Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość dominik55   
Gość dominik55

Dajecie panowie swoim królikom kapuste? slyszalem kiedyś, że jak się daje to one źle trawią ją i zdychaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

kroikom teraz daje kiszone wyslodki buraczane, kiszonke z peluszki,owies i jak nie ma sniegu to zielonke kosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

O tym żeby nie karmić liśćmi kapustnych piszą na wszystkich " króliczych " forach ;)

Ja mam na ten temat inne zdanie.

Królikom szkodzi gwałtowna zmiana diety i każda nowa karma podana w dużej ilości może być szkodliwa.

Mieszkam obok rynku hurtowego , na którym handlują warzywami , w sezonie karmię króliki liśćmi kapusty włoskiej , kalafiorów i brokułów , dostają tez liście kapusty białej , ale ta im mniej smakuje . Samicom karmiącym młode podaję liście kalafiorów ( są mlekopędne ) , przy okazji skubią te liście bardzo małe króliczki i nic złego się nie dzieje.

Minusem skarmiana dużych ilości liści jest " kapuściany " zapach wokół klatek , najlepiej podawać je przewiędnięte razem z sianem .

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam mam zamiar zaszczepić króliki głównie samice które gdzieć pod koniec lutego chce puscić i czym najlepiej zaszczepić jakie najlepsze szczepionki sA waszym zdaniem bo byłem dziś u weterynaża i pokazał mi kastorex i jakieś 2 w 1 i tam odrazu jest na komarzyce może znacie jakieś inne mam rasowe króliki i bardzo mi na nich zależy jestem młodym hodowcom i prosze o dobrom porade z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

ile wynosi koszt szczepienia jednej sztuki przeciw myksomatozie i pomorowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Ja zastanawiam się nad szczepieniem w tym roku. Miałem szczepić tamtej wiosny, ale pewien hodowca opowiedział mi, że jak zaszczepił kilka swoich sztuk, które miał wieźć na wystawę, to po kilku tygodniach te szczepione zdechły na myksomatozę, a tym nieszczepionym, to nic nie było. Teraz właśnie się zastanawiam, szczepić czy nie. Komarów u mnie trochę jest, bo blisko płynie rzeka, ale też kilka lat mam w tym miejscu hodowlę i nie miały króliki ni myksomatozy, ni pomoru. Jedna rzecz jest pewna- jak szczepić, to całą hodowlę, a młode, które się urodzą później wiosną lub latem szczepić, gdy ich wiek będzie na to pozwalał (4 lub 6 tygodni, zależy też jaka szczepionka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Pewnie podłapały myksomatozę poszczepienną , na ulotkach szczepionek o tym nie wspominają , ale czasami się zdarza.: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

@DamianO1996 to coś chyba musi być odwrotnie lub za duża dawka

@farmer777 jest i to jest CASTOMIX moim zdaniem jest najlepszy ale zawsze się trafi jakiś przypadek choroby. Kiedy szczepić pewnie zapytasz to ja odrazu odp: ja szczepie jeszcze trzy tygodnie przed pierwszymi wykotami czyli u mnie to jest początek marca, lepiej zaszczepić to dużo nie kosztuje a jak przyjdzie choroba to bardzo pomaga bo u cb będą żyły a np u sąsiada już nie, kosztować to dużo też nie kosztuje na jedą sztuke wychodzi ok 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

ile wynosi koszt szczepienia jednej sztuki przeciw myksomatozie i pomorowi?

 

Ja płaciłem 23 zł za opakowanie Castomixu ( 10 dawek ) dwie strzykawki i 4 igły : )

Ceny mogą być różne , zależą od tego ile weterynarz chce na Tobie zarobić i pewnie od wielkości opakowania dostępnego w hurtowni.

Castomix produkują w opakowaniach zawierających 1 , 10 , 20 , 40 dawek

 

 

Zmawiając lek musisz mieć odpowiednią ilość królików gotowych do szczepienia , bo szczepionki po rozcieńczeniu nie można przetrzymywać , trzeba ją zużyć

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam dziś zabiłem 4 króliki ważyły 1,50kg - 2kg tylko na skóże miały bardzo dużo tłuszczu mięso nie ma tłuszczu tylko na skóże było pełno czym to może być spowodowane króliki są karmione owsem granulatem i teraz na zime daje kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

tak po zabiciu miały 2kg no i oczywiście siano woda nieraz marchem w lecie liście z korpieli i nać z marchwi a teraz też dostają korpiele niewiem czemu ale ludzie w okolicy mówiąż że chowali by króliki ale nia ma komu a ja akurat na to nie nażekam ja bije po 5 króli na tydzień nawet były momenty że króle nie nadążary rosnąć jak zaczynałem hodowle to nawet nie myślałem że będe miał taki zbyt na mięso ostatnio zabiłem samca belgiaka to miał 8kg po zabiciu ale większość to mam wjs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Pod skurą miały dużo tłuszczu, gdyż każde zwierze na zimę gromadzi pod skurą zapas tłuszczu jako ochronę przed zimnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

witam co sądzicie o poidełkach kulkowych bo jutro mam zamiar kupić powiedcie wszystko co pozytywne i negatywne dotyczące tych poideł bo w tej chwili mam takie poidło gdzie woda w butelki 5l jest rosprowadzona wężykami do klatek ale to ma już troche lat i chce kupić te kulkowe i co o nich sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Na pewno woda jest zawsze czysta, niezanieczyszczona odchodami, dodatkowo masz oszczędność wody. W zimie, gdy króliki masz na dworze, są one bezużyteczne, gdyż woda w nich zamarza. Znajomy chodowca mówił mi, że one po roku się psują, ale to chyba zależy jakie kupisz i jak o nie dbasz.

Edytowano przez DamianO1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Mówił, że właśnie te śruty po pewnym czasie przeciekają. Z drugiej strony też znam takich hodowców, którzy nawet po dwa lata użytkują takie poidła i są z nich zadowoleni. Ja poideł nie mam, wodę królikom podaję w kaflach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1215
      Witam.
      Proszę o radę.
       
      1.Mam samicę Baran Francuski w wadze 4.20kg.Nigdy nie była jeszcze dopuszczana.
      Ona jest strasznie agresywna,(tupie nogami itd.)czy ona może mieć ruję i chce do samca???
      Samiec ma 3,60kg to chyba jeszcze za mały na krycie????
      Od jakiej wagi minimum mogę kryć samice rasy Baran Francuski i ile musi mieć samiec minimum?
       
      2..W jakiej wadze minimum można kryć samice rasy Kalifornijskiej(moje mają wagę 2,5kg????
      I jakim samcem....chodzi mi o to że z jaka rasą kryć najlepiej(wiem że z kalifornijską)j,ale z jakimi jeszcze bo z tymi dużymi jak Olbrzym srokacz i Baran Francuski to chyba nie???
       
      3.Zamieniłem się królikami z innym hodowcą,wziąłem od niego samice Francuską w wieku ponad rok i samice Olbrzym srokacz też ma ponad rok.
      Dopuściłem Francuska już 2 raz i ona dalej nie jest kotna.
      A Olbrzym Srokacz za 2 dopuszczeniem załapała i miała tylko 2 króliki.
      Czyżby gościu wcisnął mi kit.....bo wiedział że samice mają problem z dopuszczeniami???
      Co może być powodem tego,że Francuska nie może zajść w ciążę,a Olbrzym Srokacz miała tylko 2 króliki po 2 dopuszczeniu dopiero załapała???
       
      Proszę o poradę z góry dziękuję.
    • Przez miki1624
      Witam wszystkich!
       
      Zamierzam na wiosnę kupić 4 samice do hodowli. Mam już przygotowane pomieszczenia na króliki itp. Mam pytanie do was czy mogę królikom dawać wyłącznie mieszankę z pszenżyta, kukurydzy, owsa, jęczmienia i granulatu. W lecie też chciałbym wyłącznie na tym trzymać, ponieważ wracam póżno z pracy i nie mam czasu chodzić za trawą. Wieczorem zasypał bym im karmidła ta mieszanką i zamontował poidła  z wodą. 
       
      Jak myślicie, mógłbym spróbować z takim żywieniem?
    • Przez PolskaMocUrsus
      Witam państwa! 
      Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 
      Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?
      Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 
       
      Proszę o pomoc i pozdrawiam
    • Przez Michal2401
      Witam, jestem 14 latkiem i cierpię na brak zajęcia. Hoduję od roku króliki. Mam zamiar powiększyć hodowlę do około 20 szt. Mieszkam na małej wsi, więc zielonek będę miał sporo oraz jabłek itp. Mój sąsiad nie użytkuje działki ( około 2,5 a ), wiec ''wydzierżawiłem'' ją. Postanowiłem zasiać tam mieszankę koniczyn z lucerną oraz być może saradelą ( jeżeli dostanę nasiona). Część nasion już kupiłem. Sieję tam również buraki i marchew pastewną. Proszę was o wskazówki co do tych upraw. Głównie chodzi mi o to, w jakim terminie zasiać mieszankę tych koniczyn ( biała i czerwona) oraz lucerny a także jak je uprawiać. Jak na razie działka jest w trakcie przygotowania. Proszę o wskazówki co do mieszanki tych roślin oraz nawożenia moich upraw.. Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Gość BestZetor
      Przez Gość BestZetor
      Za dwa dni ma się mi kocić samica, ale kilka dni temu zauważyłem, że ma spory świerzb uszny i smaruję to olejem rzepakowym i nie pomoga. Dodam tylko, że za drewnianą ścianą jest samica, która wykociła się dzisiaj. Mój problem polega na tym, że boję się przejścia choroby na króliki obok lub na młode, które wkrótce się urodzą. Czy to jest zaraźliwe i groźne oraz jak najszybciej się tego pozbyć ? Słyszałem, że pomaga Novoscabin  i Biodylon. Jaka może być przyczyna świerzbu ? Karmię króliki sianem, burakami pastewnymi, owsem, mleczem i inną zielonką.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj