Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojciechu    0

kolego wrkus13 jak możesz to wstw kilka fotek z twojej hodowli do galerii, chciałbym pooglądać.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Może wstawię niedługo. Zrobię zdjęcia jak będą młode bo narazie mam tylko dużych królików zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Witam obecnie mam 25 młodych + 4 samice kotne + 1 samiec. Ja sprzedaje jak złapią po 3 kg czyli w wieku 3,5 - 4 miesiące. Sprzedaje po 10zł/kg żywiec i 15 zł/kg mięso (tu mam pytanie czy ceny są nie za duże).

 

@wrkus13 Jakie masz rasy królików ? z rodowodami ? jak masz rozwiązany zbyt po ludziach czy masz kontrakt z ubojnią ?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Witam:)Ja sprzedaje miesięczne króliki odrazu po odsadzeniu koledze po 20zł/szt on potem je sobie sprzedaje za większą cenę:)

Rodowodów nie posiadam bo nie należę do związku żadnego. Ale mam rodowody do każdego królika zrobione sam.Pisze tam ile waży królik w danym wieku itp.Posiadam jeszcze taki segregator w którym są ważne informacje o królikach:choroby, wymiary klatek jakie powinny być, rasy królików żywienie i dużo innych ważnych informacji.A w drugim segregatorze mam podsumowania mojej hodowli czyli o zarobionych pieniądzach, wydatki, ilość królików pod koniec miesiąca,ilość urodzonych królików w miesiącu. Jak macie jakieś pytania to piszcie na gg 32320425 Albo na tel 514563202(orange)na gg często jestem więc możecie pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Yhh to zbyt masz elegancko zrobiony ;) Ja daje zawsze ogłoszenie do Anonse ale muszą mieć przynajmniej 3 kg bo mniejszych nie chcą brać :huh:


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

kolego wrkus13 wstaw zdjęcia chociaż klatek, nie muszą być króliki,

 

Marcelo1414 myślę, że ceny po których sprzedajesz króliki zależą od Ciebie i od kupujących. jeśli ludzie kupują po takich cenach to znaczy, że im to pasuje i nie ma potrzeby obniżać.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Macie zdjęcia w załączniku:)

@wojciechu jak chcesz zobaczyć więcej zdjęć to napisz na gg to ci wyśle pare zdjęć

post-33102-0-39569900-1303329836_thumb.jpg

post-33102-0-01511900-1303329853_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Wszystko co zielone;P

No zboża ,zielonki, owoce,ziemniaki ogólnie wszystko z ogródka i można kupić pasze ale nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

No napewno rosną lepiej miałem zrobiony taki test że miałem 3króliki z jednego miotu i przez tydzień jednemu dawałem pasze tucz,jednemu pół na pół pasza ze zbożem a ostatniemu zboże.No o pół kilo było chyba różnicy ale nie pamiętam dokładnie już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

a czy opłaca się w ogóle trzymać na początek 3 samice srokaczy i 1 samca srokacza. A i ile macie tak małych z jednego miotu. I jakie są ceny teraz na skupach w mazowieckim najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Kolega @ilnicki96 ma zwykłe samice żadne nie rasowe. Kolego @pawiu16 nie opłaca się sprzedawać do skupu bo jak oni pewnie płacą 5zł/kg. No to pomyśl przez miesiąc ci królik nie urośnie kilogram.A za 5zł nie wyżywisz królika miesiąc więc nie opłaca się sprzedawać do skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

ale zabite czy żywiec bo mam 16 lat i jakoś mi się nie za bardzo uśmiecha bić królików. A chcę zacząć hodować żebym miał na benzynę do skutera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

no to wtedy ci jakiś grosz wpadnie.Ja osobiście tak robię i sprzedaje młode miesięczne za 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

jaka pasze dajecie swoim królikom i jaki naklad macie roczny i zysk i czy szczepice króliki i jaki koszt szczepionki i na ile sztuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Ja kiedyś miałem kupione szczepionki za 1,5zł/szt. ale stwierdziłem że się nie opłaca.Pasze stosuje nutereny i provimi. Co do paszy to niewiem ile idzie kg rocznie.Ja sypie królikom tak żeby zawsze miały co jeść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj