Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MateuszxD    0

ja mam dwie razem a dużym kojcu, mają osobne kotniki i na dniach bedą sie kocić, dziś każda zaczęła nanosić słomy w swój kotnik, nie gryzą się, nie ganiają się itp są spokojne wzgledem siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Widziałem zdjęcia na necie gdzie kilka samic kotnych było w jednym kojcu i miały pooddzielane kotniki i się pokocił i wszystkie młode były odchowane ale je bym się tak nie bawił bo nigdy nie wiadmomo co się może stać. Chyba jest tak że jak trzymasz dwie samice razem cały czas i poźniej jak je oddzielisz na kilka dni to poźniej już nie można ich połączyć ponieważ zostały oddzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

wczoraj je rozdzieliłem w osobne kojce obok siebie ale musiałem w ścianie wyciąć otwór bo jeden stał się bardzo agresywny, chciał mnie gryzć i drapać itp ( chyba się na mnie obraził :D )hehe ;d a od momentu gdy maja dziure w ścianie jest jak dawniej ;d

i mam jeszcze takie pytanie bo mam kotniki i właśnie jeden królik zatkał wejścia słomą i sianem tak że wejść nie można a w pozostałej części kotnika jest trochę słomy i sierści jak by zaczął robic gniazdo. więc co w tej sytuacji mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

zostaw ona sobie poradzi ja jak miałem króliki w kojcach twż miały kotniki i nieraz myślałem że uduszom sie te młode ale nia ony tak robią a jak tak zrobiła to już na dniach będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

udusic to się na pewno nie uduszą gdy się okoci tylko martwi mnie że zawala wejście i nie da rady wejść i gdzieś w kojcu się okoci zamiast w kotniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam takie pytanie jutor bije 4 krołiki na sprzedaż i zawsze biore 25zł za kg tuszki ale słyszałem że są drożej jak myślicie 25 zł to dobra cena czy mona podnieść co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Mi udało się kilka kila sprzedać nawet po 30zł, ale 25 to dobra cena, ciesz się że wogle znalazłeś kupca da 25 za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

kupców to ja mam dużo ledwo królików mi nastarcza alee powoli sie kończom czeba czekać na młode i hodować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie ile kosztuje was kompleksowe szczepienie jednego krolika ??

jestem ciekawy czy cena jest stala w calej polsce czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Na pomur płaciłem 18zł na 10 sztuk a teraz bede szczepił na pomór i mykoze 2w1 to koszt oko 4zł na sztuke a u ciebie jakie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

ja nie szczepie poki co i jest ok.Bardzo pilnuje kokcydiozy tzn dezynfekcji i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

marju12 ja też nie zamierzam szczepić więc powiedz czym dezynfekujesz klatki???ja dopiero od stycznia mam hodowle także jestem w tym temacie zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam poczebuje szybkiej porady poczebuje pilnie zrobić z czegos klatke najlepiej coś co było by już takie zrobione coś tam najwyżej odrobić myślałem o pólce ale nw niech ktoś coś mi poradzi zleży mi na czasia z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Półka to nie bo szybko sie rozleci. A może np. ze skrzynki na butle po gazie do kuchni, tylko podłogi zrobić i gotowe. Najlepiej to nowa klatka od podstaw drewniana moim zdaniem najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

Półka to nie bo szybko sie rozleci. A może np. ze skrzynki na butle po gazie do kuchni, tylko podłogi zrobić i gotowe. Najlepiej to nowa klatka od podstaw drewniana moim zdaniem najlepsza.

właśnie nic nie mogłem znalezc i zrobiłem klatke z drewna takom z prawdziwego zdażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Jak będziesz mógł to wstaw kilka fotek a i nie cytuj poprzedniego posta. Ja postaram się wstawiś kilka zdjęć swoich klatek ale to na wiosnę jak będą pełne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

wstawie może jutro jeszcze musze obiś drzwiczki siatkom i jakieś zamykanie zamontować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

mam takie pytanie kiedyś gdy wcześniej miałem królki miałem dwa przypadki że samica zagryzła swoje młode jaka może być tego przyczyna prosze o rady ponieważ niedługo zaczną się wykoty co zrobić żeby to się nie powtużyło , a inny przypadek samica padła na tylnie nogi myśle że to mogło być odwapnienie jak temu zapobiegac

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

Ja też nie szczepie a mam tych królików sporo więc potencjalnie choróbsko mogłoby się rozwijac.Przede wszystkim dezynfekcja i dezynsekcja.Płynem owadobójczym pryskam całe pomieszczenie,okna od zewnątrz,klatki i klatke w środku tzn.sufit na którym siadają muchy po wylęgnięciu.Klatka musi byc pusta w czasie zabiegu.Muchy i komary najbardziej roznoszą choroby i na tym powinieneś się skupic,na zwalczaniu owadów.Znajomi owijają klatki gęstymi firanam żeby nie wpuścic owadów,jeśli klatka stoi na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

Ja też nie szczepie a mam tych królików sporo więc potencjalnie choróbsko mogłoby się rozwijac.Przede wszystkim dezynfekcja i dezynsekcja.Płynem owadobójczym pryskam całe pomieszczenie,okna od zewnątrz,klatki i klatke w środku tzn.sufit na którym siadają muchy po wylęgnięciu.Klatka musi byc pusta w czasie zabiegu.Muchy i komary najbardziej roznoszą choroby i na tym powinieneś się skupic,na zwalczaniu owadów.Znajomi owijają klatki gęstymi firanam żeby nie wpuścic owadów,jeśli klatka stoi na zewnątrz.

a jakie używasz te środki do dezynfekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

mesi gdy samica robi sobie gniazdo najlepiej od tamtej pory wogóle nie dotykać nie ruszać nie zaglądać do gniazda a zwłaszcza jak są młode ...... po dwuch tygodniach same zaczną się pokazywać ..... gdy się rusza udrazu albo pożuca albo morduje ..... aha i jesli nie widzisz aby samica karmiła to nie znaczy ze nie karmi .... kruliki karmia tylko 2 razy na dobę najczęściej w nocy i nad ranem gdy ty nie widzisz


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

mam takie pytanie kiedyś gdy wcześniej miałem królki miałem dwa przypadki że samica zagryzła swoje młode jaka może być tego przyczyna prosze o rady ponieważ niedługo zaczną się wykoty co zrobić żeby to się nie powtużyło , a inny przypadek samica padła na tylnie nogi myśle że to mogło być odwapnienie jak temu zapobiegac

 

 

To moze być przez brak wody i przez to zagryza młode, lub głupia samica u mnie tez były takie przypadki.

Powinno się sprawdzać mioty żeby sprawdzić czy nie jest więcej jak 10 sztuk oseków oraz czy wszystkie są prawidłowo rozwinięte, ale ja tak nie robię. To jeszcze zależy taz od samicy jedna jest dobra a druga zła.

Mam takie pytanko czy jak dopuścicie samice do samca np kilka razy to zawsze jest pokryta czy zdarza się wam że nie okoci się wcale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj