Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przybywa hodowców królików

galeria
Króliki
farmer777    11

dzwoniłem kiedyś na skup bo mialem kilka na zbycie a ja hoduje je ekologicznie coś granulatu dostaną ale nie sam nieraz i ziemniaka i pytajom sie czy na paszy a ja mówie że nie a oni że nie chcą bo jak by były na paszy to by wzieli troche sie zdziwiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

belgi sa tansze bo sie slabiej wybijaja a co do tego co pisze farmer .Ja sie nie spotkalem na skupie zeby pytali czym karmie kroliki nigdy jak dotad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11
Napisano (edytowany)

ale nie będe sie bawił w skupy mam w domu zbyt na tuszki królicze i lepiej zapłacą jak na skupie :D

 

witam zaszczepiłem dzisiaj króliki castomixem i czy to czeba jakoś powtórzyć jeszcze czy dopiero za 9 miesięcy jak przestanie działać?

Nie pisz posta pod postem! Używaj opcji "edytuj". Połączone.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

@rolnikursus

 

no podobno belgi są tańsze niż np kalifornijskie w skupie. bo jak nie będę miał klientów to będę musiał je do skupu odstawiać więc skoro belgi tam są tańsze to nie warto ich trzymać tylko lepiej mieć kalifornijskie lub srokacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

czyli jak dziś zaszczepiłem to nie musze powtażać tylko dopiero za 9miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

a kupiłem temu samcowi dziś lekarstwo jakieś doksy rw do wody może mu przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Napisano (edytowany)

Powino mu od tego przeiść

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

mam pytanie wczoraj zaszczepiłem króliki i za ile je moge dopuścić po tym szczepieniu czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Myśle że nia ma znaczenia ale jak bedziesz dopuszczal do tego samca co mial katar a nie szczepiłeś go to na twoim mieicu dopuścil bym wtedy jak go zaszczepisz. A mat takie pytanie ile samic można dopuścić dzienie do jednego samca czytałem kiedyś że max 2 czy lepijej codziennie po jednej prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

a co do kwesti zakocania.jak czesto zakocacie samice ?ja 4 razy w roku

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

a wie ktoś coś jeszcze na temat puszczania samic po szczepieni czyli za ile puścić samice po szczepieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shakez    0

a wie ktoś coś jeszcze na temat puszczania samic po szczepieni czyli za ile puścić samice po szczepieniu?

 

Przeczytaj ulotkę/etykietę szczepionki. Tam powinny być zalecenia. Raczej nie znajdziesz tam przeciwwskazań do dopuszczania krótko po szczepieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

mozesz wpuszczac na drugi dzien od razu karencja jest gdybys chcial na mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk85    0

panowie a po ile teraz skupuja kalifornijskie?

 

slyszalem ze jak oddasz na raz ok 500szt to nawet po 9zl placa, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0
Napisano (edytowany)

Nie ma co się cenami skupu fascynować , teraz cena jest dobra , a za kilka miesięcy może być śmiesznie niska

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

panowie a po ile teraz skupuja kalifornijskie?

 

slyszalem ze jak oddasz na raz ok 500szt to nawet po 9zl placa, prawda to?

 

A z kąd my mamy wiedzieć? Co my oddajem po 500 sztuk? Chcesz wiedzieć to zadzwoń sobie do ubojnie czy skupu i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

krolik nigdy nie trzyma dlugo dobrej ceny jedynie przed swietami wiec jak masz zamiar zroboc hodowle to licz skup 5 -6 zl jak bedzie wiecej to bedzie twoja premia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk85    0

A z kąd my mamy wiedzieć? Co my oddajem po 500 sztuk? Chcesz wiedzieć to zadzwoń sobie do ubojnie czy skupu i już

 

no bo to pytanie skierowane do tych co np oddaja po 500szt, nie wiesz to sie niewysilaj

a do ubojni dzwonilem i wiem juz, ales zaswiecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

dziś kupiłem pięknego samca srokacza razem z samicą (samica też srokacz ale czarna) podobno te czarne mają ładniejsze młode :) jak myślicie jutro już mogę doganiać czy jeszcze poczekać żeby zapoznał się lepiej z nowym miejscem zamieszkania ?? :D i czy dwie samice dziennie moge dognać czy lepiej jedną żeby się nie przemęczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam czy ma ktoś kóliki na polu i czy ktoś już dopuścił samice po ja mam w takiej szopie tylko tyle że nie wieje a temperatura prawie taka jak na polu i chciałbym puścić samice ale nw czy nie za wczas czy ktoś z was ma na polu i czy już miał młode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

mi sie dopiero będzie pierwsza samica kociła 15 lutego także niewiem jak będzie... Mam je na polu .. Nie wieje im tam także mam nadzieje ze będzie dobrze... Ja bym już dopuszczal na twoim miejscu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj