ferguson235

Ursus 1634 & Zetor ZTS 16145

Polecane posty

Jak może byc inna moc z tego samego silnika i większe spalanie? Przecież to nielogiczne. Chyba że masz te silniki już dorżnięte.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podkręć moc w Ursusie i też "więcej spali ale zrobi więcej roboty". Nie rozumiem porównania: Ursus kontra podkręcony Zetor. I jeszcze mówisz że silniki takie same, nie wspominając słowa o zmanie dawki na pompie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, myślałem że to Ty pisałeś "Zetro rulezz". Mea culpa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

http://www.dlg.org/traktoren.html

 

Niby ten sam silnik a w testach przy maksymalnym obciążeniu spalił Zetor mniej od Ursusa.Dziwne.Tak samo w teście Fendt 509 spalił mniej od Zetora 10245.Jak to możliwe.Może panowie od Zetora dali łapówke?


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zauważ, że nie tylko w testach dlg Fendty dużo palą... A Zetory wcale nie takie złe jak o nich mówią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9133    0

Nie znam się na ciągnikach więc proszę mnie nie krytykować. Zależy do czego chce się używać tego ciągnika. Bo Ursus podniesie 5.5 tony a zetor 4.x tony. Więc tu Ursus lepiej wypada. A jeśli do transportu to Ursus pojedzie 25km/h a Zetor 27 km/h. Więc tu lepszy Zetor. Jeśli chodzi o moc to Zetor ma 160 km a Ursus 155km. Tutaj jest lepszy Zetor. I tak można było by porównywać bez końca, ale tylko takie podstawowe info podałem. Więc trudno jest powiedzieć który lepszy. Jeszcze raz powtarzam. Nie znam się na ciągnikach więc proszę mnie nie krytykować. Owszem jeśli wprowadziłem w błąd proszę poinformować ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie znasz sie a z kąd masz tkaie dane? :D i wogóle jakiego ursusa do jakiego zetora porónujesz? Od kiedy jakikolwiek z nich miał 160 km ? 155 ursus i Zetor miał zawsze i wszędzie chyba ze po tuningu.. 160km miał jeden wyjatek Zetor 16145


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIEK416    0

Panowie tak czytam te posty i się trochę nad niektórymi dziwię, czy polska czy czeska 16-ka ma ten sam silnik słowacki MARTINI DISEL 155,5KM, po za tym ciągniki były projektowane wspólnie w polsko czechosłowackim instytucie badawczym bodaj że pod Brnem, później współpraca się trochę sypła a poszczególne podzespoły były produkowane i tak u nas (podnośnik i hydraulika w Wrocławiu, odlewy w lublinie itp) silniki na Słowacji itp. A różnice wynikają przede wszystkim z wersji ciągników zetor a raczej ZTS (bo w tej fabryce były montowane cięższe ciągniki) wcześniej chyba zadbał o komfortową kabinę i parę innych szczegółów na niemiecki rynek wychodziły z CBM-ami i zaczepem przesuwnym Walterschtaina itp, zresztą ursus też montował takie wersje eksportowe różnice w spalaniu mówi się że zetor więcej pali (mogły być inaczej ustawiane pompy wtryskowe).

Sam mam ZTS 16245 taką wersje na niemiecki rynek i komfort w porównaniu z moim U914 dzień i noc ale tam mam zwykłą kabinę.

Ogólnie ciągnik daje rade ale przy dużym obciążeniu wychodzą problemy i wady (a uwierzcie lekko u mnie nie ma) a przede wszystkim za słaba hydraulika i podnośnik(2 razy lądował już w Wrocławiu, ostatnio mi podkręcili rozdzielacz i jest wzmocniona pompa z Tucholi), za mało przełożeń skrzyni biegów i nie wytrzymuje sprzęgło (tarcza raz na rok).

Kiedyś to były świetne ciągniki dziś już nie wytrzymują próby czasu, szkoda że niebyły rozwijane w latach 80 ale taki był system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam Ursusa 1634 i jak dla mnie jest super. Po drodze z przyczepami jadę jednym biegiem, a nie jak MTZ byle jaka górka i redukcja, no i oczywiście jedzie się jak samochodem (jest długi, ciężki). Szkoda że tych prywaciarzy jest tylu i robią takie tandetne części. Ja mogę tylko narzekać że nisko unosi się tylny TUZ (pług 15 cm nad ziemią). Aaa i słyszałem opinie przed jego zakupem, że będzie smok palił 300 l na dzień. To jest bzdura. Mi pali cały bak (110 l ) na dzień. Paliłby więcej gdyby jeździł na full obrotach (ja jeżdże 1700- 1800 obroty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My mieliśmy U1614 i Zetora 16145 i mogę powiedzieć, że Ursus naprawdę mniej pali :P , ale to co zaoszczędziliśmy na paliwie to poszło na remont. Ogólnie oba ciągniki maja swoje zalety, jak i wady, jednak gdybym miał wybierać to wybrał bym Zetora, ze względu na niezawodność i kabinę. Moc tych dwóch ciągników nie ważne czy XXX.1 czy XXX.12 to 155,5 KM tylko co nie którzy podają względem jednej normy a niektórzy innej stąd różnica 4,5KM.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer16020    0

ale w którym miejscu na pompie się ustawia te dawkę i jak to trzeba zrobić tam chyba są sróbki i co z nimi zrobić wkręcić czy wykręcić i po chturej stronie one są od zewnącz czy od wewnącz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ładne kotlety odgrzewasz.

Ciekawe skąd ursus ma więcej koni jak ma silnik od zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zetor 16145 to odpowiednik Ursusa 1614, a Ursus 1634 to odpowiednik ZTS-a 16345. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dla jaśności wszystkie Zetory i Ursusy to to samo, a różnica w sile polega na wyregulowaniu pompy i w jakim stanie jest silnik.

Ursus 1604 1614 1634 i Zetor 16145, 16245 i 16345 mają te same silniki, dopiero Ursus 1734 1934 i ZTS 18345 mają inne silniki, różnią się wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ta strona tez jest tak dokłądna jak diabli

czasami takie tam bzdury wyskakują że szkoda nerwów tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Najdokładniejsze są "Instrukcje obsługi" z danymi technicznymi, choć te też czasem mijają się z prawdą, lub po prostu nie są aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

ta strona tez jest tak dokłądna jak diabli

czasami takie tam bzdury wyskakują że szkoda nerwów tylko ;)

Tam są dane ciągników dostarczanych na ich rynek. Te nie muszą być tożsame z produkowanymi na inne rynki, a najbardziej krajowy gdzie sprzedawało się wszystko.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj