Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marju12    44

ile zje królik przez okres tuczu tak do 3.5 kg oczywiście granulatu

 

krolik je 4 kg paszy na 1 kg zywej wagi mozna zejsc do 3,5 ale to trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Żeby zwiększyć skuteczność i efektywność zapłodnienia można puszczać na samicę dwa samce, drugi ok. pół godziny po pierwszym.

W terminologii zootechnicznej nazywa się to >>> heterospermia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

tak tylko nie bedziesz wiedział jakie bedzisz miał małe po jakim ojcu =(

 

osttnio czytałem pwena ksiazke o królikach i wiecie ze królik w ciagyu roku zje 30 kg siana i trawy nimozliwe a jednak xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Mnie na tym nie zależy , hoduję króliki na mięso , rodowodów im nie wystawiam : )))

Co do żarcia to sądzę ze więcej jedzą , a już na pewno więcej zadepczą , zmarnują : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

@mati8891: Dlatego obydwa samce powinny być jednej rasy.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam pytanie po jakim czasie zrobienia kiszonki z ziemniaków można zacząć karmić ile ma sie to kisić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

Mam takie pytanie. Moja samica ma termin wykotu na koniec lutego a dziś rano idę do moich zwierzaków a ta w nocy zaczęła robić gniazdo z sierści w narożniku więc wstawiłem jej wykotnik i zobaczę co będzie z nią dalej. Samica koci się drugi raz a za pierwszym także kociła się około 1,5 tyg przed terminem. Muszę obserwować drugą bo dzień pózniej byłą dognana. Co o tym wszystkim sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Może mieć ciążę urojoną tzn. że nie jest kotna, ale nie musi tak być puść ją do samca i zobacz czy daje się pokryć czy ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

Moja zaczęła robić gniazdo tydzień wcześniej w takim zaciemnionym kącie klatki, a jak przyszło co do czego to się okociła w ogóle w innym miejscu, gdzie nie robiła wcześniej gniazda i tam do tej pory są króliki. :blink:


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barpawlak    0

Do MateuszxD, rolnikurus ma rację jak teraz rwie śerść na gniazdo może nie być kotna radziłbym sprawdzić(dopuść jeszcze raz)pozdr.

Edytowano przez barpawlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Moja zaczęła robić gniazdo tydzień wcześniej w takim zaciemnionym kącie klatki, a jak przyszło co do czego to się okociła w ogóle w innym miejscu, gdzie nie robiła wcześniej gniazda i tam do tej pory są króliki. :blink:

 

A to pewnie dlatego że to jest pierwiastka, one często coś odwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

przed chwilą wsadziłem ją do samca, trochę uciekała z początku ale w końcu trzy razy na nią skoczył i za trzecim razem go skopała z siebie. Wychodzi na to że nie była kotna chociaż brzuch miała jakby była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barpawlak    0

To ja właśnie mam to samo, dziś wszedłem a tu gniazdo z sierści, a do wykotu jeszcze 2tyg <_<

 

Dziś dopuściłem do samca to poszła 3 razy :lol:

Edytowano przez barpawlak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ale myślę że jeszcze przed świętami podniesie sie w górę bo niby te święta są związane z królikami więc podaż powinna być większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Czy ta chodowli królików się jeszcze opłaca?? Bo chcialbym sobie zarobic pare groszy, ile musiał bym utrzymać królików żeby już w miare zarobic? Gdzie je puźniej sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

najlepiej by było sprzedawać po ludziach bo do ubojni raczej się nie opłaca. w ubojni dostaniesz max 7-8 zł za kg a jak zabijesz i po ludziach to ponad 20 zł za kg tylko problem w tym że musisz znaleść chętnych na mięso na początek w okolicy a pózniej jak się wiadomość rozniesie że sprzedajesz to będziesz miał dużo chętnych. Ja sam od stycznia zacząłem trzymać króliki i szukam kupców i powoli znajdują się potencjalni kupcy. wiadomo że dużo z tego raczej nie ma ale na podstawowe potrzeby ( np: jak dla mnie to na paliwo do auta, drobne wydatki) zawsze pare groszy się przyda ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

ja teraz na święta mam dużo zamówień na mięso a wogule to mam zamóienia ale powoli takie króliki do bicia sie kończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Nie żeby z tego przeżyć to musisz oddawać przynajmniej 100 sztuk tygodniowo to jest taka liczba minimalna, sprzedawać po ludziach żeby z tego wyżyć to może się nie udać bo np. teraz będą kupować a za miesiąc mogą nie kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

zgadzam się z kolegą wyżej. Ja mam takie pytanie mam dwie samice w jednej klatce mają osobne wykotniki ale trochę mało miejsca więc muszę je rozdzielić dopóki się nie kocą. a moje pytanie czy pózniej jak je połącze to zgodzą się czy nie bo zrobiłbym większą klatke dla nich

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Ja mam też pytanie dopuściłem wczoraj 4 samice były cały czas razem i czy jak są kotne moge je trzymać razem i odsadzić przed wykotem czy rożdzielić je od razu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Ja trzymam razem, po dwoch tygodniach jak bedzie wiadomo czy sa kotne to ewentualnie wtedy rozdziel je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj