Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnikursus    21

Siema mam małe króliki i od 17.11 je karmię ponieważ im matka zdechła :( wszystko było ok do dzisiaj kiedy to jeden nie chce jeść ani pić i jest ospały. Dostają mleko "kupne" 2% i trochę marchewki i siana ale, to jak ktoryś sobie podskubie. Proszę o pomoc i co by poradzić na to dodam jeszcze że ma coś twardego z lewej strony tuż za żebrami. Proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!! wrazie czego proszę o przeniesienie do właściwego tematu bo to mój pierwszy temat.

ah te mleko krowie 2% to nie dla królików ;[ . Mleko matki królika ma około 10% tłuszczu więc róznica kolosalna, można podować mleko ale kocie dostępne w sklepach zoologicznych i trzeba jeszcze uważać żeby nie skisło bo to kolejne problemy.

Mleko krowie można podować ale trzeba uważać z tym

farmer777    11

witam mam pytanie co myślicie o klatkach z mebli ( np barek tylko dżwiczki zrobić) lub jakieś inne meble???

Wiadomość z agroFakt.pl

gwozd    101

Nie sądzisz że trochę małe? Może należałoby zerwać z tym stereotypem że rolnik nie widzi w zwierzeciu czujęcej istoty. Zresztą meble łatwo nasiąkają moczem a jak jest syf to już wiadomo...

DamianO1996    2

Możesz spróbować z grubszej płyty wiórowej, ale najlepsze są deski. A i podłoga w klatce najlepiej, gdy ma 3 cm spad do tyłu klatki. W tedy gnojowica najlepiej odpływa i podłoga tak szybko nie gnije.

farmer777    11

witam mam problem poczebuje szybko uchodować czy utuczyć króliki i nw jak to zrobić prosze o pomoc

vbox33    32

Zamknij ich w takiej powiedzmy ,,ciasnej klatce" i dawaj im granulat i ciepła wodę

vbox33    32

Moźna im dawać owies itp ale na granulacie szybciej urosną. No ciepła no wiesz chyba jaką to ciepła woda :) taka letnia... Możesz dawać siano a właściwie musisz trochę. Tylko dawaj im wodę żeby się napiły i zabieraj ja. Na fermach rosną 3 miesiące ale u ciebie pewnie trochę dłużej.

DamianO1996    2

Przy granulacie osiąga się największy przyrost masy, a z takich bardziej naturalnych pasz, by szybko utuczyć króla, to chyba są ziemniaki gotowane/odparowane z osypką jęczmienną. Tak mi bynajmniej doradził stary znajomy hodowca, bo ja nigdy nie miałem takiej sytuacji bym musiał szybko zwierze tuczyć.

gwozd    101

Napewno zróżnicowana pasza treściwa. Jeżeli chodzi o pasze z własnego gospodarstwa to trzeba dawać różne rzeczy żeby odpowiednio sie wszystko zbilansowało. Na pewno nie sam owies, czy jęczmień, ziemniaki ale wszystko. Siano jest potrzebne do prawidłowej pracy jelita ślepego.

A jak wygląda karmienie królików strączkowymi? Karmi ktoś?

Gość peres100   
Gość peres100

a jak zrobić kiszonke dla królików

normalnie jak dla każdych innych zwierzaków. a z czego ma byc ta kiszonka?

farmer777    11

np z trawy

np z trawy

a można zrobić to we wiaderku i czy kiszonke z ziemniaków moge zrobić teraz

farmer777    11

jakie króliki są najlepsze na mięso chodzi mi o rase bo mam srokacze i wjs ale to nie jest to i po ile jest kg?

rolnikursus    21

Króliki bije sie wtedy kiedy są już dojrzałe płociowo czyli u małych ras to ok 4-3miechy u średnich 5-6 a u dużych 8 i więcej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez MateuszGutowski
      siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję
    • Przez sebo1986
      Jakie znacie mity o szczurach?

Mit to, to że w ogonach szczura jest strychnina.

A np słyszałem o tym że szczur nie przegryzie worka bigbag, prawda? (nie wydaje mi sie)
    • Przez patryko2710
      Witam,
      sprzedam króliki mieszane z belgijskim cena ok. 30zł za sztukę. Województwo Wielkopolskie niedaleko Szamotuł.
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg

kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250