Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
murarzxd    0

Witam jestem w trakcie przejmowania gospodarstwa od wujka gospodarstwo około 10 h + zabudowa i dom ale mniejsza o to dokładniej chodzi mi o to czy dostane jakiś kredyt na modernizacje a dokładnie zakup lepszego sprzętu ponieważ mam okazję zgarnąć około 20 h w dzierżawę na dość dogodnych warunkach tylko problem leży w tym że na stanie mam jeden ciągnik (ursus C-30). No a więc pytanko był ktoś z was w takiej sytuacji już czy jest jakaś szansa na wyciągnięcie kasy z uni bądź jakiś kredyt na dogodnych warunkach ? Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Witaj

Masz szanse na uzyskanie kredytu preferencyjnego na dogodnych warunkach, bo oprocentowanie bardzo niskie, okres karencji chyba do 2 albo 3 lat, raty sezonowe, kwartalne itd. Wymagania to biznesplan, bodajże 20% wkładu własnego no i jakieś zabezpieczenia dla banku, w tym przypadku pola i ewentualnie budynki. W przyszłym roku może wejdzie młody rolnik, zobaczymy na jakich zasadach. Zapytam jeszcze, ta dzierżawa to długoterminowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

właśnie, jak dzierżawa długoterminowa, to się nie zastanawiaj, bierz i kupuj nawet MTZ-a czy ciężkiego ursusa. Nowy kupisz jak będzie PROW czy coś. ;) na takim areale możesz się dorobić


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murarzxd    0

wykształcenie zawodowe a dzierżawa nawet na 20 lat ;) zastanawiam się jeszcze nad inwestycją w jakieś zwierzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

wstrzymaj się z przepisaniem ziemi na siebie bo strzelisz sobie gola. Za rok góra 2 będzie dotacja na młodego rolnika i dostałbyś kasę na maszyny. Wcześniej było to 75tyś, teraz każdy liczy że będzie więcej. Kwestia wykształcenia.. musi być jakieś rolnicze, chyba że w wymagania zmienią. Ale zastanów się bo warto. Ziemie wuja możesz uprawiać, dzierżawę możesz wziąć na wuja a za góra 2 lata przepiszesz to na siebie :)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/57099-mlody-rolnik-2014/ zobacz tutaj jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Faktycznie mógł byś poczekać. Ja też czaje na MR,tylko weźmie go moja przyszła żona, bo ja już niestety prowadzę gospodarstwo. A co do kredytu jest też fajna opcja z kredytem obrotowym. W twoim przypadku sądzę że miał byś zdolność na 100 tyś+. Oprocentowanie coś koło 7% w skali roku, okres spłaty do 5 lat, raty typu "kiedy masz to płacisz". Podejdź do banku BGŻ to ci więcej powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

To zależy na co chcesz się nastawić. Czy na produkcję zwierzęcą czy roślinną. Wszystko od tego zależy jaki będziesz chciał mieć profil gospodarstwa. Jakiej klasy masz ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
murarzxd    0

To zależy na co chcesz się nastawić. Czy na produkcję zwierzęcą czy roślinną. Wszystko od tego zależy jaki będziesz chciał mieć profil gospodarstwa. Jakiej klasy masz ziemię?

 

 

ziemia przeważnie 3 albo 4 klasy a wujek trzyma świnki. A co do profilu to zastanawiam się nad bydłem albo świnkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Pierwsze to zakup używanego ciagnika ok. 80 KM i maszynek do niego. Reszta na małe modernizacje w obejściu :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0
Napisano (edytowany)

Pierwsze to zakup używanego ciagnika ok. 80 KM i maszynek do niego. Reszta na małe modernizacje w obejściu :)

Dobra rada, tyle że moim zdaniem biorąc kredyt "na start" pasowało by go zainwestować tak żeby ruszyć z produkcją, bo trzeba kredyt przecież jakoś spłacać i pamiętaj jak o preferencyjny kredyt chciał byś się starać, to maszyny do 5 lat muszą być, natomiast jeżeli weźmiesz pod uwagę np. ten obrotowy, to wydajesz na dowolny cel i maszyny mogą mieć nawet 40 lat:) A kombajn sobie na razie odpuść moim zdaniem

Pozdro.

Edytowano przez miecho027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Panowie mam sprawę i może mi ktoś podpowie . Chodzi o to że wziąłem nowy tel w salonie i następnego dnia sprzedałem go w komisie . Typ z komisu obejrzał itd , zresztą tel był nowy , wypłacił mi kasę i napisał umowę kupna sprzedaży , że ten i ten sprzedał to i to za tyle i tyle dla tego . i podpis . Za ok godzinę dzwoni do mnie że telefon ma małą kropkę na wyświetlaczu i żebym przyjechał do niego i ewentualnie oddał mu kasę i zaniósł tel do orange żeby go wymienili . Przecież ma dowód zakupu i gwarancję więc nie może sam tego zrobić jako nowy właściciel ?? Tel ma tylko dwa dni ..

 

Jak najlepiej się zachować w takiej sytuacji ?? Przecież miał czas na obejrzenie itd , na dodatek w tyn komisie wisi informacja o treści : prosimy o przemyślane zakupy , zwrotów nie przyjmujemy ..

 

Powiedziałem mu przez telefon że jutro niby do niego zajadę i porozmawiamy ..

 

dzięki z góry za odpowiedź.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

nie idz do niego w zadnym wypadku, niech sam go sobie wymieni jak ma gwarancje, kase Ci dal to niech sie buja, ciekawe ilu ludzi on oszukal, madrala, :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 10.12.2013 o 20:24, vicia1223 napisał:

Witam . Panowie mam sprawę i może mi ktoś podpowie . Chodzi o to że wziąłem nowy tel w salonie i następnego dnia sprzedałem go w komisie . Typ z komisu obejrzał itd , zresztą tel był nowy , wypłacił mi kasę i napisał umowę kupna sprzedaży , że ten i ten sprzedał to i to za tyle i tyle dla tego . i podpis . Za ok godzinę dzwoni do mnie że telefon ma małą kropkę na wyświetlaczu i żebym przyjechał do niego i ewentualnie oddał mu kasę i zaniósł tel do orange żeby go wymienili . Przecież ma dowód zakupu i gwarancję więc nie może sam tego zrobić jako nowy właściciel ?? Tel ma tylko dwa dni ..

 

Jak najlepiej się zachować w takiej sytuacji ?? Przecież miał czas na obejrzenie itd , na dodatek w tyn komisie wisi informacja o treści : prosimy o przemyślane zakupy , zwrotów nie przyjmujemy ..

 

Powiedziałem mu przez telefon że jutro niby do niego zajadę i porozmawiamy ..

 

dzięki z góry za odpowiedź.

Moim zadaniem uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

A po drugie przez dwie godziny facet mógł go upuścić zepsuć itp.

Także ja bym nie poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

    • Przez GPrzemek
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić, a mianowicie chciałbym kupić gospodarstwo 14ha IV/V klasa ziemi na kredyt. Jego cena to około 200 tys. Ale zaczynam od zera więc musiałbym zakupić sprzęt (coś podstawowego). Chciałbym siać tylko zboże (żyto,owies,pszenżyto,łubin). Nie chcę żeby na razie z gospodarstwa płyną mój cały dochód lecz żeby coś tam zawsze z tego płyneło. I tak nie mam roboty stałej bo studiuje i głownie robię na czarno, majątku nie mam (chociaż na gospodarce spędziłem kilkanaście lat). Chciałbym wziąć kredyt ale nie mam pojęcia czy w jakieś formie udało by mi się go uzyskać, może coś wiecie- to jest pierwsze pytanie, drugie to czy da radę spłacać kredyt z samego gospodarstwa bez dodatkowego wpływu.
    • Przez podlach93
      Witam,
      zwracam się z prośbą do użytkowników AgroFoto o wypełnienie ankiety, która potrzebna jest do pracy mgr. Ankieta jest całkowicie anonimowa i zostanie wykorzystana wyłącznie na potrzeby pracy, skierowana jest do rolników, którzy skorzystali z PROW (modernizacje, młody rolnik). Wypełnienie ankiety potrwa dosłownie kilka minut, poza tym zachęcam też do wyrażania własnych opinii w komentarzach.
      Poniżej link do ankiety:
      https://www.survio.com/survey/d/P7L3T0X7P9A9D1N1U
       
      Z góry wszystkim dziękuje za pomoc i poświęcony czas.
       
      Pozdrawiam,
      Andrzej
    • Przez podlach93
      Witam,
      Zwracam się z prośbą użytkowników AgroFoto o wypełnienie ankiety do pracy mgr. Ankieta jest skierowana do rolników, którzy skorzystali z PROW (modernizacja, młody rolnik). Ankieta jest całkowicie anonimowa i wykorzystana zostanie wyłącznie na potrzeby pracy, zajmie dosłownie kilka minut. Zachęcam też do wyrażania własnych opinii w komentarzach.
       
      Poniżej link do ankiety:
      https://www.survio.com/survey/d/P7L3T0X7P9A9D1N1U
       
      Z góry wam dziękuje za pomoc i poświęcony czas.
      Pozdrawiam,
      Andrzej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj