shiftman

Jaki ciągnik na 3ha pola i 2ha stawów

Polecane posty

shiftman    74

Witam jaki traktor polecicie na ten areał mamy na razie c330 w bdb stanie remont silnik i wgl chcemy za niedługo powiększyć areał o 5ha pól jak ja dostane gospodrke to mam zamiar powiększyć do 10 i możn jakieś bydło co proponujecie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

na stawy to proponuję łódkę ;)

a na taki areał to na razie ciapek Ci wystarczy spokojnie. Do orania ewentualnie możesz kogoś nająć. a do reszty jest akurat. kiedyś ludzie po 20h ciapkami robili i nikt nie płakał ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Z tymi stawami to źle zrozumiałeś jestem trudny teran a czasami trzeba po 400kg zboża wieść w przyczepce i c*pek na tych bezdrozac czasem sie poddaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

U mnie w okolicy dużo się pojawiło w większych gospodarstwach (pow. 5 ha) Ursusów 3512 i jak widzę to fajnie im się te ciągniki sprawują. Ja działam na niecałych 7 i daję radę C-330M. Bardziej pomyśl o jakichś maszynach, a ciągnik to sprawa drugorzędna. Ja zainwestowałem w większą ilość nowszych technologicznie maszyn i jestem zadowolony, a też miałem zmieniać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Z maszyn mam brony siewnik sadzarke 2 plogi 2skib i 3 skib poddorywke glebogryzarke. O trektor mysle wydac do 25tys zł za jakis rok dwa chce zeby byl jako ciagnik glowny do 70km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Z ciągnikiem, jak masz jeszcze dobrego ciapka, bym się nie spieszył. Pomyśl co chciał byś produkować i dokup maszyny. Np. może ziemniaki, marchewkę. Masz już sadzarkę, dokupujesz kombajn do ziemniaków i możesz naginać. Z tego co widzę to brakuje Ci opryskiwacza, a bez niego w dzisiejszych czasach się nie da uprawiać, chyba że sąsiad robi Ci opryski.

 

Co teraz kupić zależy od tego co chcesz uprawiać. Ja też miałem zmieniać ciągnik, ale dokupiłem trochę maszyn i pola i ciągnik na razie musi dać radę.

 

Przy zmianie ciągnika to trzeba mieć i na maszyny, żeby ciągnik nie chodził na pusto. Znajomy zmienił ciągnik to kupił do niego od razu agregat do siewnika i pług. Jak zmienisz na coś bardzo dużego to musisz zmieniać wszystkie maszyny.

 

P.S. Ciapek nawet w bardzo trudnym terenie daje u mnie radę z przyczepą i 1,tony zborza, a jak piszesz, z 400kg to powinien latać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Opryskiwacz i pozostałe niewymienione przeze mnie maszyny pozyczamy od sąsiadów a u mnie w okolicy jest ponad 30 gospodarstw ponad 20ha wiec jest czym wybierać pola będziemy mieć w tym roku łącznie 3ha bo bierzemy jedne od cioci które było pod opieka myśliwych ale zrezygnowali po skoszeniu i zaoraniu oddadzą nam 1ha pola a jak ja będę miał gospodarstwo chce wziaść w dzierżawę jeszcze z 5ha żeby mieć tak 8-9 ha a potom już samo poleci. Mając stawy musimy w okresie karmenia od maja do wrzesnia/pazdziernika na 3 stawy musimy dawać ponad 5t zbożna wiec potrzebujemy pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

360ka szybciej zagrzęźnie niż ciapek. Więc jak masz takie problemy z uprawa na tych stawach to tylko ciągnik 4x4 ale z takim malutkim areałem to ja bym nie inwestował tylko obrabiał tam gdzie sie da a gdzie nie to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53
Napisano (edytowany)

to kup jakiegoś używanego 4x4 i tyle pełno na alegro

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Tak jak mówię mam koloegę który ma dane 7ha pod dzierżawę jest o rok ode mnie starszy i mam załatwione ze będzie te 7ha trzymał dla mnie czyli już mam 10 a od koleżanki babci mogę mieć tez do dzierżawy 4ha wiec już będę miał 14ha i 3ha stawów, a ich areał tez chce powiększyć na około 5ha stawów to będę musiał dawać co roku przynajmniej 15t zboża wiec traktor się na pewno przyda i do niego jakieś większe maszyny. :)

