ZETOREXX85

bizon Z056 z kabiną czy z daszkiem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZETOREXX85    333

mam pytanie mianowicie czy bizonem z kabiną czy z daszkiem sie lepiej pracuje.Słyszałem że w kabinie jest gorąco,ale jak sie zamontuje wiatrak to jest chłodno+radyjko.Natomiast z daszkiem sie troche kurzy.Słońce swieci prosto w oczy.Bardziej są spotykane bizony z daszkiem.Z czym sie lepiej parcuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Jak gdzieś się kurzy ,wieje, pada deszcz to wolisz być pod parasolem czy pod dachem za szybą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalon    25

ja osobiscie posiadam z daszkiem i nie żałuje, wiadomo trochę sie kurzy po całym dniu to jak kominiarz ale czasami jak wiater zaleci to przyjemnie,sąsiad miał kabine bez nawiewów to masakra była +40 albo i lepiej i cała zakurzona ale to zależy od gustu i przyzwyczajenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

ogólnie pozycja operatora w bizonie jest fatalna.. moim zdaniem zdecydowanie z kabiną przynajmniej tak nie kurzy się tak bezpośrednio z pod kosy pootwierasz drzwi jakiś wentylatorek i da się pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ameryki nie odkryłeś, nie wiem po co zakładasz taki bzdurny temat a z tym radiem to już całkiem poleciałeś. Radio w bizonie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

uszczelniasz kabinę, montujesz dwa wiatraki i jest gitara. Bo ogólnie, jak masz kabinę, ale bez konkretnej wentylacji, to tak naprawdę nie ma różnicy między takim z daszkiem. i tak trzeba wszystko pootwierać, żeby się nie ugotować ;) bo w okolicy wszyscy co bizony mieli, to szyby boczne z nich powyciągali żeby przewiew był ;) nie ubrudzisz to się w Classie czy Fendzie z klimą i bajerami ;) w bizonie kabina się przydaje jak z pola trzeba wiać , bo pada. no, i ładniej wygląda ;) ale ogólnie, jak mówię, uszczelnienie i będzie ok, w Rekordach w kabinie już było spoko.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli masz kabine t borabiasz wentylecje gdzie powietrze bierze sie z zewnątrz .. dokładnieto jest tak wiatrak od chłodnicy samochodowej do tego skrzynia gdzie on se zajmuje i bierze powietrze z góry czyste no i filtr byle kurz sie nie dostawał do srodka i .. jaka jest tego zaleta? w kabinie panije wyzsze cisnienie niż bna zewnątrz i wszystkiki otworami powietrze wylatje wiec kurz nie wleci o oddychasz świezym powietrzem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Jak masz daszek to masz lepszą kontrolę nad bizonem. Wszystko słyszysz czy coś wali czy tłucze. Czujesz każdy smród i wszystkie inne rzeczy. Masz więcej miejsca pod daszkiem. Łatwiej sprawdzasz poziom zbiornika i czystość ziarna w nim. Ale jak wolisz.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271
Napisano (edytowany)

Osobiście wole z kabiną, nie kurzy się tak, jedyna wada, że trzeba często szybę przednia wycierać

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kurz zbyt dobrze nie działa na człowieka, oddychajac wdychasz też ten kurz który Ci sie osadza w drogach oddechowych, no ale Twój wybór i Twoja sprawa, wg. mnie szkoda zdrowia na stanie w takich warunkach


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kabinę zawsze można dokupić, ważne aby sprzęt był ok. Jeden sezon w kurzu nic nie znaczy zarobi i jak zechce to dokupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, moim zdaniem z kabina o wiele lepszy komfort pracy podczas żniw. Ja w swoim z110 posiadam kabinę bez żadnych nawiewów otwieram drzwi szeroko okno i jest elegancko. Jak kosisz bez kabiny i pasuje wiatr prosto na Ciebie to będzie masakra. Szu

kaj lepiej z kabina. Nie świeci Ci prosto wiatr w oczy. Pozdrawiam Grabarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

grabarz tylko jak by mi cos pierdyknęło w bizonie to nie usłysze chyba...

 

w kabinie bede czystszy-nie bede wracał z pola jak murzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no bez przesady, te kabiny nie są tak wyciszone


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0
Napisano (edytowany)

Bierz z kabiną ja mam daszek to jest tragedia kurz prosto w twarz leci nie dość jak młócisz jęczmień to wszystko lata w powietrzu a wyobraź sobie że tam siedzisz poza tym będziesz bardziej czysty i nie będziesz się tak dusił tym kurzem jeszcze jak kosisz po deszczu to jest 2x większy kurz dlatego ja bym wybrał kabinę ja w tym sezonie montuję kabinę i nową sieczkarnię. ^^

 

Błędy ortograficzne !!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Jak coś Ci pierdyknie to będzie słychać. Ja bez kabiny nie wyobrażam sobie pracy. Jak masz otwarte drzwi i okno to wszystko słychać. Radio w bizonie to przesada by była, to albo słuchasz pracy maszyny albo radia. Ja jak kosze to słyszę każde stuki co się dzieje z kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

też bym wolał z kabiną i może sobie kiedyś dokupię jednak co roku na coś innego trzeba dać, teraz wolę te pieniądze przeznaczyć na stół do rzepaku. Daszek przy Bizonie ma jednak tą zaletę ,że czujesz i słyszysz co się dzieje już z kilka razy się o tym przekonałem, raz z jakiegoś powodu odrzutnik słomy nieco się przesunął na bok i tarł o blache, chyba nie trudno się domyśleć efektu. Uratowało mnie jedynie to że w pore wyczułem smród spalenizny i udało mi się wszystko ugasić bo kurz już się palił, drugi raz wiązka elektryczna pod pomostem się zapaliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43
Napisano (edytowany)

O tragedie nie problem chwila nieuwagi i gotowe. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Kabina jak jest szczelna to tylko klimatyzacje założyć i wtedy mamy chłodno. Ja wole jak mi jest ciepło ale za to słyszę prace maszyny.

Edytowano przez grabarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

No i jak by mój jd miał kabinę to już by nieżył. Bo jak się zajarał silnik to za gaśnicę pod ręką po siedzeniu i po zbiorniku i fuu na silnik i uratowany. A jakby miał obiec kombajn to by nie było co gasić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

I ją dorzuce swoje 3grosze do tej dyskusji... Powiem tak 15 lat jeździłem bizonem bez kabiny. Od 2 lat kabinę posiadam (nowa z nawiewami i filtrem) i teraz w życiu bym nie wrócił do tamtych czasów! Jak widzę sąsiada koszacego jęczmień z wiatrem bizonem bez kabiny to się tylko usmiecham pod nosem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

brac go z sieczkarnia czy bez bo mi jest potrzebna słoma,musze miec dużo gnoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja nie mam bizona ale kosiłem kombajnem bez daszku i było bardzo kiepsko słońce z góry paliło niemiłosiernie drugi 1sezon z daszkiem o wiele lepiej ale kurz dawał we znaki gdybym miał wybierać to tylko kabina.Słyszeć pracę kombajnu ważna rzecz ale za cenę zdrowia? w kabinie też słychać,co do radia to posłuchać można wieczorem po skończonej pracy a nie w czasie pracy czy to w kombajnie czy ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
    • Przez warchest
      witam pękł mi blok w bizon rekord i mam takie pytanie gdzie regenerują silniki i jak to cenowo wyglada , a gdzie mozna kupic sam blok ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj