Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

maciek123    0

witam. mam taki problem ponieważ do mojej hodowli dostała się jakaś choroba a wygląda to tak że króle nie chcą jeść tzn. stopniowo coraz mniej tracą na wadze wkońcu są już bardzo chude aż do kości i zdychają. padły mi już 2 samice i to samo się dzieję obecnie z moim samcem. czekam na szybkie odpowiedzi bo może się da uratować samca. domyślam się że będziecie pisać o szczepieniu więc odrazu piszę że są nie szczepione. króli są rasy BOS.

Rolnik122    0

Takiej choroby to ja nieznam... Ale najlepiej udaj się z chorymi królikami do weterynarza i to jak najszybciej. Zdrowe króliki jak masz to zabierz je od tych chorych. Może weterynaż coś poradzi a jak nie no to szkoda.

Bazanto    0

Właśnie rozpoczynam hodowlę, planuje dotychczasowy kurnik przeorgazniować na króliczarnie. Ale to dopiero jak dostanę dotacje , jestem na 1378 miejscu co sprawi ze pewnie dopiero pod koniec roku podpiszę umowe. Teraz zakupiłem klatki na początek

http://www.hodowlany.pl/i1023_Klatka__MLUX_od_odchowu_lub_tuczu_krolikow__5_boksow.html

, bardzo dobrze cenowo wychodzą.

Jak wypali z dotacją to hodowle królików zamierzam zająć się na maksa.

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtal    0

koledzy nie wiecie gdzie i po ile można kupić pasze dla królików z LNB?

Marcelo1414    5

Witam. Mam pytanie jak polecacie rozwiązać pojenie królików?? Dotychczas miałem powstawiane puszki do klatek ale co chwila trzeba dolewać wody i króliki szybko ją brudzą. Co polecacie poidła butelkowe , zawieszane czy smoczkowe ??

Marcelo1414    5

No właśnie mnie już te miski denerwują . Bardziej skłaniałbym się do podłączenia pod jeden zbiornik. Czyli poidło smoczkowe takie jak to http://allegro.pl/poidlo-smoczek-pojnik-poidelka-poidla-krol-i1505465936.html mogłoby być ? I jeszcze jedno na ile królików przypada 1 takie poidło ? Chodzi mi o króliki młode w wieku 6tyg do 4 miesięcy ;)

MarcinPykuS    62

Miałem takie same. Dodatkowo kup sobie też przedłużki, są też proste:

http://allegro.pl/przedluzka-katowa-poidla-poidelko-poidlo-lubing-i1511386344.html

Dołączam zdjęcie, jak to mniej więcej u mnie wyglądało.

Co do ilości królików na jedno poidło-dokładnie nie pamiętam ile najwięcej miałem, ale coś koło 8 sztuk. Woda jest cały czas przy takim systemie, więc króliki kiedy chcą to sobie piją. Polecam zakup również karmników-żadnych problemów z wysypywaniem paszy itd.

post-2089-0-69216800-1302449750_thumb.jpg

Edytowano przez MarcinPykuS

Ja u siebie miałem te smoczki z przedłużkami co Marcin. Tylko ja robiłem otwór w 5 litrowym baniaku wkręcałem uszczelniałem i umieszczałem w klatce.

No i dużo mniej pracy to samo tyczy się karmników nie ma porównania w karmieniu w miskach czy u nas popularnych kaflach.

wrkus13    1

ja sprzedaje rocznie ponad 100sztuk.

Przy tej ilości nawet się opłaca.Niedługo będę budował następne 10 klatek.Materiał już jest;)

wrkus13    1

obecnie to mam 50pare.Kilkanaście samic kotnych.

Ja sprzedaje po 20zł młode króliki zaraz po odsadzeniu.

wrkus13    1

Zależy na jakiego klienta trafisz.Raz sprzedaż małe z dużym zyskiem a raz duże.

Dlatego ja hoduje dużo młodych ponieważ jest większy zysk według mnie, a na święta wielkanocne sprzedaje mięso.

wrkus13    1

100 sztuk minimum bo 3 samice tyle urodzą młodych wciągu roku a ja mam 10 samic

Ja z 100sztuk zarobie koło 1100zł, ponieważ u mnie pasza jest za 40zł/25kg

Edytowano przez wrkus13

wrkus13    1

No mi się opłaca najbardziej latem bo paszy tak dużo nie kupuje i trawe daje.Jakieś 300zł na miesiąc zawsze mam. Czasami nawet 400

Edytowano przez wrkus13

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez MateuszGutowski
      siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję
    • Przez sebo1986
      Jakie znacie mity o szczurach?

Mit to, to że w ogonach szczura jest strychnina.

A np słyszałem o tym że szczur nie przegryzie worka bigbag, prawda? (nie wydaje mi sie)
    • Przez patryko2710
      Witam,
      sprzedam króliki mieszane z belgijskim cena ok. 30zł za sztukę. Województwo Wielkopolskie niedaleko Szamotuł.
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg

kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250