ferguson235

Ursus 1634 & Zetor ZTS 16145

Polecane posty

Józek    0

Jeśli wybierać między 1634 a 16145, to nie ma nad czym się zastanawiać. Silnik w 16245 to 8602.12, zaś 16145 to 8602.1, różnica niewielka. Reszta pomiędzy tymi dwoma ciągnikami sporo się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wybral ursusa polska maszyna (patriota trzeba byc) czesci prawie wszedzie dostaniesz i lepszy komfort w kabinie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Jeśli wybierać między 1634 a 16145

a jesli mialbys wybierac miedzy 1634 a 16245?

ja bym wybral ursusa polska maszyna (patriota trzeba byc) czesci prawie wszedzie dostaniesz i lepszy komfort w kabinie

czesci do zetora dostaniesz z taka sama latwoscia jak do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli wybierać między 34 a 145 to tylko 1634 ale lepszym porównaniem do 1634 jest 16245 wtedy wybór zależy przede wszystkim od stanu maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Witam.

Ja posiadam ZTS-a 16245. jestem z niego bardzo zadowolony!!!

Polecam go rowniez tobie!

A co do konfortu...ZTS jest niezle wygluszony! moge w nim sluchac radia bez problemu i nie glosno przy orce!

Jest bardzo wygodny, ja posiadam podgrzewane siedzenie...ale i tak nie korzystam z podgrzewania.

Moim zdaniem jest duzo lepsza widocznosc z ZTS-ie niz w ursusie.

Jesli w polu jeździsz sam to wybierz ZTS-a , a jesli planujesz wozic cala rodzine to wybierz ursusa bo ma wiecej miejsca:D

Mie powiem zlego slowa na ZTS-a... dobrze mi sie sprawuje i jestem z niego bardzo zadowolony...tobie rowniez polecam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Pomyliłeś Ursusa 1614 z 1634 bo ten drugi ma inną kabine, mniejszą lepiej wyciszoną, nie ma tam miejsca napewno dla całej rodziny a widoczność jest bardzo dobra bo kabina jest zamontowana w tym modelu dużo wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin23    0

warto pierw przeczytać przed kupnem U163, proszę wkleić link :http://rpt.pl/archiwum/rpt_0606_2.htm


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal4    0

hej.wypiesz ursus1634 bo jest lepszy i mało pali paliwa niż zetor ZTS 16145 dużo pali paliwa i się dużo psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

moje zdanie jest takie oba ciągniki są podobne więc wybierz tego ktory będzie miał lepszy stan techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

@ michał4

 

Może napisz różnice w budowie silników wyżej wymienionych modeli lub 4: 1614, 1634, 16145, 16245 i ciekawe z jakiej fabryki pochodzą silniki Ursósów serii 914, 1014, 1114,1224,1234,1614,1634, ciekawe co bardziej się psuje w Zetorku czy jak kto woli ZTS bo jak dla mnie to te 16-stki są pod względem trwałości takie same i pod względem technicznych rozwiązań równierz decydującym kryterium wyboru pozostawiłbym spotkany stan techniczny maszyny, wiek i cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@Kodi900 Gdzie jest napisane że 1634 ma więcej mocy?

 

No i wogóle...

Żeby sprawiedliwie porównywać to

1634 powinna być porównana z 16245

a 16145 z 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Następny znawca... Powiedz z czego wynika większa moc ursusa skoro mają takie same silniki? Co do kabiny trzeba się zgodzić, że U 1X34 ma lepszą kabine niż Zetor 1X145 Tyle że nie większą a bardziej komfortową. A długość za siedzeniem kierowcy to akurat wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

ja osobiscie wybrał bym zetora z powodu takiego ze ma lepszy uciag tzn jest ciezszy , ma mocniejszy podnosnik dłuzej wytrzymuje , i zetorek ma ladniejszy wyglad tzn jest potezniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grodzioman    1

Ursus 1634 a Zetor 16145.... Pracuje na obu i powiem wam że ursus tylko komfort ma lepszy, ale podzespoły to szkoda gadac. Do Zetora podczepiam co chce i jak chce a Ursus to nie ta sama moc i precyzja wykonania. Fakt faktem Zetor więcej spali ale zrobi więcej roboty. Taka prawda. Choc silniki mają takie same. Zetor rulezzz ;) A jeszcze jedno wadą obu żeby nie było jest planetarny wzmacniacz momentu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj