Polecane posty

mesi    20

ja słyszłem że nowozelandy szybko rosną i i mają dobre przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

bo mam wiedeńskie ale chyba wymienie na nowozelandy zobaczymy co inni powiedzom na temat tych ras które lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek002    0

Zlecę zorganizowanie miejsc skupu królików z terenów całej Polski. Odbiór następował by raz w miesiącu. 608-576-154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zapytam tak, czy mozna liczyć na ceny królika chociaż kolo 10 zł za 1 kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To wtedy mrożony w supermarkecie musiałby kosztować 50zł /kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

ja nie sprzedaje na skup ja mam duży zbyt na mięso ja bije 4 5 króliki tygodniowo to biore 25zł/kg

 

witam poczebuje pomocy

jak jest karta oceny królika to jest coś takiego;

L.U P.U potem jest płeć .0.

i np chce dać samica to co tam czeba wpisać i co znaczą te skróty l.u p.u i co czeba obok nich wpisać ????

Edytowano przez farmer777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Zależy w jakim celu hodujesz/chowasz króliki

 

Do nauki hodowli - mieszańce lub mało wymagajace rasowe z ras średnich

do uboju na mięso - najlepsze efekty ( przy dobrym żywieniu) - TB NB KC

dla zabawy / hobby - inne rasy szczególnie BOS-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co oznaczają skróty: TB NB KC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

pomoże mi ktoś

jak jest karta oceny królika to jest coś takiego;

L.U P.U potem jest płeć .0.

i np chce dać samica to co tam czeba wpisać i co znaczą te skróty l.u p.u i co czeba obok nich wpisać ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

> farmer 777

 

Fałszujesz karty oceny ? : ))))

 

Musisz się postarać o pieczęć organizatora wystawy i będziesz miał " hodowlę championów " ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

U mnie z tych brojlerowych ras ( TB , NB , KC ) w chowie przydomowym najlepiej sprawdzały się Kalifornijskie Czarne , najmniej Nowozelandzkie Białe , to nie są króliki do karmienia zielonkami.

Bardzo dobrą rasą jest Niebieski Wiedeński , nie ma wielkich wymagań żywieniowych , ma zwartą budowę ciała i osiąga sporą wagę jak na króliki ras średnich .

Są to króliki bardzo łagodne , mają też bardzo gęste futro , co pewnie ma znaczenie jeśli króliki zimują w klatkach na powietrzu

 

W tej chwili mam jedną samiczkę tej rasy i mieszańce po niej ( Burgundzki Płowy X Niebieski Wiedeński )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

LU oznacza lewe ucho , PU to prawe ucho , sędzia na wystawie wpisuje w tych rubrykach tatuaż królika > cyferki i literki oznaczające województwo nr.rejestracyjny fermy , datę urodzenia zwierzaka itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Zostawione jest 0. ponieważ oznacza się

samica - 0.1

samiec -1.0

 

Co do rasy WN to jak wieloletni hodowca wiedniów mogę powiedzieć że są jak inne rasy średnie dobre co do miesności ale w początkowych fazach życia mają niskie tempo wzrostu. Generalnie najłatwieszą rasą do tuczu jest kalifornijski gdyż nawet na byle jakiej paszy ( zilonka,owies itp) osiąga bardzo wysokie przyrosty i umięsninie

 

Świetny jest także NB ale żeby pokazał swoje możliwosci potrzeba bardzo dobrego żywienia na granulacie i lepszych zbóż, zielonka nie wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Nie lepiej sprzedawać małe króliki ok 6-7tyg na rynku na rynku gczie ja jedżdże jak trafi się klient odrazu całe mioty biorom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Trudno je kupić , trzeba by było do Chorzelowa jechać albo do Wandzina , tam mają stada zachowawcze , na wystawie w Bratoszewicach nikt nie wystawiał tej rasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber12    8

Ciekawe jak się spisują.. Ja chyba zakupie niespokrewnioną parkę Kalifroni jak na początek i sie zobaczy jak będą rosły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj