzedam i zostanie pusta obora, a to ponoć źle wróży. W czwartek jadę do Niedrzwicy może wreszcie coś tam kupię.

ale jak patrzeć na przyszłość to dziwnie się robi z tą wołowiną, może czas zacząć koninę trzymać

 

witam, czy może dawny znajomy z ppr-u z pod LBN-u? sprzedaję kilka cielaków rocznie, a kto kupił dzwoni ponownie, i rzadko kiedy daję ogłoszenie, jak trafisz, to możesz i ty być szczęśliwym kupującym. :)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

siema Wiesaw :) pewnie że ja .... pozdrawiam Cię... jakoś się zgadamy to może do Ciebie się wybiorę po "cielaki"...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

czesc Panowie,

 

Chcialem sie spytac co ciekawego powiecie o mojej sytuacji? Razem z rodzicami (oboje niedlugo emerytura) prowadzimy gospodarstwo rolne z hodowla bydla mlecznego 21szt dojnych plus jalowki na uzupelnianie sztuk ktore wypadaja z stada. Posiadam 15 ha ziemi (4ha pastwiska reszta orna) plus do tego laki torfowe 5 ha. Z budynkami rowniez nie am problemu smialo moge zaadoptowac stodole i czesc garazy. Ja jeszcze dodatkowo normalnie pracuje "na etacie". Myslimy ( a szczegolnie ja) o zmianie hodowli na wlasnie bydlo miesne. Mi bedzie latwiej pogodzic to z praca gdyz wszyscy wiemy jaka jest roznica hodowania mlecznego a jaka miesnego. Ja jestem optymistycznie nastawiony do tego pomyslu moi rodzice pokazali ze jak sie chce i ma glowe na karku to mozna z gospodarstwa godnie zyc.

 

Jak sadzicie od ilu i jakich moglbym zaczac? Dajmy na to sprzedac wiekszosc jalowek (czyli 4-5 szt) i kupic kilka cielakow i wstawic je do stodoly ktora do tego rpzystosuje a potem sukcesywnie zmienjszac produkcje mleka a zwiekszac stado miesnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak godnie żyć gospodatwa to po co pracujesz ? a co do pomysłu to zostaw sobie 3 krowy reszte sprzedaj i kup cielaki na mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

a dlatego pracuje poniewaz w malym gospodarstwie nie ma tyle pracy zebym nie mogl sobie na to pozwolic a zawsze to dodatkowe pieniadze ktore mozna chociazby odlozyc na sprzety by miec przy inwestycjach jak najwiekszy wklad wlasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hawaj123    0

Czy orientuje się ktoś jak ugryźć temat sprzedaży bydła żywego za granicą (np. Niemcy) Posiadam Aberdeen-y i chciałbym zgodnie z przepisami je sprzedać w niemczech, mam tam znajomych więc jakoś znajdę zbyt, jednak nie mam pojęcia jakie są przepisy co do sprzedaży żywca za granicę oraz jakie wymagania. Mam własną ciężarówkę więc może transport we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Witam. Dziś liczyłem opłacalność hodowli, i jak się trzyma na eksport (300kg), to na sztuce zostaną jakieś 250zł, a jeżeli się chowa na rzeź 550zł.

Tylko, czy opłaca się czekać rok dłużej na zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

czyli musisz rocznie sprzedac 50szt zeby miec zysk okolo 2 tys miesiecznie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

moim zdaniem przy cenie 7zł za dorosłego byka wychodzi sie dosłownie na groszowy plus, ten interes powoli sie zaczyna nie opłacac, cielaki sa za drogie, oczywiscie jak ktos ma hodowle 100szt i wiecej to jakos na tym wyjdzie ale chowac 10-20szt to nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@tymtus weź mi zaprezentuj swoje wyliczenia na 320 kg na export. Mi zostaje więcej.

Liczę wszystko w swoim magicznym zeszyciku : cielaka , wet , mleko , woda , słoma , siano , dodatki , zboże, prąd do zrobienia śruty , papiery na export itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firsten    0
Napisano (edytowany)

Połączono

 

Witam mam parę pytań związanych z bykami i oborą

 

1.Czy byczki kupić czy hodować swoje krowy i zostawiać

2.lepiej jest mieć stajnie uwięziową czy wolno stanowiskową bo mi dosyć się spodobał ten sposób hodowli

ale się zastanawiam czy jest to lepsze od uwięziowej stajni no bo czy byki nie rozpieprzają ścian itp bo ja mam jednego uwiązanego a i tak rozwala ścianę obok. i czy może jedne nie dopszczaja do żarcia drugich . No i który sposub jest tańszy i wygodniejszy

3.Czy hodowla ok 15 byków na początek by sie opłacała,koło obory mam łąki

4.Ile z jednego byka możemy zarobić rocznie

Macie jakieś dobre projekty obór na 30 byków

 

a jak bym miał kupować byczki to jakiej wagi ? bo znajomy kupuje takie gdzieś 2-3 tygodniowe czy lepiej kupować większe takie jak sie juz sprzedaje na rzeżnie

 

 

 

i jak myślicie jak byłby koszt budowy takiej obory jak na filmiku i jak w takich oborach jest z gnojowicą czy tam są kanały czy podłoga taka żeberkowa (niewiem jak sie to nazywa) i gdzie są poidła bo nie zauważyłem.

 

Z góry dziękuje.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
oczywiscie jak ktos ma hodowle 100szt i wiecej to jakos na tym wyjdzie ale chowac 10-20szt to nie ma sensu

 

To mnie pocieszyłeś kolego teraz. Ja chowam 15 opasów na dzień dzisiejszy i nie uważam, że to nie ma sensu choć kokosów z tego nie ma i raczej nie będzie, a jeśli nóż sytuacja się poprawi, to na niewielką skalę. Szkoda tylko, że te cielaki są tak diabelnie drogie, wczoraj za 85kg dałem 1000 złotych, a jeszcze rok temu kupowało się dwa (choć napewno lżejsze) za 1400...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162
Napisano (edytowany)

no widzisz kolego na dzien dzisiejszy tez mam 14 opasów i powoli mysle zeby nastawic sie na cos innego, bo z tego interesu to nie ma, jak policzysz wszystkie koszty od kupna cielaka po dzien sprzedazy to zostaje max 1 tys na czysto, w moim przypadku juz wiem ze gdybym brał dopłate przez dwa lata a ziemie oddał w dzierzawe wyszedłbym lepiej bez roboty niz na tych 14 opasach, znowu wiecej sztuk chowac nie mam gdzie, a obory stawiac na kolejne 30szt nie ma sensu bo za rok dwa moze byc tak ze byki beda po 6zł i obora nigdy sie nie zwróci

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ile kosztuje cielak mięsny?

 

Jaki byki trzymać mięsne czy zwykłe?

 

 

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pewnie, że mięsne. Lepsza cena przy sprzedaży i lepiej wykorzystają paszę jaką im dajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

typowo miesne to ciezko kupic w normalnych pieniadzach, jedynie mieszanki miesne, a to juz nie to samo ale zawsze lepsze to niz hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1.Polecam zakup, chyba, że lubisz mieć duuuużo pracy.

2.Osobiście preferuję uwięziową, ponieważ każdy dostaje mniej więcej odpowiednią porcjęjpokarmu i przede wszystkim przy sprzedaży pojedynczej sztuki jest o wiele wygodniej.

3.Zależy jaką powierzchnię mają te łąki.

4.Byk rośnie więcej niż rok, ale na jednym byku można zarobić przy obecnej cenie z 1000zł-1500zł.

To jakie będziesz kupował zależy od cb, jeśli wolisz sam odpajać to kupuj takie jak twój znajomy, a jeśli wolisz mieć mniej kłopotu to takie 3-miesięczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

1000 - 1500 zeta z byka? Przy obecnych cenach?? Idź te bajki komu innemu opowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1000 zł z mięsnego jest jak najbardziej osiągalne przy posiadaniu 100% własnej paszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Taa to przedstaw mi swoją kalkulację łącznie z dawką , ceną cielaka składem paszy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez micgal39533
      Z jaką firmą obecnie najlepiej podpisać umowę na hodowlę bydła. Bo planujemy zwiększyć ilość i przydałoby się coś ogarnąć. 
    • Przez młodyrolnik2000
      Siema. Mam gospodarstwo około 20 hektarów i hoduje okoły 50 świn i 10 sztuk bydła. Planuje zlikwidować świnie i powiekszyć chów bydła do około 20 sztuk oraz bardziej skupić sie na produkcji roślinnej czyli zboża, rzepak lub kukurydze na ziarno. Tylko nie wiem czy mi się to opłaci. Może ktoś zmieniał coś w tym stylu jak ja to planuje? Myślicie że sie opłaci? Z góry dzięki za odpowiedz. dodam że ziemie klasy 3, 4 i 5.
    • Przez Cinkowski96
      Witam, zastanawiam się czy opłaca się kupić łuskarkę do orzechów o wydajności 50kg/h. I tutaj pytanie czy przy obecnych cenach opłaca się w to bawić? Ile może zostać z jednego kg orzechów wloskich? Oraz ile można wyłuskać przez godzine?
    • Przez NEWDEERE
      Witam zwracam się do was z tematem który może się wydać dość kontrowersyjny ale... hmm. Chodzi mi o Wasze sugestie na temat czy była by realna szansa powodzenia zaczęcia hodowli krów mlecznych od zera. W obecnej chwili prowadzę gospodarstwo o powierzchni ok 100 ha w tym połowa własne połowa dzierżawione z zwierzaków to ok 60 loch od których sprzedajemy prosięta i ok 100 szt opasów . Trzoda no to wiadomo dramat był jest i będzie i od dawna zastanawiamy się nad likwidacją stada a co do opasów to hmm cielęta dosyć drogie dochód bardziej rzutowy a nie stabilny a co to krów może to się wydać dziwne ale uważam że comiesięczna wypłata za mleko jest bardziej stabilna + cielak oczywiście tak wiem że nie wszystko można przewidzieć no ale to jak i w każdej dziedzinie... Chce zaznaczyć na początku ze nie jestem w tym temacie zielony i wiem jak praca przy krowach wygląda i jakie się z tym wiążą poświęcenia bardziej chodzi mi o to czy uważacie ze warto i czy dało by to zyski zadowalające myślałem na początek o stadzie 60 sztuk a i co sądzicie o krowach pierwiastkach z zagranicy typu Niemcy Dania. Prosił bym o ewentualne podpowiedzi jak zacząć, mleczarnie godne polecenia itp ... dodam tylko ze krowy bardzo lubię od dziecka i chciałbym połączyć pasje z pracą. z góry dzięki za rozsądne odpowiedzi, podpowiedzi. 
       
       
    • Przez Odell
      Witam, noszę się z zamiarem wydzierżawienia kurnika 1000m2 z nastawieniem na tucz kaczek Pekin. Kurnik nie wymaga nakładów finansowych. I teraz najważniejsze pytanie, jaki jest zysk na szt. wstawiając broilery za swoją kasę oraz posiadając swoje zaplecze (słoma, maszyny). Oraz drugie pytanie, jaka obsada będzie najbardziej racjonalna na tym metrażu? Proszę o szczere wypowiedzi 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj