Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przybywa hodowców królików

galeria
Króliki
simsones    106

ja siałem w tamtym roku koniczynę też króliki lubią jeść , a w tym roku spróbuję kawałek lucerny zasiać jak będzie ładna pogoda i :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

simsones zasialem dopiero w sierpniu i niewiem dla ilu starczy :) ale bylo tylko tyle mieisca teraz będe jeszcze siał trawe a ty masz dużo krolików ?

 

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

aktualnie mam 3 samice

jedna ma 5

druga ma 8

a trzecia zapomniala sie okocic

ale hodowla bedzie sie powiekszac tak do ok 30 ja mam je na wlasne mieso czasem komus sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Nie zawsze wiadomo co wyjdzie, może ojciec lub matka tej samicy byał ciemna nie wiadomo co może wyjść tak samo u ludzi, matka biała i ojciec biał a tu dziecko czarne co to znaczy? :D haha że zdradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie samiec jest czarno-biały a samica szara a młode dwa białe jeden czarny jeden czarno-biały a drugi szaro-biały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

U mnie samiec jest czarno-biały a samica szara a młode dwa białe jeden czarny jeden czarno-biały a drugi szaro-biały

 

Masz może jakieś fotki jak tak to wrzuć ok?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Niestety nie robiłem im zdjęć a po drugie nie umiem dodawać zdjęć kiedyś już próbowałem i mi się nie udało.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Co może być przyczyną zmarnowania miotu przez samice pierwiastkę, w 8 dniu od wykotu 2 młode leżały w wodzie reszta odkryta w gnieździe?


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Dziwne że w ósmym dniu , może w klatce było mało materiału do przykrycia młodych , w nocy są temperatury minusowe , mogły się wychłodzić ( ? )

Niektóre samice rwą dużo sierści do budowy gniazda , u innych gniada są symboliczne , ja karmiąc wieczorem kładę siano tuz obok młodych a czasami wrzucam na gniazdo.

Nie wiem jak to u Ciebie wyglądało , ale w galerii widziałem zdjęcia z tegorocznych " wiosennych " wykotów i w niektórych klatkach prawie nie było słomy a siano wisiało w paśniku .

A jak wyglądały trupki ?

Jeśli były cienkie , długie, z pomarszczoną skórą to może oznaczać ze im brakowało pokarmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin103122    21

Małe wyglądały dobrze miały okrągłe brzuszki było ich 9 trochę szkoda :( nawet wczoraj wrzuciłem im trochę świeżej słomy. Prawdopodobnie to z wychłodzenia po rano był przymrozek a w dzień dosyć zimno ok 3 stopni , ale klatka był dobrze okryta a ja dopiero się kapnąłem gdy przyszedłem ze szkoły może rano by je jeszcze uratował. :mellow:


Jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To na pewno depresja poporodowa. Dobry psychoanalityk powinien pomóc. ;)

 

Zastanawiam się nad hodowlą królików "dla siebie" tylko co można z nimi robić oprócz słynnego pasztetu. Może jakieś linki do dań lubianych przez was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzezuch    0

Po prostu, doprawić i w brytwannę, bądź dusić na patelni, bo po co utrudniać życie wymyślnymi przepisami, skoro tak też dobrze smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

>>> gwozdz

 

W internecie znajdziesz cała masę przepisów na potrawy z królika , niekiedy bardzo wymyślne , na jakimś króliczym forum spotkałem nawet przepis na wyrób kiełbas z króliczego mięsa : ))

Ja preferuję króliki pieczone , z tuszki wycinam comber tylne i przednie kończyny , nacieram je drobno posiekanym czosnkiem , solę , pieprzę , posypuję ostrą papryką , albo gotową przyprawą do mięs .

Pakuję to do prodiża wyłożonego plastrami słoniny ( najlepiej wędzonej ) obkładam plastrami cebuli , podlewam lekko wodą żeby się nie przypaliło .

Na pozostałą cześć tuszki ( szyjka i zebra ) nie mam pomysłu , najczęściej trafia to do jakiejś zupy a po wyłowieniu, zjada tą " skorupę " pies , gotowany królik w odróżnieniu od kury nie jest smaczny.

W tym roku planuję upiec królika z jabłkami , tak jak kaczkę , ciekawe jaki będzie efekt ?

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki za podpowiedzi. Właśnie o to mi chodziło, żeby zorientować się co z tego można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kortez    0

Witam.Pochodzę z woj.Wlkp dokładniej okolice Piły.Czy w tej okolicy jest jakiś skup żywca króliczego? Jakie są na dzień dzisiejszy ceny za kilogram w skupach? Za wszystkie odpowiedzi dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

Ja też jestem z wlkp ale nie słyszałe

m o żadnym skupie w okolicach Piły, skup jest w krotoszynie z tego co jestem pewny a czy gdzieś jeszcze to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Ja dodatkowo czasem wykrawam schabowe z krolika. A z zeber i szyi rosolek lub inna zupka i wlasnie gotowane mieso z krolika jest najlepsza rzecza jaka moze sie trafic a mieso z szyi to juz w ogole. Tak samo jak nie ma co porownywac smazonej watrobki z krolika do watrabki z kurcząt, tak samo jest z tym gotowanym miesem, pop rpstu palce lizac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

mam takie pytanie bo chce zasiać kawałek lucerki i kawałek kończyny i nie wiem czy siać same te nasiona czy wymieszać delikatnie z jęczmieniem??? czy ewentualnie zielonka z jęczmienia nie zaszkodzi królikom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam. Mam takie pytanie: Czy można dawać trawę królikom, którą się cięło kosiarką spalinową? Czytałem o tym na różnych forach i jedni mówili, że tak, a inni że nie... Dawał ktoś z Was kiedy swoim zwierzątkom siano po takiej kosiarce i czy one po nim nie zdechną ze względu na zanieczyszczenie spalinami, itp.?
    • Przez Kafar_13
      Witam,
      interesuje mnie zakup królików w w/w wadze.
      oferty z łódzkiego.
      Płace 5,5-6zł/kg
       
      kontakt: kafar_13@op.pl
      GG: 10884250
    • Przez MlodyRolnik32
      witam posiadałem do wczoraj 19 królików dziś rano jeden zdechł nie wiem od czego powiedzie mi może daje im pszenice wode sianko mlecz i nieraz koniczyne narwe
      prosze powiedźcie mi od czego mogo zdychać
    • Przez Polak1002
      Witam mam problem z samicą gdyż ma zaledwie rok i 2 miesiące i pojawia się problem gdy ma się kocić.
      Gdy miała się kocić pierwszy raz wykociła się tydzień po terminie i porzuciła, za drugim razem wszystko odbyło się jak należy i teraz za trzecim razem znowu powturzył się pierwszy przypadek. Czy ktoś z was miał taki problem? Co jest nie tak?
    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj