Skocz do zawartości

Polecane posty

rolnikursus    21

Ja daje gałązki brzozy moim zdaniem najlepsze.

@mesi jak ty dopuszczas samice? Masz jednego samca i wsadzasz do niego 4 samice na raz? o.0

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin103122    19

Bardo ładne to są zwykłe "szaraki" czy jakieś rasowe, ile samic ci się okociło ja na razie czekam na wykoty zobaczymy co z tego będzie.

Jestem

KULAWA_KOZA    88

Kiedyś miałem mase królików , niestety często mi zdychały , szczepiłem ale nic nie pomagało.

Zrezygnowałem z tego.

Króliki sa bardzo delikatne , trzeba miec dużą wiedze jak sie z nimi obchodzić.

mesi    6

rolnikursus jak dopuszczałem miałem pięć samcy 2 puszczałem do jednego a 2 inne do tych innych , wczoraj jedną puściłem to 4 razy sie przwruciły , dziś puciłem koleiną , to raz przewruciły , ale zastanawia mie to , dlaczego uciekay tak jak by były kotne a jutro mija 40 dni , a czy jeżeli samica ma ciąże , uroioną to też może uciekać przed samcem , niby troche słome pokopały ,ale pod słomą nic , nie ma prosze o jakieś odpowiedzi z góry dzekuje :) .

Edytowano przez mesi

marcin103122    19

Co dawać samicy przed wykotem i po żeby miała dużo pokarmu i żeby jej nic nie brakowało? Można dawać granulat?

Jestem

ZenonW    0

Witam szukam kontaktow z hodowcami krolikow rasowych z okolic Suwalki, Seiny, Augustowo nie dalieko od granicy z litwą. Pozdrawiam Zenon

mesi    6

Czy dajecie królikom buraki ćwikłowe, co byście proponowali na, zime zasiać buraki pastwene , brukiew ,czy marchew pastewna?

marcin103122 podobno koper jest bardzo mlekopędny , dobra jest też marchwe marchew .

Edytowano przez mesi

robert983    27

Witam mam takie pytanie.Jakiej rasy hodujecie króliki w jakiej wadze sprzedajecie [ewentualnie w jakim wieku] i za jaką kasę.No tak średnio po ile chodzą króliki

mesi    6

MateuszxD a jak czesto dajesz im te buraki ćwikłowe , a brukiew ładnie jedzą ? robert983 w marcu sprzedałem samca mienszańa 4,5kg wiek ok 9mc za 35 zł :)

Edytowano przez mesi

robert983    27

Z tego co w necie znalazłem to bardzo dobra.Taka ilość mięsa 3-3,5 kg to 50zl biorą,lepszej oferty nie znalazłem.pozdrawiam

MateuszxD    0

ja nie daje im ćwikły i brukwi bo od stycznie mam króliki ale będę siał ćwikłe brukiew rzepe marchew itp bo kolega sieje i jedzą mu i mi też mówił żebym siał. ponoć zawsze to jakaś odmiana od samej marchwi ;d

robert983    27

Witam a na jakiej powierzchni sieje ten kolega tych warzyw i na jak dużą hodowlę.Też o tym myślę bo kupować marchew to drogo wychodzi a stado się powiększy przez lato.pozdrawiam

wizacja    0

>>> MateuszxD

Jak masz zamiar siać buraki dla królików to lepiej zamiast ćwikłowego posiej buraki pastewne , więcej ich zbierzesz a i króliki je chętniej zjedzą od ćwikłowych

Edytowano przez wizacja

MateuszxD    0

>>>robert983

mówi że w tym roku musi zasiać około 0,5 ha wszystkiego razem, a z tego co mówił to ma 50 samic ale do 100 chce dobić.

>>>wizacja

no skoro mi radzisz pastewne to takie zasieje

robert983    27

@MateuszxD niezłą ma hodowlę twój kolega, pytałem się bo chciałem się zorientować ile sam muszę zasiać dla swoich królików,dzięki za odpowiedz

PeterG14    114

Co może oznaczać skubanie się samicy z pierza, skoro nie była u samca ? Ma ruję czy co ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez MateuszGutowski
      siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję
    • Przez sebo1986
      Jakie znacie mity o szczurach?

Mit to, to że w ogonach szczura jest strychnina.

A np słyszałem o tym że szczur nie przegryzie worka bigbag, prawda? (nie wydaje mi sie)
    • Przez patryko2710
      Witam,
      sprzedam króliki mieszane z belgijskim cena ok. 30zł za sztukę. Województwo Wielkopolskie niedaleko Szamotuł.
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg

kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250