Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gwozd    101

Opisy w tych linkach wyglądały zachęcająco, dlatego pytam. Ciekawe jak sprawdzają się przy żywieniu zielonką i zbożem

farmer777    11

witam dokładnie mi chodzi o to jakie rasy osiągają największą wage wiem napewno że srokacz niemiecki osiąga dość dużą wage bo hoduje tą rase ale jakie są jeszcze rasy które osiągają dużom wage bosy też mają dużą wage belgijskie i które rasy są najlepsze na mięso?

Wiadomość z agroFakt.pl

bamber12    8

bob-y też osiągają duże rozmiary.. Ile taki czystorasowy srokacz niemiecki może osiągnąć wagi i w ile??

farmer777    11

ja końcem lutego no srokacze wiem że dużą i szybko wage osiągają bo je hoduje ale jestem też ciekawy czy inne rasy duże tak mają dziś zabiłem samca srokacza miał 5 miesięcy i 5,50 kg po zabiciu

bamber12    8

No to dość tak w 5 miesięcy.. Ja wczoraj pokryłem 2 samiczki i dzisiaj też 2 jeszcze tylko jutro 2 pokryje i czekać na pierwsze młode w tym roku..Pozdrawiam..

rolnikursus    21

A samiec był z rodowodem czy mieszanka ze srokaczem?

Belgi trochę dłużej rosną tak do 8-9 miesięcy ale poźniej jeszcze troszkę też przybiorą na wadze

rolnikursus    21

@bamber12 a ile masz samic? Ja na ten rok mam 3 i chcę dojśc do liczby 50 sztuk i myslę ża dam radę i oczywiście powodzenia :)

Ps. sorki bamber12 nie popatrzyłem masz 6 samic

Edytowano przez rolnikursus

bamber12    8

@rolnikursus wrzuć fotki twoich królików chętnie bym zobaczył..A masz jakieś czystorasowe czy mieszańce??

farmer777    11

nie kupiłem nie było co kupić była samica ale jakaś taka chuda był samiec młody ale mały i był już puszczany do samic to takiego nie chce

barrybond    2

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę, ale chciałbym się dowiedzieć jakie macie sposoby na czyszczenie uszów królików. Mam z tym duży problem od dwóch lat, w uszach są takie brązowe struple które z czasem mocno osłabiają królika no i się mocno się powiększają. Kiedyś czyściłem to denaturatem, pozniej miałem jakiś specyfik od weterynarza ale był mniej skuteczny niż denaturat, w tej chwili czyszcze im to olejem jadalnym, ale musiałbym zabieg powtarzać chyba co miesiąc, młode od samic do momentu zabicia mają już mocno rozwiniętą chorobe. Klatki co roku wapnuje. Macie na to jakiś specyfik, bo najgorszę ze nowe kroliki które dokupuje czasem mają juz po 2 miesiacach zaropiałe uszy. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się