Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
weterynarz    0

Jeśli zadbasz o odpowiednie warunki to rozród jest całkiem dobry.

Sądzę że szczepienia na pomór i myxomatoze powinno im spokojnie wystarczyć - no ew. jeszcze dla ambitnych można by je było zaszczepić na katar - lecz nie wiem jak teraz jest z dostępnością szczepionki. Poza tym katar można leczyć antybiotykami.

 

Miałem kiedyś kaliforniaki i nowozelandy białe.

kaliforniak to niby mały królik ale ma dużą wydajność poubojową, zaś nowozelad dobrze mi się rozmnażał. Co do castorexów to chyba jest rasa typowo futerkowa????????? więc jak będziesz chciał od nich jeszcze uzyskać skóry wysokiej jakości to warunki będą musiały mieć lepsze i paszę też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

W Królik nie był szczepiony a klatka stoi na dworze i mają do niej dostęp wszelakie owady. I tu moje pytanie. Czym mam ją zaszczepić żeby mi nie zdechła bo szkoda by było??

Moje klatki też stoją na dworze ale raz na miesiąc króliki dostają jednodniową eksmisję i pryska całe klatki Ascypem. Na drzwiczkach mam drobną siatkę i jest OK tylko wieczorne karmienie robię trochę wcześniej żeby komary przez drzwi nie wlatywały, króliki są nie szczepione na razie :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel675    0

Witam

Mam 2 samice. Pożyczyłem od kolegi samca starałem się zrobić wszystko książkowa. Samiec przebywał tydzień w klatce a potem miał wizyty samic (każda po 3 dni). Gdy samice przebywały u samca po klatce owruwała sierść. Teraz samice są w swoich klatkach i u jednej w ściółce jest sierść. Nie wiem czy to dobrze czy nie ? Mama twierdzi że się leni. Proszę o pomoc czy ta sieć to dobry czy zły znak???

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam. Oj nie zrobiłeś wszystkiego książkowo. "Wizyta" samicy u samca czyli krycie ma przebiegać pod ścisłą kontrolą hodowcy. Samicę się wkłada do klatki samca na 5 do 10 minut. Trzeba wtedy obserwować czy samiec spadnie i zamruczy. Wtedy skok jest udany i można zapisać datę w kalendarzu, za 31 dni wykot. Jeżeli do krycia nie dojdzie, samicę trzeba z klatki samca usunąć. Nie wolno jej zostawiać. Na drugi dzień powtórzyć wizytę. A jak nie pokryje to na trzeci, czwarty itd. do skutku. Zostawianie bez kontroli powoduje niewiedzę czy zakocona czy nie. Około 16 dnia samica może wyrywać sierść i ścielić gniazdo, jest to ciąża urojona. Dla hodowcy sygnał - do samca. Pokryje, to potwierdzi, że to była ciąża urojona. Gdy samica ucieka tzn. kotna i czekać do około 31 dnia na wykot. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weterynarz    0

Racja - zawsze do klatki samca samice należy wsadzić.

 

Bardzo ważny jest tzw. odruch tolerancji - samica dopuszcza samca i nie ucieka.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest moment ejakulacji (wytrysku) u samca. Widać go właśnie po tym, że samiec spada z samicy, czasem nawet trochę jakby próbował się zwinąć w kłębek i na pewno mruczy.

 

Po takich faktach samica na 99,9% zajdzie w ciąże.

 

Nie zawsze po tych 16 dniach jest konieczność wsadzania do samca samicy aby stwierdzić czy samica jest kotna. Czasem w 7-8 dniu ciąży można dość łatwo stwierdzić przez omacywanie czy samica jest w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam. Badanie kotności metodą palpacyjną, czyli przez obmacywanie najlepiej wykonywać w 14 dniu po pokryciu. Później płody robią się miękkie i łatwo je uszkodzić. Wcześniej są małe i można je pomylić z zawartością jelita. Ogólnie - ktoś musi tego nauczyć. Doświadczony hodowca z okolicy lub dr Leszek Gacek, który na fermie w Chorzelowie prowadzi szkolenia. http://www.sima.of.pl/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

Witam. Mój brat ma 9 królików o wadze około 3 kg, i jedną matkę i tu jest sęk. Czym karmić króliki zimą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

Można karmić zbożem-jęczmień owies, sianem, marchew, buraki pastewne, kapusta, suchy chleb.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopotny    0

Witam, posiadam 10h ziemi ornej wraz z chlewem, 8h mam oddane w dzierżawie ale na drugi rok kończy się i zabieram ziemie spowrotem. Moje pytanie brzmi czy opłaca się hodować króliki na własnym gospodarstwie tz. bez dużych ilości pasz kupnych a na zielonym i zbożu zebranym z pola plus dokupywanie jakiegoś koncentratu i mieszanie ze zbożem. Na początku chciałbym zacząć z około 50 samicami, hodowałem już kiedyś je ale miałem tylko 4 samice i sprzedawałem je do skupu który sam przyjeżdżał za 5-6 zl za kg ale to było bardzo dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jak masz 50 samic trzymać to lepiej ciele kup. Zysk większy i pewniejszy. Na króliku są grosze a nie zyski i roboty kupa. Dopuszczanie, kocenie, odsadzanie, szczepienie, a bywa tak że szczepionki nic nie dają i pada całe stado. Teraz nie wiem czy ktoś 5 zł za kg zapłaci... Na 18 hektarach można zaszaleć. Jak ziemia 3-5 klasa to rzepak i pszenicę można siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam. Szukam kogoś kto potrafi zbilansować dawkę pokarmową pod względem energii, sm. i białka. Mam normy i arkusz kalkulacyjny. Potrzebny mi sposób postępowania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1982    0

Maciek4-a co cie dokładnie interesuje? Bo mogę ci napisać przykłady dawek pokarmowych dla królików i wartość pokarmową tych dawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam. Przykładów mam aż za dużo np. Kostro i Gliński - Choroby królików, Roman Kopański - Racjonalny chów królików, www.sima.of.pl. Sposób postępowania w przypadku żywienia przeżuwaczy znalazłem tu: http://www.djg.pl/cdata/File/opisy/INRAtion_2.63.pdf

Interesuje mnie bilansowanie dla królików. Nie gotowe dawki, tylko bilansowanie takich pasz jakie ja akurat mam w gospodarstwie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A co taki zniecierpliwiony? Weź na wstrzymanie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielosz    0

to sie k**wa mać wreszcie dowiem jaka rasa najszybciej rośnie czy nie wy obiboki pier**lone

 

 

+10%

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek4    2

Witam hodowców królików. Przyszła zima i podrożały pasze. Kupuję teraz granulat po 37 zł za worek 25 kilogramowy. Jak to jest u Was? Jakie macie ceny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bazalt    0

Witam, jako że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich powitać :huh:

Nie chce zakładać zbędnego tematu więc napisze tutaj, czy wie ktoś gdzie znajduje się skup królików w woj. Dolnośląskim i ceny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj