Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Jakim cudem chorobę grzybiczą chcesz wyleczyć preparatem na pasożyty???

Czy Ty masz dziurę w uchu i jeśli np myjesz się i woda wpłynie Ci do ucha to dostaje się do jego wnętrza???

Maciek3    0

Proponuję poczytać na temat trąbki Eustachiusza np. na Wikipedii.

Mam natomiast pytanie o środek na pasożyty. Między innymi świerzb uszny. Wet zaproponował mi DLA KRÓLIKÓW Vetamectin zawierający iwermektynę, a przeznaczony dla świń, bydła i owiec. Czy ktoś to stosował u królików?

kombajn    1

Novoscabim jest środkiem przeciw świerzbowym a nie przeciw pasożytniczym, proponuje przeczytać ulotkę

Wiadomość z agroFakt.pl

zetor    3

Oczywiste że novoscabin jest na świerzb nie na pasożyty. My co jakiś czas kontroluje uszy królikom i każdy lekki przypadek świerzbu odrazu traktujemy novoscabinem ale rzadko się zdarza.

PASOŻYT TO NIE JEST NAZWA WŁASNA CHOROBY tylko jak sama nazwa wskazuje jakiś organizm który żeruje na żywicielu nic w zamian nie oddając (jak by były korzyści po obu stronach to by była symbioza)

A choroba o nazwie świerzb jest wywołana przez takie właśnie pasożyty co się nazywają świerzbowce

np: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awierzbowiec_ludzki

PS: dawno miałem biologie, ale coś tam jeszcze pamiętam, no ale mogę się mylić

Maciek3    0

Zgoda 100%

Jak pisze kazior5 endopasożyty bytują w króliku, a ektopasożyty "łażą po nim". Ivermectyna ma "załatwić" jedne i drugie. Problem tylko w proporcji do wagi ciała. Oby się nie okazało, że operacja się udała, tylko pacjent nie wytrzymał.

Pozdrawiam

turtojs    43

Co robicie jak króliki obgryzają wam klatki ? Jak sobie z tym radzicie bo ja już próbowałem starym olejem smarować i nic nie dało potem się wkurzyłem i posmarowałem tam gdzie gryzły świńskim gównem i tez nic nie dało ;) próbowałem dalej i posmarowałem kurzym to teraz nie gryza ale przecież nie będę klatek gównami smarował ;)

Możesz dawać im wierzbowe gałązki wolą je niż deski.

Edit:

Widzę że koledzy się zgadzają w tym samym czasie4 pisaliśmy.

Wacek21    35

U nas to gałązki dębowe tez gryzły króliki u nas taka plastikowa siatkę kiedyś obrały ale nic im po tym nie było ;)

kon23    0

Samica mi nie chce jeśc poradźcie coś bo ma 11 młodych. Nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło ma przez cały czas dostęp do wody .

kombajn    1

Spróbuj podać jej bazylie lub rozmaryn albo bylice te rośliny działają pobudzająco na apetyt możesz spróbować dać jej kilka listków mięty, powinno pomóc o ile nie jest to jakaś choroba...

kon23    0

Już wraca do formy na rano zaczęła pobierać normalnie pasze, nie wiem co jej było leżała wczoraj w kącie tak jak by się chciała wykręcić ale już jest dobrze ;)

pynczor    2

Ja mam takie pytanie bo dzisiaj karmiłem króliki i u jednej samicy zauważyłem czerwone oko i zdrapana skórę przy oku trochę mnie to nie zaniepokoiło ale nie wiem czy ona sama sobie przypadkowo zrobiła czy to jest czegoś oznaka proszę o rade ;)

zetor    3

Czy zdarza wam się że samica robi kilka gniazd z młodymi? Co robicie w takiej sytuacji? U mnie właśnie tak jest, jedna ma nawet w trzech miejscach. Wyciągliśmy samice na moment i zepchliśmy je do jednego gniazda.

pynczor    2

A ona się nie połapie po zapachu ? Czy to za wcześnie

U mnie samica ma obrzydliwe oko pisałem o tym powyżej teraz jej się pogorszyło nic na to oko nie widzi wygląda jakby gniło nie wiem co robić pytałem sąsiada co ma ok 50 sztuk królików ale pierwszy raz się z tym spotkał szkoda samicy bo już zakocona może jakoś przeżyje jakieś bakterie czy co ?:D

zetor    3

Nie, nie skapnie się bo jest wyciągana i nie dotykamy ich ręką tylko płaskim patyczkiem. Sprawdzone 100% skuteczności jeśli wywali jakiegoś z gniazda. A co do oka to zapytaj weterynarza szybko, on powinien wiedzieć może jeszcze coś z niej będzie

pynczor    2

Siemka ostatnio króliki przegryzły mi poidło no to zrobiłem drugie i znowu przegryzły i następne no i doradzono mi żeby im gałązki dać no i tu mam pytanie czy to obojętne jakie gałązki bo króliki sa podatne na choroby i nie chciał bym ich pozabijać ... proszę o rade

Najlepiej wierzbowe. A co do poidła to kup smoczek za ok 3-4 zł i wkręć do jakiegoś pojemnika tylko jak to plastik to twardy u mnie nie przegryzały tego.

pynczor    2

No dobra a z tym smoczkiem to nie bardzo bo one staja na dwóch łapach i gryzą gdzie słabszy plastik .... narazie muszą bez poidła wytrzymać ale jutro nazrywam gałązek dzięki :rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marju12
      witam panowie ostatnio jeden gosc co ma ubojnie krolikow zaproponowal mi ze skupi odemnie po 9 zl za wage zywa krolika i zebym rozkrecal hodowle jak to u was wyglada ?
    • Przez MateuszGutowski
      siemka mam bardzo pilny problem dałem samice do zakocenia do samca i po 3 dniach przyjechałem ją zabrać a ona nie może ustać na tylnie nogi potrzebuję pilnej pomocy bo szkoda mi bo jest to nowozeland biały o wadze 5kg z rodowodami po pięknych rodzicach.z góry dziękuję
    • Przez sebo1986
      Jakie znacie mity o szczurach?

Mit to, to że w ogonach szczura jest strychnina.

A np słyszałem o tym że szczur nie przegryzie worka bigbag, prawda? (nie wydaje mi sie)
    • Przez patryko2710
      Witam,
      sprzedam króliki mieszane z belgijskim cena ok. 30zł za sztukę. Województwo Wielkopolskie niedaleko Szamotuł.
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg

kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250