Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mesi    20

Witam. Mam pytanie czy można trzymać samice królików w kojcach zbiorowych np 3-5 samic w jednym dużym kojcu ??

Były by one wykorzystywane rozrodczo. Bardzo zależy mi na odpowiedzi ;) Pozdrawiam.

ja miałem razem i było dobrze , ale mogą też się ganiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

>>> nowaczek96

 

Możesz je trzymać razem , ale na 2 tygodnie, przed spodziewanym wykotem lub wcześniej należy je porozdzielać do osobnych klatek czy kojców .

U mnie zimą siedzą po dwie samice w klatce , królicom jest cieplej , mogą się do siebie przytulić :) , a mnie wygodniej w obsłudze

( ścielenie , pojenie , karmienie ) znacznie mniejsze jest tez zużycie słomy i siana , bo o połowę mniej zadepczą.

Aaa .. i co ważne, jeśli łączysz ze sobą dorosłe samice to przesiedlaj je jednocześnie do obcej dla nich klatki / kojca , na nieznane im nowe terytorium : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wazna uwaga musisz je obserwowac uwaznie jesli wykazuja agresje to rozdziel je szybko zeby ci sie nie pozagryzaly lub nie poronily. A przy rozdzielaniu walczacych krolikow warto miec rekawice juz sie o tym niejednokrotnie przekonalem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKo78    0

Jeśli samice dorastały od małego razem to później mogą być razem w kojcu podcas rozmnażia. Ważne aby miały porobione budki w których będą prowadzć wykoty. Często bywa tak ze dwie samice wykocą się w jednej klatce. Jeśli będą się kocćw jednym terminie to nic się nie dzieje (budują wszystkie jednocześnie gniada). Jeśli będą odstępy dwóch tygodni t kolejna samica bedzie rozwalać gniazda gdzie już są małe, często wyrzucjąć tamte króliki.

 

Najlepiej samice trzymać osbno, a podrostki po odsadzeniu i rozdzieleniu według płci dawać do boksów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stock12    0

Mam zamiar zacząć hodować króliki na początek myśle 5-10sztuk :) Może gdzieś tutaj wśród tych prawie 80 stron jest odpowiedź na moje pytanie ale nie zbyt mi się chce szperać :)

Mianowicie mam pytanie :)

Ile Potrzeba siana na te max.15 królików :D

Mam możliwość karmienia ich : sianem,kukurydzą,burakami,marchwią tylko zbytnio nie wiem w jakich ilościach :P

Jeśli ktoś mniej więcej się orientuje proszę o odpowiedz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKo78    0

W klatkach zrób paśniki i siano będą same pobierały. Dawanie bezpośrednio do klatki jest nie opłacalne , gdyż marnują siano.

Buraki są dobre w zimie gdy są mrozy i wody nie można podawać. Burak dostacza wode, witamin brak. marchewka jest dobra, ale bez przesady.

Na wiosne trzeba ich przyzwyczaić do trawy. Nie daje się od razu dużych dawek, bo zduje ich. Kukurydza dobra w kolbach,bo same sobie gryzą.

Warto mięć korytka na mieszankę zbórz. (same będą wiedzieć ile potrzebują).

Małe rasy szybciej dojrzewają , duże wolniej. Duże potrzebują paszy bardziej treściwej, więc będziesz potrzebował dodawać granulat.

Do 3 miesiąca życia mogą wystopić problemy z żałodkiem, (jelita się zatykają i dochodzi do wzdęcia) trzeba obserwować.

Po odsadzeniu małych od matki po 10 dniach warto zaszczepić.

Warto podać też bajkoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Dzwoniłem do nich to powiedział ze ta dziedzina jest już definitywnie zamknięta. A mnie interesuje jak oni pobierają nasienie itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korea146    2

Ja dla hobby trzymam 3 byki. Taki chów mi się bardziej opłaca, za 1.5 roku jak je sprzedam będzie sporo kaski tongue.gif

Przez półtoraj roku mój ojciec teraz trzymając króle zgarnia 4-6 tysi ;P nie wysilając sie i ludzie po nie przyjeżdżają po 300 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Po ile kasujecie z półtusze i ile za żywą wagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

zastosuj dietę >>> siano i woda

Może to tylko wzdęcie , ale może to być objaw kokcydiozy , zespołu jelitowego itp wtedy trzeba je leczyć. Wyczyść dokładnie klatki , pościel tak żeby nie miały kontaktu z własnymi odchodami .

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

Czy miał ktoś taki przypadek że w wieku ok. 3 miesięcy padło prawie całe stado przez wzdęte brzuchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

Czy miał ktoś taki przypadek że w wieku ok. 3 miesięcy padło prawie całe stado przez wzdęte brzuchy ?

 

a jadły może mokrą trawę koniczynę ? zwykle to się tak dzieje gdy po gwałtownym przejściu z jedzenia zimowego damy nagle dużo trawy a szczególnie koniczyny i to w dodatku mokrej a nie daj bóg mają jeszcze dostęp do wody to już katastrofa . nie za uwarzyłeś ze srały na rzadko leżały skulone ?? a duże stado padło ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

Nie całe stado tylko tryska się okociła miała 6 królików i w wieku 3 miesięcy zaczęły padać jeden po drugim aż padły wszystkie (6). Domyślam się dlaczego mogły tak padać otóż miałem je na dworze w klatce blisko obornika po prostu dostały wzdęte brzuchy. Były karmione owsem sianem i woda do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Kto jest w Mazowieckim związku hodowców królików i drobnego inwentarza ? mógłby mi ktoś napisać na priv co trzeba żeby się zapisać? czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Stosuje może ktoś granulat dla samic karmiących z ferm paszu jeśli tak to proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Witam, panowie kiedy można odsadzić krolaki? mam królice którą ma się kocic 16 maja a chciał bym koniecznie wsadzić ja do klatki w której jest królica z krolakami 4 tyg. Co Wy na to żeby przełożyć krolaki z królicą do innej klatki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Możesz przesadzić je razem z samicą , ja też tak robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jo swoje odsadzam w wadze miniumum 0,6 kg(jeśli widać że już nie piją mleka i same pobierają pasze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jak chcesz odsadzić razem z samicą to możesz ,w każdej chwili ale , jak same najlepiej żeby , miały minimum 5 tygodni a najlepiej ok 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Ja odsadzam po dwóch miesiącach, bo wtedy jest pewność, ze już raczej mleka nie piją i same jedzą.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj