Zaloguj się, aby obserwować  
dawid464

Prądnica

Polecane posty

dawid464    24

Witam, czy może mi ktoś zrobić zdjęcie jak podłączyć prądnice z regulatorem napięcia (jaki kabelek i gdzie przykręcić przy regulatorze )w classie Matador lub podobne z 6 cyl. silnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No masz oznaczenia styków na regulatorze.Jak nie wiesz jak to wstaw zdjęcie tego regulatora to Ci pomożemy :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

w 1 będzie na pewno żółty bo konektor jest okrągły z przecięciem a śrubki nie idzie odkręcić

post-43561-0-73348600-1367918327_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłącz go tak

post-42053-0-46357700-1367927024.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A nie wiecie ilu amperowa jest ta prądnica?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiemy, 16 amperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A jaki regulator by ta pasował? Do sześćdziesiątki nie za bardzo, nie?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

O nie, tam jest inny typ, choć kto tam wie, nie robiłem takich kombinacji. W oryginalnym masz dodatkowo wyjście do licznika motogodzin.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No no mi też nie pasuje.Bo dwa lata temu padł mi regulator no i założyliśmy alternator od opla astry bodajże 70A jest za duży i przeładowuje akumulator...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

Skoro alternator przeładowuje Ci akumulator to zapewne masz w nim uszkodzony regulator napięcia lub opcja druga założyłeś baardzo rozładowany akumulator i zbyt szybkie ładowanie go uszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Nie, napięcie jest dobre 14,5.Ale i tak bym chciał założyć prądnice bo alternator to bym sobie do ciągnika wstawił.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

Najkorzystniej jest 14,4V. 14,5 to już górna bezpieczna granica ale może być. Mierzy się oczywiście na podwyższonych obrotach.

Dziwna sprawa z tym przeładowywaniem, bo nie sądzę że masz mniejszy akumulator w tym kombajnie niż był fabryczny w samochodzie a teoretycznie i mniejszemu nic nie powinno zaszkodzić bo po osiągnięciu odpowiedniego napięcia przestaje być ładowany.

Może jeszcze ktoś mądrzejszy w doświadczenia się wypowie jak i co sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli napięcie ładowania prawidłowe (Mierzone na różnym obciążeniu i obrotach) to zjawisko przeładowywania akumulatora nie powinno występować.

To nie jest wina alternatora jeśli oczywiście sprawny. Bo sprawny alternator nic akumulatorowi nie zrobi.

Zakładanie prądnicy w miejscu alternatora to cofanie się w rozwoju technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj