Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kon23    0

Zdychają mi króliki są wzdęte i posrane poradźcie mi coś bo nie wiem od czego to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ClaasEuropa    40

nie wiem czy to może być przyczyną ale może dałeś im trawy mokrej po deszczu albo najadły sie czegoś starego albo zepsutego ale wydaje mi sie że raczej to pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Kokcydioza :/ gon do weta po Sulfatyf albo Baycox (dosc drogi). Nie dawaj im nic do jedzenia poza sianem i woda przez najblizsze kilka dni.

RAdy na przyszlosc: sprzataj czesciej w klatkach, uzywaj drabinek (pasnikow) do siana i zielonki (chodzi o to zeby jedzenie nie mialo kontaktu z bobkami), uzywaj poidelek (nie sa drogie - max 10 zl), mozesz tez podawac zapobiegawczo kokcydiostatyk.

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Klatki sprzątane co tydzień poidełka mam już 3 lata, a drabinki od kiedy są to już nie pamiętam od soboty są na diecie na wodzie i sianie wczoraj byłem u weta i mówi że on nie wie co im jest, ale kazał kupić w aptece lakcid czy jakoś tak do ludzi i im to dałem i niby jest lepiej zobaczymy co będzie dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikowa    0

Witam. Kupiłam króliki. Jutro prawdopodobnie będą już u mnie. Możecie doradzić czym je karmić ? Wystarczy je karmić raz dziennie wieczorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Karmie dwa razy dziennie teraz najlepiej trawa zboże które możesz pomieszać z pasza no i przede wszystkim codziennie świeża woda ale to wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

Hej krolikowa.

 

Moja rada - zacznij od pasz suchych (siano, zboże) i oczywiście stały dostęp do czystej wody. Stopniowo zacznij podawać zielonkę bo nie wiadomo co króliki jadły u poprzedniego właściciela i jak zareagują na zmianę pożywienia.

Co do częstotliwości karmienia.. możesz karmić je raz dziennie ale rób to tak aby miały cały czas dostęp do jedzenia. Układ pokarmowy królika jest tak skonstruowany, ze pokarm w nim jest przstowany przez kolejne porcje które królik zjada. Jeśli nie będą miały dostępu do pokarmu to to co znajduje się w żołądku może zacząć fermentować (gnić, psuć się nie wiem jak poprawnie nazwać ten proces) i może wywalać różne dziwne choroby (zatrucia, biegunki, wzdęcia) a ze królik to delikatne stworzonko to efekty mogą być bardzo przykre. Bardzo przydatna może być drabinka na siano i zielonkę - wystarczy naładować rano i maja przez cały dzień.

Jeśli masz jakieś pytania to chętnych do pomocy jest tutaj wielu :(

Powodzenia w hodowli!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliczek    0

Witam. Radził bym dawać 2 razy na dzień zależy też jakie masz króliki ja mam zwykłem ale mam kupić rasowe belgijskie BOS a i nie wiem czy tym królikom się daję to samo do jedzenia co zwykłym. A zwykłym daję: siano, mleczem, trawę, zboże i oczywiście wodę... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Lepiej dawaj królikom częściej i po mniej niż mało a dużo ponieważ dużo będą wdeptywać a nawet jak w drabinkach będzie to będzie nie świeże. :( A i takie pytanko; Mam 14 królików na sprzedaż może ktoś jest chętny??? :)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikowa    0

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

Na razie nie dam rady karmić ich więcej jak raz dziennie, ale mają cały czas dostęp do jedzenia, wody, siano. Mam nadzieje, że wszystko będzie o.k

Mają 3-4 miesiące, nowozelandzki czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliczek    0

Spokojnie jak dasz raz na dzień to starczy tylko musisz więcej dać a tak to będzie dobrze :)

 

Lepiej dawaj królikom częściej i po mniej niż mało a dużo ponieważ dużo będą wdeptywać a nawet jak w drabinkach będzie to będzie nie świeże. :) A i takie pytanko; Mam 14 królików na sprzedaż może ktoś jest chętny??? :)

 

 

A może ja bym kupił tylko mi powiedz w jakim woj. mieszkasz i jakie to są króliki ja jestem zainteresowany belgijskimi olbrzymami BOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przecież te województwa sąsiadują ze sobą a wy bardzo dokładnie podaliście lokalizacje.....

 

Ja jade jurto do Kujawsko Pomorskiego prasować słomę. (Jestem z Mazowieckiego)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikowa    0

Wiem, że nie na temat, ale .. potrzebuje dość pilnie kupić ziemie rolną z możliwością budowy/przekształcenia lub budowlaną małą działkę jak najbliżej Warszawy. Oczywiście jak najtaniej. Nie słyszeliście nic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam ostatnio zaczęły i zdychać króliki :) W zeszłym tygodniu samica a w tym jej mały potomek zdychają nagle nie widać ze coś się im dzieje.

 

 

Proszę o pomoc :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliczek    0

Chcę się dowiedzieć czym się rozróżnia królika zwykłego od królika BOS belgijskiego olbrzyma proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroliczek    0

Już wiem nie trzeba kupiłem króliki BOS a miałem królika zwykłego dopuściłem zrzucił sierści i się nie okocił dopuściłem znowu zrzuciła sierści minęły 5 dni i nic nie ma co zrobić proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co prawda nie znam się na królikach ale czy ten królik jest zdrowy??

 

PS: Posty uznaje jako odświeżenie tematu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wykluczasz możliwości pozżerania przez samice?? Bo u mnie takie przypadki mialy miejsce tzn olbrzymy generalnie rodzą się bardzo duże i np u mnie samice zwykle po pokryciu samcem belga nie mogły się wykocić a króliki rodziły się martwe i królica od razu je zjadała... miałem takich kilka przypadków generalnie nie polecam mieszania królików rożnej wielkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

Ja mam obecnie 10sztuk tych zwierząt, w ubiegłym roku miałem 20. Niestety ciężko mi jest wychodować większą ilość królików ponieważ mam problem ze sprzedażna, w moim województwie nie mam zadnego skupu wiec sprzedaje po ludziach ale to się zbyt nie opłaca. Zazwyczaj tylko młode się srzedają i to w cenie od 5 do 15 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Chłopaki co mam zrobić gdy panuje kanibalizm wśród królików....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Łączone a występuję to prawie w każdej klatce ...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj