Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maciek123    0

witam. mam taki problem ponieważ do mojej hodowli dostała się jakaś choroba a wygląda to tak że króle nie chcą jeść tzn. stopniowo coraz mniej tracą na wadze wkońcu są już bardzo chude aż do kości i zdychają. padły mi już 2 samice i to samo się dzieję obecnie z moim samcem. czekam na szybkie odpowiedzi bo może się da uratować samca. domyślam się że będziecie pisać o szczepieniu więc odrazu piszę że są nie szczepione. króli są rasy BOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik122    0

Takiej choroby to ja nieznam... Ale najlepiej udaj się z chorymi królikami do weterynarza i to jak najszybciej. Zdrowe króliki jak masz to zabierz je od tych chorych. Może weterynaż coś poradzi a jak nie no to szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazanto    0

Właśnie rozpoczynam hodowlę, planuje dotychczasowy kurnik przeorgazniować na króliczarnie. Ale to dopiero jak dostanę dotacje , jestem na 1378 miejscu co sprawi ze pewnie dopiero pod koniec roku podpiszę umowe. Teraz zakupiłem klatki na początek

http://www.hodowlany.pl/i1023_Klatka__MLUX_od_odchowu_lub_tuczu_krolikow__5_boksow.html

, bardzo dobrze cenowo wychodzą.

Jak wypali z dotacją to hodowle królików zamierzam zająć się na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

koledzy nie wiecie gdzie i po ile można kupić pasze dla królików z LNB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Witam. Mam pytanie jak polecacie rozwiązać pojenie królików?? Dotychczas miałem powstawiane puszki do klatek ale co chwila trzeba dolewać wody i króliki szybko ją brudzą. Co polecacie poidła butelkowe , zawieszane czy smoczkowe ??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No właśnie mnie już te miski denerwują . Bardziej skłaniałbym się do podłączenia pod jeden zbiornik. Czyli poidło smoczkowe takie jak to http://allegro.pl/poidlo-smoczek-pojnik-poidelka-poidla-krol-i1505465936.html mogłoby być ? I jeszcze jedno na ile królików przypada 1 takie poidło ? Chodzi mi o króliki młode w wieku 6tyg do 4 miesięcy ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Miałem takie same. Dodatkowo kup sobie też przedłużki, są też proste:

 

http://allegro.pl/przedluzka-katowa-poidla-poidelko-poidlo-lubing-i1511386344.html

 

Dołączam zdjęcie, jak to mniej więcej u mnie wyglądało.

 

Co do ilości królików na jedno poidło-dokładnie nie pamiętam ile najwięcej miałem, ale coś koło 8 sztuk. Woda jest cały czas przy takim systemie, więc króliki kiedy chcą to sobie piją. Polecam zakup również karmników-żadnych problemów z wysypywaniem paszy itd.

post-2089-0-69216800-1302449750_thumb.jpg

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem te smoczki z przedłużkami co Marcin. Tylko ja robiłem otwór w 5 litrowym baniaku wkręcałem uszczelniałem i umieszczałem w klatce.

No i dużo mniej pracy to samo tyczy się karmników nie ma porównania w karmieniu w miskach czy u nas popularnych kaflach.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

ja sprzedaje rocznie ponad 100sztuk.

Przy tej ilości nawet się opłaca.Niedługo będę budował następne 10 klatek.Materiał już jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

obecnie to mam 50pare.Kilkanaście samic kotnych.

Ja sprzedaje po 20zł młode króliki zaraz po odsadzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

Zależy na jakiego klienta trafisz.Raz sprzedaż małe z dużym zyskiem a raz duże.

Dlatego ja hoduje dużo młodych ponieważ jest większy zysk według mnie, a na święta wielkanocne sprzedaje mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

100 sztuk minimum bo 3 samice tyle urodzą młodych wciągu roku a ja mam 10 samic

Ja z 100sztuk zarobie koło 1100zł, ponieważ u mnie pasza jest za 40zł/25kg

Edytowano przez wrkus13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrkus13    18

No mi się opłaca najbardziej latem bo paszy tak dużo nie kupuje i trawe daje.Jakieś 300zł na miesiąc zawsze mam. Czasami nawet 400

Edytowano przez wrkus13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj