Skocz do zawartości
Dawid23

Panowie, doradźcie który lepszy.

Polecane posty

Dawid23    0

Rozważam zakup jednego z tych ciągników.

1. Deutz Fahr dx 4.50 88 rok z przednim zaczepem od rolnika ktory go użytkuje cały czas, wizualnie średnio, do wymiany opony, siedzenie, trzeba odmalować cena 29.tys

2 Massey Ferguson 3080 91 rok sprowadzony z Danii wizualnie bardzo dobrze, technicznie podobno tez cena 40.000

Panowie który wybrać???

jonkszi    62

Ja bym poczekał i poszukał czegoś możliwego chyba jesteś po robotach jeszcze z 2 czy 3 miesiące duży ciągnik nie będzie ci potrzebny.

Dawid23    0

A na dzień dzisiejszy który z tych asów byłby lepszy? Ogólnie szukam ciągnika do 40.000 mocy 80-105 KM

Wiadomość z agroFakt.pl

marcine    44

sądzę, że DF, o ile rzeczywiście jest od rolnika. ze sprowadzanymi jest jak z samochodami....

Dawid23    0

Panie również mogą doradzić, ale myślę że słowo Panów w tym temacie będzie brzmiało bardziej wiarygodnie:)

Czyli skrzynia w Massey 3080 jest najsłabszym punktem tego ciągnika?

rafal2511    4

jak dla mnie to słabe porównanie 80 km cztery cylindry i 100 km 6 cylindrów skrzynia zwykła mechaniczna i skrzynia z rewersem mechanicznym i z półbiegami. jesli chodzi o wygodę jazdy i pracy to przewaga mf ale jeśli chodzi o prostotę i mniejsze prawdopodobieństwo awarii to deutz. sam posiadam 4.51 agroprime i jestem z niego w 100 % zadowolony. fakt nieraz i może brakuje tej połówki w szczególności podczas transportu. osobiście polecałbym deutz fahra.

Dawid23    0

Może i słabe porównanie... Lecz te 2 ciągniki wzbudziły moje największe zainteresowanie. Wiem że Deutz był przez 6 lat wykorzystywany do głównych prac na areale 70 ha i rolnik twierdzi że w tym okresie żadna awaria mu się nie przytrafiła. Ferguson natomiast wygląda bardzo dobrze, lecz jego historia jest mi bliżej nieznana i to jest dla mnie największym minusem.

Dawid23    0

Oj nie obijał się. Po wyglądzie widać że jest zmęczony. Trzeba w niego włożyć trochę złotych i czasu aby doprowadzić do kultury. Przebiegów dokładnie nie pamiętam, lecz wiem że deutz ma zdecydowanie wiekszy.

gospodarz97    109

Skoro DF już ,,swoje przepracował'' to chyba niewarto go brać pod uwage.

A nie rozglądałeś się za jakimś mniejszym, 4 garowym MF'em ? Ile wg. masz hektarów ?

Dawid23    0

Potrzebuję ciągnika na 25 ha. Mam znajomego ktory 3080 kupił sobie na 10 ha:) Czym się różni massey 3080 datatronic od autotronic?

gospodarz97    109
Napisano (edytowany)

DATATRONIC to komputer pokładowy pokazujący podst. informacje np. prędkość na wyświetlaczu, który jest na słupku kabiny

AUTOTRONIC steruje skrzynia, napędami itp. Ma go każdy ciagnik z serii 30xx oraz wyżej.

Edytowano przez gospodarz97

Dawid23    0

W obiekcie zainteresowań znalazł się również Renault 103.54 oraz 103.14. Jeżeli ciągnik 3080 został sprowadzony z turem oznacza to że jest mniej zajechany, czy niekoniecznie?

gospodarz97    109

Niekoniecznie, tzn. nie dostawał ostro po garach tylko jak już to dużo pracował czyli ma duży przebieg.

Mikruss    55

i prawie kazdy ciągnik co pracowął z turem ma napęd do naprawy jeżeli tego nikt wcześniej nie robił

Marcin349    26

I zazwyczaj ma kończące się; sprzęgło, orbitrol i pompę hydrauliczną ale są wyjątki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się