 

Czy ja wiem czy kupować 4X4 jak jeżdżę to widzę ze jeżdżą tam traktory powyżej 50km i radzą sb spokojnie nie wiem może coś z zetora albo ursusa interesują mnie tylko polskie maszynki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naix    0
Napisano (edytowany)

tak w woli ścisłości to zetor jest czeski :P Kup sobie może c362(czyli 60tka ze wspomaganiem i biegami w podłodze) a za resztę dokup sobie sprzętu bo masz braki pod tym względem, maszyny powinny być własne a nie pożyczane, na te 3 hektary to tam jeszcze pal licho ale jak będzie 14 ha to już by pasowało mieć swój sprzęt, ja przykładowo nie wyobrażam sobie pożyczać od kogoś tam co roku jakiegoś opryskiwacza czy czegoś... A jak koniecznie chcesz te 25 tyś wywalić tylko na ciągnik to kup zetora 7211, tylko niewiem co on z tym 2 skibowym pługiem on tam będzie robił, do niego pasowało by mieć 3 skiby no i spalanie będzie napewno większe niż w c362. Wydaje mi się że jednak 60tka z dobrymi gumami powinna się jakoś przeprawić przez te twoje stawy. W tej kasie jest jeszcze ursus 385, może jakiś ursus 914 by się znalazł ale to raczej tylko tak w roli żartu bo przy twoim parku maszyn to on by tam był wogóle niewykorzystany, jedynie w tej przeprawie przez bagna byś go wykorzystał skoro mówicie że 60tka siada :D Zrobisz jak uważasz ale przy tak ubogim parku maszyn ja bym nie kupował za całość ciągnika tylko uzupełnił bym braki w a za resztę szukać ciągnika.

A tak swoją drogą to w takie tereny 4x4 to super sprawa ;)

Edytowano przez Naix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Chyba juz gdzies to pisalem a jak nie to mamy tez plug 3-skigowy wiec poradzi sb

Zetor 7211 by pasowal mamy sasiada ma wlasnie jego na 28ha i sb go chwali i ma do niego podobne maszyny i od niego wszystko porzyczamy dopkupil bym do niego jakis agregat do 3m i siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMetkaJD    0

Proszę bardzo POLSKIE MASZYNKI? URSUS 904 MA 75KM NAPĘD 4X4:http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-ursus-u-904-i3231352492.html I MIEŚĆI SIE W FUNDUSZU :)xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    74

Po rozmowach z wujkiem jestesmy pozytywnie nastawieni do tego ciagnika tylko jak ze spalaniem czy wyrobimy wogóle na benzyne do tego traktora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

"Benzyne"??? :rolleyes:

Zetory do oszczędnych ciagników nie należą a raczej do tych drugich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Renault to oszczędne ciągniki

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zainwestuj w maszyny (nie byle jakie) a ciągnik zostaw taki jak masz, skoro jest w porządku. Dobre gumy i po dnie stawu nawet przejedzie. JA mam 330M jako główny ciągnik na 20 ha i mam wszystko zrobione na czas, bez szaleństw i czyściej niż niektórzy zachodnimi maszynkami. Zwłaszcza, że w Twoim budżecie nic "mądrego" nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

A to z jakiego powodu? Mam więcej czasu wolnego niż Ci, którzy latają i kombinują jak spłacić kolejną ratę za nowy traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Na małe gospodarstwo nie oplaca sie kupowac nowego ciagnika bo nikt ci do niego nie doplaci ale sa ciagniki używane z zachodu za niewielkie pienidze i w dobrym stanie

 

Do C330 żadnej konkretnej maszyny nie podczepisz to poco kazesz koledze inwestowac w maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj