Polecane posty

Jakim cudem chorobę grzybiczą chcesz wyleczyć preparatem na pasożyty???

Czy Ty masz dziurę w uchu i jeśli np myjesz się i woda wpłynie Ci do ucha to dostaje się do jego wnętrza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek3    0

Proponuję poczytać na temat trąbki Eustachiusza np. na Wikipedii.

 

Mam natomiast pytanie o środek na pasożyty. Między innymi świerzb uszny. Wet zaproponował mi DLA KRÓLIKÓW Vetamectin zawierający iwermektynę, a przeznaczony dla świń, bydła i owiec. Czy ktoś to stosował u królików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Novoscabim jest środkiem przeciw świerzbowym a nie przeciw pasożytniczym, proponuje przeczytać ulotkę


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Oczywiste że novoscabin jest na świerzb nie na pasożyty. My co jakiś czas kontroluje uszy królikom i każdy lekki przypadek świerzbu odrazu traktujemy novoscabinem ale rzadko się zdarza.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PASOŻYT TO NIE JEST NAZWA WŁASNA CHOROBY tylko jak sama nazwa wskazuje jakiś organizm który żeruje na żywicielu nic w zamian nie oddając (jak by były korzyści po obu stronach to by była symbioza)

 

A choroba o nazwie świerzb jest wywołana przez takie właśnie pasożyty co się nazywają świerzbowce

np: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awierzbowiec_ludzki

 

PS: dawno miałem biologie, ale coś tam jeszcze pamiętam, no ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek3    0

Zgoda 100%

 

Jak pisze kazior5 endopasożyty bytują w króliku, a ektopasożyty "łażą po nim". Ivermectyna ma "załatwić" jedne i drugie. Problem tylko w proporcji do wagi ciała. Oby się nie okazało, że operacja się udała, tylko pacjent nie wytrzymał.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Co robicie jak króliki obgryzają wam klatki ? Jak sobie z tym radzicie bo ja już próbowałem starym olejem smarować i nic nie dało potem się wkurzyłem i posmarowałem tam gdzie gryzły świńskim gównem i tez nic nie dało ;) próbowałem dalej i posmarowałem kurzym to teraz nie gryza ale przecież nie będę klatek gównami smarował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dawać im wierzbowe gałązki wolą je niż deski.

 

Edit:

Widzę że koledzy się zgadzają w tym samym czasie4 pisaliśmy.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Na to nic nie poradzisz to jest naturalne ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas to gałązki dębowe tez gryzły króliki u nas taka plastikowa siatkę kiedyś obrały ale nic im po tym nie było ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Samica mi nie chce jeśc poradźcie coś bo ma 11 młodych. Nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło ma przez cały czas dostęp do wody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Spróbuj podać jej bazylie lub rozmaryn albo bylice te rośliny działają pobudzająco na apetyt możesz spróbować dać jej kilka listków mięty, powinno pomóc o ile nie jest to jakaś choroba...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Już wraca do formy na rano zaczęła pobierać normalnie pasze, nie wiem co jej było leżała wczoraj w kącie tak jak by się chciała wykręcić ale już jest dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Ja mam takie pytanie bo dzisiaj karmiłem króliki i u jednej samicy zauważyłem czerwone oko i zdrapana skórę przy oku trochę mnie to nie zaniepokoiło ale nie wiem czy ona sama sobie przypadkowo zrobiła czy to jest czegoś oznaka proszę o rade ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Czy zdarza wam się że samica robi kilka gniazd z młodymi? Co robicie w takiej sytuacji? U mnie właśnie tak jest, jedna ma nawet w trzech miejscach. Wyciągliśmy samice na moment i zepchliśmy je do jednego gniazda.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

A ona się nie połapie po zapachu ? Czy to za wcześnie

 

U mnie samica ma obrzydliwe oko pisałem o tym powyżej teraz jej się pogorszyło nic na to oko nie widzi wygląda jakby gniło nie wiem co robić pytałem sąsiada co ma ok 50 sztuk królików ale pierwszy raz się z tym spotkał szkoda samicy bo już zakocona może jakoś przeżyje jakieś bakterie czy co ?:D


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

Nie, nie skapnie się bo jest wyciągana i nie dotykamy ich ręką tylko płaskim patyczkiem. Sprawdzone 100% skuteczności jeśli wywali jakiegoś z gniazda. A co do oka to zapytaj weterynarza szybko, on powinien wiedzieć może jeszcze coś z niej będzie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

Siemka ostatnio króliki przegryzły mi poidło no to zrobiłem drugie i znowu przegryzły i następne no i doradzono mi żeby im gałązki dać no i tu mam pytanie czy to obojętne jakie gałązki bo króliki sa podatne na choroby i nie chciał bym ich pozabijać ... proszę o rade


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wierzbowe. A co do poidła to kup smoczek za ok 3-4 zł i wkręć do jakiegoś pojemnika tylko jak to plastik to twardy u mnie nie przegryzały tego.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

No dobra a z tym smoczkiem to nie bardzo bo one staja na dwóch łapach i gryzą gdzie słabszy plastik .... narazie muszą bez poidła wytrzymać ale jutro nazrywam gałązek dzięki :rolleyes:


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj