Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wizacja    0

Jeśli króliki potrząsają głową i mocno drapią małżowiny uszne tylnymi kończynami a w uszach są żółto brunatne strupy to może być świerzb uszny ...

Trzeba zmiękczyć strupy olejem jadalnym i usunąć je drewnianą szpatułką lub tamponem z gazy na patyku , po takim przygotowaniu należy zastosować BIODYLON ( kupisz u weterynarza ) , albo NOVOSCABIN ( kupisz w aptece )

 

Biodylon należy wcierać przez 2 dni , powtórzyć po tygodniu

Novoscabin wciera się przez kilka sekund codziennie przez 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Dzięki za rady, króliki nie drapią uszów jedynie jak im je wysmaruje olejem to wtedy wygrzebują sobie z uszu te struple, a normalnie to nie zauwazylem zeby sobie drapały uszy. Sprobuje im dokładnie wyczyscic te uszy i wszystkim wysmaruje tym medykamentem. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Już od bardzo dawna nie mam królików i tera od nowa przymierzam się do nich. Jak kiedyś miałem króliki to trzymane pojedyńczo miały "brudne uszy" czasem to je osłabiało i słabe przyrosty lub samice słabo chowały młode ale jak trzymałem w grupie to króliki czyściły sobie nawzajem uszy i było ok. Nawet samice kotne trzymałem po 2siostry w klatce

 

 

Nie wiem czy to te choroba o której piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam pytam tak z głupia i ciekawości bo nigdy jak bije króliki jakoś na to nie zwracałem uwagi ile po zabiciu królika jest odpadu czyli ile tak odchodzi licząc flaki skóre bo głowe wątrobe płuca nerki i serce zostawiam to ile tak jest tego odpadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

no z takiego dajmy np co ma 2kg żywej wagi tak przykłedowo mówie

 

no z takiego dajmy np co ma 2kg żywej wagi tak przykłedowo mówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shakez    0

Z królika np 8kg mamy około 4 kg mięsa. Reszta to skóra, łepek i wnętrzności. Zależy jeszcze od rasy. Belgi mają wielki łeb i grubą skórę w porównaniu np do kalifornijskich. Ponadto belg ma też grubszy kościec przez co ma mniej czystego mięsa.

 

Posiadam w sprzedaży króliki kalifornijskie, BOS i mieszańce tych ras gdyby ktoś chciał z wielkopolski okolice Wronek, Szamotuł, Sierakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk85    0

witam!mysle nad zalozeniem fermy krolikow,tak na 1000szt stada podstawowego

mam pytania:

po ile teraz skupuja kroliki za kg

ile kosztuje tona paszy?

 

wie ktos może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

tak jak kolega wyżej pyta tylko w innym sensie ... Wie ktoś może gdzie na śląsku skupują króliki?? i po ile płacą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam panowie doradcie szczepić króliki czy nie bo słyszałem na temat szczepień tyle że już sam nw bo ponoć po szczepieniu też zdychają i nw co zrobić doradcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk85    0

ponawiam swe pytanie

 

po ile teraz skupuja kroliki za kg

ile kosztuje tona paszy?

 

wie ktos może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk85    0

farmer 777 dzieki za odpowiedz, ale wiem ze jak sie zamawia np tone czy dwie to niepaczkuja tylka jada ciezarowka no i cena jest o wiele mniejsza za kg,

widzialem gdzies w necie ogloszenie ze za 1,35zl za kg a inne ze 1,55zl za kg, dlatego chcialbym sie dowiedziec jak to jest naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj